REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pažadėjo tęsti karinį puolimą Gazos Ruože, kur praėjusią naktį per Izraelio smūgius, pareikalavusius dešimčių palestiniečių gyvybių, buvo išlaisvinti du įkaitai.

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pažadėjo tęsti karinį puolimą Gazos Ruože, kur praėjusią naktį per Izraelio smūgius, pareikalavusius dešimčių palestiniečių gyvybių, buvo išlaisvinti du įkaitai.

REKLAMA

„Tik nuolatinis karinis spaudimas, kol bus pasiekta visiška pergalė, padės išlaisvinti visus mūsų įkaitus“, – sakė premjeras savo biuro išplatintame pareiškime.

Anksti pirmadienį Izraelis paskelbė išgelbėjęs du įkaitus pietiniame Gazos Ruožo mieste Rafoje, kur, islamistų grupuotės „Hamas“ valdomos Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, apie 100 palestiniečių, įskaitant vaikus, žuvo per naktį vykusius smarkius antskrydžius.

Izraelis ruošiasi antžeminiam įsiveržimui į prie sienos su Egiptu esantį miestą, kur šimtai tūkstančių perkeltų palestiniečių rado prieglobstį nuo kovų, vykstančių toliau į šiaurę.

REKLAMA
REKLAMA

Dėl pavojingos humanitarinės padėties Rafoje pagalbos grupės ir užsienio šalių vyriausybės, įskaitant svarbias Izraelio sąjungininkes Jungtines Valstijas, išreiškė didelį susirūpinimą galimomis pražūtingomis operacijų išplėtimo pasekmėmis.

REKLAMA

Kariuomenės anksti pirmadienį paskelbtame pranešime teigiama, kad per bendrą jos, Izraelio vidaus saugumo agentūros „Shin Bet“ ir policijos operaciją naktį Rafoje buvo išgelbėti du įkaitai izraeliečiai – 60 metų Fernando Simonas Marmanas ir 70 metų Louisas Haras. 

Anot kariuomenės, nelaisvėje jie praleido beveik 130 dienų.

Pareiškime teigiama, kad juos spalio 7 dieną iš kibuco Nir Icchako pagrobė teroristinė organizacija „Hamas“ ir kad jų abiejų sveikatos būklė yra gera. 

Kariuomenė pridūrė, kad išvedant įkaitus iš pastato, kuriame jie buvo laikomi, įsiplieskė susišaudymas, o į netoliese esančius pastatus, iš kurių buvo šaudoma, buvo nukreipti aviacijos smūgiai.

REKLAMA
REKLAMA

„Šį vakarą per šią operaciją žuvo daug teroristų, o vienas mūsų kovotojas buvo lengvai sužeistas“, – sakė kariuomenės atstovas spaudai Danielis Hagari.

Per spalio 7 dienos išpuolius palestiniečių kovotojai pagrobė apie 250 įkaitų, praneša naujienų agentūra AFP, remdamasi oficialiais Izraelio duomenimis.

Izraelis teigia, kad Gazos Ruože tebėra apie 130 įkaitų, tačiau manoma, kad 29 iš jų yra žuvę.

Per „Hamas“ išpuolį Izraelio pietuose žuvo apie 1 160 žmonių, daugiausia civilių, rodo AFP vertinimas, pagrįstas oficialiais skaičiais.

Izraelis atsakė nesiliaujančiu puolimu Gazos Ruože, per kurį, teritorijos Sveikatos apsaugos ministerijos teigimu, žuvo mažiausiai 28 340 žmonių, daugiausia moterų ir vaikų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Lapkritį per savaitę trukusias paliaubas „Hamas“ paleido dešimtis įkaitų mainais į daugiau kaip 200 Izraelio kalėjimuose laikytų palestiniečių kalinių.

Nuo to laiko B. Netanyahu sulaukia vis daugiau kritikos ir net raginimų surengti pirmalaikius rinkimus, o įkaitų giminaičiai reiškia nusivylimą gelbėjimo tempu.

-jie jau seniai vykdo palestiniečių genocidą,kaip priedangą nuolat vykdo propagandą apie holokaustą....
Karinis spaudimas - tai miestų griovimas ir žudymas, žudymas... manau jau galimai artinasi prie sąvokos - genocidas.
Taip matau Nuosėda ant kalvos sėdintį ant širmo kuino ir žiūrintį į veidrodį savo delne. Kitoje rankoje kalavijas. Gražu
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų