benjaminas netanyahu

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „benjaminas netanyahu“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „benjaminas netanyahu“.

Netanyahu reikalauja, kad Izraelis kontroliuotų Gazos Ruožo teritoriją prie Egipto sienos

Ketvirtadienį ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareikalavo, kad Izraelis išlaikytų svarbios Gazos Ruožo teritorijos, esančios prie Egipto sienos, kontrolę, tai turi būti įtraukta į bet kokį susitarimą sustabdyti karą su „Hamas“. Izraelio derybininkams grįžus iš derybų su tarpininkais Katare, B. Netanyahu sakė, jog Izraelis turi kontroliuoti koridorių, kad ginklai iš Egipto nepasiektų „Hamas“ – tai viena iš keturių susitarimo su ginkluotais palestiniečiais sąlygų.
2024-07-11

Netanyahu nusiųs delegaciją tęsti derybų dėl įkaitų išlaisvinimo

Izraelio ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu nusprendė nusiųsti delegaciją derybų dėl Gazos Ruože laikomų įkaitų paleidimo. Po premjero pokalbio su JAV prezidentu Joe Bidenu B. Netanyahu biuras ketvirtadienį pareiškė: „Ministras pirmininkas informavo prezidentą J. Bideną apie savo sprendimą nusiųsti delegaciją, kuri tęstų derybas dėl įkaitų išlaisvinimo“. Biuras nepateikė duomenų apie delegacijos išvykimo laiką ar derybų vietą.
2024-07-04

Tūkstančiai žmonių surengė demonstraciją prie privačios Netanyahu vilos

Apie 2 000 žmonių ketvirtadienio vakarą surengė demonstraciją prie privačios Izraelio premjero Benyamino Netanyahu vilos Kesarijoje netoli Tel Avivo. Jie reikalavo žingsnių, kad būtų paleisti islamistinio „Hamas“ judėjimo pagrobti įkaitai, ir vyriausybės vadovo atsistatydinimo, pranešė žinių portalas „ynetnews.
2024-06-28

Netanyahu: „Hamas“ atmeta susitarimą, ne Izraelis

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį pareiškė, kad intensyvios kovos su „Hamas“ pietiniame Gazos Ruožo Rafacho mieste beveik baigėsi, daugiau kaip aštuonis mėnesius tęsiantis niokojančiam karui. „Intensyvus kovų su „Hamas“ etapas artėja prie pabaigos“, – sakė B. Netanyahu Izraelio televizijos kanalui „Channel 14“, nors nepateikė konkretaus termino. „Tai nereiškia, kad karas baigiasi, bet intensyvus karo etapas Rafache baigiasi“, – nurodė jis.
2024-06-24

Netanyahu: ginčas su JAV dėl ginklų tiekimo bus išspręstas artimiausiu metu

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį pareiškė, kad ginčas su Jungtinėmis Valstijomis dėl ginklų, susijusių su karu Gazos Ruože, tiekimo vėlavimo netrukus bus išspręstas, įtampai tarp sąjungininkių vis didėjant. „Maždaug prieš keturis mėnesius smarkiai sumažėjo iš JAV į Izraelį tiekiamos ginkluotės kiekis. Sulaukėme įvairiausių paaiškinimų, bet [...] pagrindinė padėtis nepasikeitė.
2024-06-23

Izraelio vyriausybės atstovas patvirtino, kad Netanyahu paleido karo kabinetą

Izraelio vyriausybės atstovas pirmadienį patvirtino, kad ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paleido įtakingą karo kabinetą, vadovavusį karui Gazos Ruože. Karo kabinetas paleistas iš vyriausybės šį mėnesį pasitraukus opozicijos parlamentarui, centristų lyderiui Benny Gantzui, kuris pirmosiomis karo dienomis prisidėjo prie koalicijos.
2024-06-17

Izraelio pareigūnai: Netanyahu paleido savo karo kabinetą

Izraelio pareigūnai pirmadienį sakė, kad ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu paleido įtakingą karo kabinetą, vadovavusį karui Gazos Ruože. Karo kabinetas paleistas iš vyriausybės pasitraukus opozicijos parlamentarui Benny Gantzui, kuris pirmosiomis karo dienomis prisidėjo prie koalicijos. Jis reikalavo, kad būtų suformuotas mažas karo kabinetas – kaip priemonė nustumti į šoną kraštutinių dešiniųjų įstatymų leidėjus B. Netanyahu vyriausybėje.
2024-06-17

Po žinių apie 4 įkaitų išgelbėjimą Netanyahu teigia, kad Izraelis nepasiduos terorizmui

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu šeštadienį po naujienų, kad buvo išgelbėti keturi įkaitai, pareiškė, kad žydų valstybė nepasiduos terorizmui.
2024-06-08

Izraelio premjeras Netanyahu liepos 24 d. kreipsis į JAV Kongresą

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu liepos 24 d. kreipsis į JAV Kongresą, ketvirtadienį paskelbė Respublikonų partijos lyderiai. Žinia apie būsimą vizitą pasirodė tuo metu, kai Izraeliui ir „Hamas“ smogikams daromas vis stipresnis spaudimas susitarti dėl nuolatinių paliaubų, o Izraelis taip pat susiduria su vis didesne diplomatine izoliacija dėl Gazos Ruože didėjančio aukų skaičiaus.
2024-06-07

Netanyahu: Izraelis pasirengęs labai intensyviai operacijai Libano pasienyje

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį pareiškė, kad Izraelis yra pasirengęs labai intensyviai operacijai palei sieną su Libanu, kur Izraelio kariai beveik kasdien susišaudo su grupuotės „Hezbollah“ kovotojais. „Esame pasirengę labai intensyviai operacijai šiaurėje. Vienaip ar kitaip atkursime saugumą šiaurėje“, – sakė B. Netanyahu, lankydamasis pasienio zonoje.
2024-06-05
REKLAMA
REKLAMA

Netanyahu sako, kad Izraelis yra „pasiruošęs labai intensyviai operacijai“ prie sienos su Libanu

Premjeras Benjaminas Netanyahu trečiadienį pareiškė, kad Izraelis yra „pasiruošęs labai intensyviai operacijai“ prie sienos su Libanu, kur Izraelio kariai praktiškai kasdien apsikeičia ugnimi su „Hezbollah“ smogikais. „Esame pasiruošę labai intensyviai operacijai šiaurėje. Vienokiu ar kitokiu būdu atkursime saugumą šiaurėje“, – lankydamasis pasienio zonoje teigė B. Netanyahu.
2024-06-05

Macronas Izraelio premjerui: po karo Gazos Ruožą turėtų valdyti palestiniečių savivalda

Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas antradienį Izraelio ministrui pirmininkui Benjaminui Netanyahu pareiškė, kad po karo Gazos Ruožą turėtų valdyti palestiniečių savivalda, pranešė prezidentūra. Per pokalbius telefonu E. Macronas pritarė JAV prezidento Joe Bideno pateiktam pasiūlymui dėl paliaubų Gazos Ruože ir įkaitų išlaisvinimo.
2024-06-04

Bideno interviu „Time“: Netanjahu vilkina karą Gazos Ruože

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį paskelbtame interviu žurnalui „Time“ užsipuolė Benjaminą Netanjahu, sakydamas, kad yra „visos priežastys“ daryti išvadą, jog Izraelio ministras pirmininkas vilkina karą Gazos Ruože siekdamas pats išsigelbėti kaip politikas. J. Bidenas pridūrė, kad jis „labai nesutaria“ su B. Netanjahu dėl Gazos ateities pasibaigus karui, ir teigė, kad Izraelis „netinkamai“ elgėsi per karą, kurį sukėlė spalio 7 dieną įvykdytas „Hamas“ išpuolis.
2024-06-04

Izraelio atstovas: Netanyahu Bideno planą dėl paliaubų Gazoje laiko daliniu

Izraelio vyriausybės atstovas pirmadienį pareiškė, kad premjeras Benjaminas Netanyahu JAV prezidento Joe Bideno pateiktą planą susitarimui dėl Gazos Ruože laikomų įkaitų paleidimo laiko daliniu.
2024-06-03

Netanyahu džiaugiasi galėdamas kreiptis į JAV Kongresą

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu šeštadienį pareiškė, kad „su džiaugsmu“ priėmė kvietimą kreiptis į JAV Kongresą, kur planuoja „išdėstyti tiesą“ apie karą Gazos Ruože. JAV Kongreso demokratų ir respublikonų lyderiai pakvietė Izraelio ministrą pirmininką Benjaminą Netanyahu pasakyti kalbos įstatymų leidėjams, penktadienį sakė Atstovų Rūmų pirmininkas Mike'as Johnsonas.
2024-06-02

Netanyahu reikalauja, kad „Hamas“ sunaikinimas būtų plano užbaigti Gazos karą dalis

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu šeštadienį primygtinai pareikalavo, kad islamistinės grupuotės „Hamas“ sunaikinimas būtų JAV prezidento Joe Bideno pateikto Izraelio plano užbaigti Gazos karą dalis. „Izraelio sąlygos dėl karo pabaigos nepasikeitė: „Hamas“ karinių ir valdymo struktūrų sunaikinimas, visų įkaitų išlaisvinimas ir užtikrinimas, kad Gaza nebekels grėsmės Izraeliui“, – pažymima Izraelio vyriausybės vadovo pareiškime.
2024-06-01

Netanyahu pranešė, kad Izraelyje vyksta kruvino „incidento“ netoli Rafacho tyrimas

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pranešė, kad Izraelis tiria „incidentą“, kurio metu per Izraelio antskrydžius netoli Gazos pietuose esančio Rafacho miesto žuvo dešimtys civilių. „Rafache esame evakavę maždaug milijoną civilių“, – pirmadienį Jeruzalėje kreipdamasis į Izraelio parlamentą kalbėjo B. Netanyahu. „Deja, nepaisant mūsų milžiniškų pastangų, kad būtų išvengta žalos taikiems gyventojams, vakar įvyko tragiškas incidentas.
2024-05-28

Netanyahu: smūgis Rafache – tragiškas incidentas

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pareiškė, kad smūgis perkeltųjų asmenų stovyklai Gazos Ruože buvo tragiškas incidentas, kurį jo vyriausybė tiria.
2024-05-27

Žiniasklaida: Netanyahu ir ministrų kabinetas aptarinėja TTT sprendimą

Ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu ir keletas svarbiausių ministrų kabineto narių šiuo metu aptarinėja Tarptautinio Teisingumo Teismo (TTT) sprendimą dėl Izraelio puolimo Rafacho mieste, penktadienį pranešė Izraelio žiniasklaida. B. Netanyahu kanceliarija nurodė, kad jis telefoninės konferencijos metu, be kita ko, kalbėsis su generaliniu prokuroru, teisingumo ministru, užsienio reikalų ministru ir gynybos ministru.
2024-05-24

Netanyahu tarsis su ministrais dėl TTT nurodymo nutraukti karinę operaciją Rafache

 Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biuras paskelbė, kad premjeras penktadienį telefonu konsultuosis su svarbiais ministrais, Jungtinių Tautų aukščiausios instancijos teismui nurodžius žydų valstybei nedelsiant nutraukti karinę operaciją Rafache Gazos Ruožo pietuose.
2024-05-24

Atstovų Rūmų pirmininkas: Netanyahu „netrukus“ kreipsis į JAV Kongresą

Gazos Ruože tęsiantis karui tarp Izraelio ir „Hamas“ smogikų, Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu netrukus kreipsis į JAV Kongresą, ketvirtadienį paskelbė Atstovų Rūmų pirmininkas respublikonas Mike‘as Johnsonas.
2024-05-24

Netanyahu: Palestinos pripažinimas siunčia žinią pasauliui, kad „terorizmas atsiperka“

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį pareiškė, kad Ispanija, Airija ir Norvegija, pripažindama Palestinos valstybingumą, siunčia žinią palestiniečiams ir visam pasauliui, kad „terorizmas atsiperka“. „Kelių Europos šalių ketinimas pripažinti Palestinos valstybę siunčia žinią, kad terorizmas atsiperka“, – sakoma jo pareiškime, kuriame priduriama, kad suvereni Palestinos valstybė būtų „teroro valstybė“, kuri „bandytų pakartoti spalio 7-osios žudynes“. Ispanijos, Norvegi...
2024-05-22

Landsbergis apie arešto orderį Izraelio premjerui: netikėtas sprendimas, bet turime vykdyti baudžiamojo teismo nutarimus

Tarptautiniam baudžiamajam teismui (TBT) išdavus arešto orderį tiek Izraelio premjerui Benjaminui Netanyahu, tiek teroristinės „Hamas“ grupuotės lyderiams, užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis tokį sprendimą vertina kaip netikėtą, tačiau tikina, kad Lietuva privalo laikytis TBT nutarimų. „Netikėtas sprendimas ir gal kiek stebinantis savo kaltinančiųjų ir kaltinamųjų sulyginimu.

Netanyahu „su pasibjaurėjimu“ atmetė TBT prokuroro prašymą išduoti jo arešto orderį

 Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pareiškė, jog „su pasibjaurėjimu“ atmeta Tarptautinio Baudžiamojo Teismo prokuroro prašymą dėl menamų karo nusikaltimų Gazoje išduoti orderį jį suimti. Prokuroras Karimas Khanas paprašė išduoti B. Netanyahu ir gynybos ministro Yoavo Gallanto, taip pat aukščiausiųjų „Hamas“ lyderių, įtariamų karo nusikaltimais ir nusikaltimais žmoniškumui, arešto orderius.
2024-05-20

Izraelio URM TBT prokuroro prašymą išduoti Netanyahu arešto orderį pavadino gėdingu

Izraelis pirmadienį gėdingu pavadino Tarptautinio Baudžiamojo Teismo (TBT) vyriausiojo prokuroro Karimo Khano prašymą išduoti ministro pirmininko Benjamino Netanyahu arešto orderį. „Generalinis prokuroras drauge mini Izraelio valstybės ministrą pirmininką ir gynybos ministrą šalia pasibjaurėtinų nacistinių „Hamas“ pabaisų – tai istorinis akibrokštas, kuris bus prisimenamas amžinai“, – sakė Izraelio užsienio reikalų ministras Israelis Katzas.
2024-05-20

Netanyahu po JAV įspėjimų dėl ginklų: Izraelis pasirengęs „stovėti vienas“

Izraeliečių ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu  ketvirtadienį sakė, kad Izraelis yra pasirengęs „stovėti vienas“ dėl savo karo Gazos Ruože, Vašingtonui pažadėjus nebetiekti kai kurių ginklų, jei žydų valstybė vykdys pažadėtą puolimą Rafache. „Jei turime stovėti vieni, stovėsime vieni“, – sakoma B. Netanyahu pareiškime.
2024-05-10

Netanyahu sako, kad niekas neatgrasys Izraelio nuo savigynos

 Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį pasmerkė besiveržiantį „antisemitizmo ugnikalnį“ ir tarptautinę kritiką Izraelio karui Gazos Ruože, tvirtindamas, kad joks spaudimas neatgrasys Izraelio nuo savigynos. „Jei Izraelis bus priverstas stovėti vienas, Izraelis stovės vienas“, – pareiškė B. Netanyahu.
2024-05-06

Netanyahu: Izraelis nesutinka su „Hamas“ reikalavimu visiškai nutraukti karą Gazoje

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį atmetė islamistų grupuotės „Hamas“ reikalavimą visiškai nutraukti karą Gazos Ruože.  Šeštadienį „Hamas“ pareiškė, kad islamistų grupuotė nesutiks su jokiomis paliaubomis Gazos Ruože, jei nebus aiškiai nurodyta, kad žydų valstybė išves savo pajėgas iš palestiniečių anklavo.  „Izraelio valstybė negali su tuo sutikti“, – sakė jis.
2024-05-05

Netanyahu žada su susitarimu ar be jo veržtis į Rafachą

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu antradienį pažadėjo surengti įsiveržimą į Gazos Ruožo pietuose esantį Rafachą, kur prisiglaudė šimtai tūkstančių palestiniečių, turėjusių palikti kitas anklavo vietas. Pasak B. Netanyahu, Izraelis įžengs į Rafachą sunaikinti ten esančių „Hamas“ batalionų, nesvarbu, su susitarimu ar be jo. „Mintis, kad sustabdysime karą nepasiekę visų jo tikslų, yra nediskutuotina.
2024-04-30

Bidenas ir Netanyahu kalbėjosi telefonu: aptarė svarbius derybų klausimus

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas sekmadienį per pokalbį telefonu su Izraelio premjeru Benjaminu Netanyahu aptarė vykstančias derybas dėl įkaitų, kuriuos „Hamas“ pagrobė per spalio 7-osios išpuolį prieš žydų valstybę, išlaisvinimo, pranešė Baltieji rūmai.
2024-04-29

Izraelio ministras žada nuversti Netanyahu, jei nebus veržiamasi į Rafą

Griežtosios linijos Izraelio finansų ministras Bezalelis Smotrichas sekmadienį perspėjo, kad nuvers premjero Benjamino Netanyahu vyriausybę, jei bus atšauktas planuojamas antžeminis puolimas prieš Rafą Gazos Ruožo pietuose. B. Smotricho perspėjimas nuskambėjo tuo metu, kai Egipte dedamos pastangos paskelbti naujas paliaubas ir paleisti palestiniečių smogikų organizacijos „Hamas“ laikomus įkaitus.
2024-04-28

Žiniasklaida: JAV planuoja sankcijas vienam Izraelio kariuomenės batalionui

Izraelio vyriausybė su pasipiktinimu reagavo į pranešimus, kad Jungtinės Valstijos ketina įvesti sankcijas vienam prieštaringai vertinamam Izraelio kariuomenės batalionui. Ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu naktį į sekmadienį tinkle X rašė: „Izraelio kariuomenei negali būti įvedamos sankcijos!“ Vyriausybė esą visais būdais priešinsis šiais priemonei.
2024-04-21

Netanyahu JK ir Vokietijos ministrams: Izraelis pasilieka teisę gintis

 Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu trečiadienį jo šalyje viešintiems Jungtinės Karalystės ir Vokietijos diplomatijos vadovams pareiškė, kad jo šalis pasilieka teisę gintis, pranešė jo biuras. B. Netanyahu komentarai britui Davidui Cameronui ir vokietei Annalenai Baerbock paskelbti praėjus kelioms dienoms po to, kai Iranas surengė precedento neturintį išpuolį prieš žydų valstybę, paleisdamas šimtus dronų ir raketų. Dauguma jų buvo perimti Izraelio ir jo sąjungininkų.
2024-04-17

Sunakas pareiškė Netanyahu, kad atėjo akimirka išlaikyti šaltą protą

Jungtinės Karalystės ministras pirmininkas Rishi Sunakas antradienį paragino savo kolegą iš Izraelio Benjaminą Netanyahu po savaitgalį įvykusio Irano išpuolio išlaikyti šaltą protą.  Antradienio popietę paskambinęs B. Netanyahu R. Sunakas pabrėžė, kad „didelė eskalacija neatitinka niekieno interesų ir tik sustiprins nesaugumą Artimuosiuose Rytuose. Tai akimirka, kai reikėtų išlaikyti šaltą protą“, sakoma britų premjero biuro pareiškime.
2024-04-17

Netanyahu teigimu, į Irano antpuolį būtina atsakyti sumaniai

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu, už uždarų durų susitikęs su ministrais iš jo valdomos partijos „Likud“ sakė, kad į Irano raketinį antpuolį reikia atsakyti sumaniai, pranešė radijo stotis „Kan“. Pranešime teigiama, kad Iranas turėtų nerimaudamas laukti atsakomosios reakcijos, kaip tai darė Izraelis iki šeštadienio naktį įvykdytos atakos.
2024-04-16

Izraelis: „Hamas“ vengia sudaryti susitarimą dėl paliaubų Gazos Ruože

Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biuras ketvirtadienį pareiškė, kad „Hamas“ ir toliau vengia sudaryti susitarimą, kuriuo būtų užtikrintos paliaubos Gazos Ruože. Derybos, kuriomis siekiama užtikrinti laikinas paliaubas tarp Izraelio ir „Hamas“, vis dar yra įstrigusios.
2024-04-11

Žiniasklaida: Izraelio gynybos ministras paneigė Netanyahu žodžius, kas jau nustatyta Rafos puolimo data

Izraelio gynybos ministras Joavas Galantas, anot žiniasklaidos, informavo savo kolegą iš JAV Lloydą Austiną, kad kol kas nėra nustatyta sausumos puolimo Rafos mieste Gazos Ruožo pietuose data. Tai pareikšdamas, ministras paprieštaravo vyriausybės vadovui Benyaminui Netanyahui, pranešė Izraelio laikraščiai „Haaretz“, „The Times of Israel“ ir žinių portalas „Axios“, remdamiesi informuotais šaltiniais.
2024-04-10

Netanyahu teigimu, jau „yra nustatyta data“, kada prasidės Rafos puolimas

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pasakė, kad jau yra nustatyta Rafos – Izraelio teigimu, vienos iš paskutinių „Hamas“ tvirtovių – puolimo data. Kada tiksliai prasidės invazija, jis nepasakė, tačiau pakartojo, kad, norint įveikti „Hamas“ smogikus, „būtina įvesti karius į Rafą ir sunaikinti joje esančius teroristų batalionus. Tai tikrai įvyks – jau yra nustatyta data“, – vaizdo pranešime kalbėjo B. Netanyahu.
2024-04-08

Netanyahu: Izraelis „per žingsnį nuo pergalės“ Gazoje

Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu sekmadienį paskelbė, kad jo šalis yra tik per žingsnį nuo pergalės Gazos Ruože vykstančiame kare. Jis taip pat pareiškė, kad paliaubų nebus tol, kol „Hamas“ nepaleis visų įkaitų. „Esame per žingsnį nuo pergalės. Bet mūsų sumokėta kaina yra skausminga ir verianti širdį“, – ministrų kabineto susirinkime kalbėjo B. Netanyahu.
2024-04-07

Netanyahu: kas mums kenkia, tam pakenksime mes

Izraelio kariuomenė, po smūgio Irano konsulatui Sirijoje sulaukusi grasinimų dėl atsakomųjų veiksmų, ketvirtadienį stiprino savo gynybą, o ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pagrasino pakenkti tiems, kurie pakenks Izraeliui. Jis kalbėjo kariuomenei nusprendus pratęsti savo kovinių dalinių tarnybą, tam tikrose vietose blokuoti GPS signalus ir sustiprinti budrumą, karui prieš islamistų judėjimą „Hamas“ Gazos Ruože tęsiantis jau pusmetį.
2024-04-05

Baltieji rūmai: Bidenas telefonu pasikalbėjo su Izraelio premjeru

 JAV prezidentas Joe Bidenas (Džo Baidenas) ketvirtadienį telefonu pasikalbėjo su Izraelio ministru pirmininku Benjaminu Netanyahu (Benjaminu Netanjahumi), pranešė Baltieji rūmai.  Pokalbis įvyko po to, kai J. Bidenas išreiškė pasipiktinimą dėl JAV įsikūrusios labdaros organizacijos „World Central Kitchen“ darbuotojų žūties ir pareiškė, kad Izraelis turi dėti daugiau pastangų, kad apsaugotų pagalbos darbuotojus ir civilius gyventojus.
2024-04-04

Netanyahu pripažino, kad per „netyčinį“ Izraelio smūgį Gazos Ruože buvo užmušti pagalbos darbuotojai

Antradienį Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pripažino, kad per oro smūgį Gazos Ruože Izraelio ginkluotosios pajėgos „netyčia“ nukovė septynis pagalbos darbuotojus. „Deja, pastarąją dieną įvyko tragiškas atvejis, kai mūsų pajėgos netyčia smogė nekaltiems žmonėms Gazos Ruože“, – sakė jis, po išvaržos operacijos išeidamas iš Jeruzalės ligoninės.
2024-04-02

Izraelio premjeras pažadėjo uždrausti TV kanalo „Al Jazeera“ transliacijas

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pažadėjo pasinaudoti parlamento priimtu nauju nacionalinio saugumo įstatymu ir uždrausti naujienų kanalo „Al Jazeera“ transliacijas šalyje. Įstatymu, kuris pirmadienį buvo priimtas 70 balsų prieš 10, aukščiausiems ministrams suteikiami įgaliojimai uždrausti užsienio kanalų, kurie laikomi keliančiais grėsmę nacionaliniam saugumui, transliacijas ir uždaryti jų biurus.
2024-04-02

Netanyahu pritarė naujoms deryboms dėl paliaubų Gazoje

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pritarė naujam derybų dėl paliaubų Gazoje raundui, kuris būtų surengtas Dohoje ir Kaire, po to, kai pirmiau vykusios derybos prieš kelias dienas pateko į aklavietę, penktadienį pranešė jo kanceliarija. JT Saugumo tarybai pirmadienį priėmus rezoliuciją, kurioje reikalaujama „nedelsiant paskelbti paliaubas“, „Hamas“ ir Izraelis dėl žlugusio sandorio ėmė kaltinti vienas kitą.
2024-03-29

Po JT Saugumo Tarybos priimtos rezoliucijos Netanyahu atšaukė Izraelio delegacijos kelionę į JAV

Dėl Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Tarybos reikalavimo nedelsiant nutraukti ugnį Gazos Ruože Izraelio ministras pirmininkas Benyaminas Netanyahu atšaukė planuotą Izraelio delegacijos kelionę į JAV. Tai pirmadienį pranešė vyriausybės vadovo biuras.
2024-03-25

Benjaminas Netanyahu Antony Blinkenui: Izraelis įžengs į Rafą net ir be JAV paramos

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pareiškė penktadienį atvykusiam Jungtinių Valstijų valstybės sekretoriui Antony Blinkenui pasakęs, kad Izraelis planuoja pradėti sausumos puolimą Gazos Ruožo mieste Rafoje net ir be artimo sąjungininko Vašingtono paramos. „Neturime jokių galimybių nugalėti „Hamas“, jei neįžengsime į Rafą ir nesunaikinsime ten likusių batalionų.
2024-03-22

Benjaminas Netanyahu kalbėjo su Joe Bidenui: teigė, kad Izraelis įsipareigojęs siekti visų karo tikslų

Izraelis yra įsipareigojęs pasiekti visus savo karo prieš islamistų grupuotę „Hamas“ tikslus, pirmadienį paskambinęs Jungtinių Valstijų prezidentui Joe Bidenui sakė ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu. Izraelis pastaruoju metu susiduria su didėjančiu tarptautiniu spaudimu riboti savo kampaniją Gazos Ruože.
2024-03-18

JAV: įvyko pirmasis per daugiau nei mėnesį Bideno ir Netanyahu pokalbis telefonu

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas ir Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu kalbėjosi pirmadienį, pranešė Baltieji rūmai, ir tai buvo pirmas jų pokalbis per daugiau nei mėnesį, didėjant įtampai dėl Izraelio puolimo Gazos Ruože. Paskutinį kartą jiedu kalbėjosi vasario 15 dieną, o J. Bidenas ėmė vis garsiau kritikuoti Izraelį dėl palestiniečių aukų skaičiaus ir sunkios humanitarinės padėties Gazos Ruože.
2024-03-18

Izraelio premjeras: nepaisant tarptautinio spaudimo kariuomenė žengs į Rafą Gazos Ruože

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį sakė, kad Izraelio kariuomenė vykdys planuojamą sausumos puolimą Gazos Ruožo pietuose esančioje Rafoje, nors baiminamasi daugybės civilių aukų. „Joks tarptautinis spaudimas nesutrukdys mums pasiekti visų karo tikslų [...]. Tam mes taip pat veiksime Rafoje“, – per posėdį sakė B. Netanyahu, rodo jo biuro paskelbtas vaizdo įrašas.
2024-03-17

Benjamino Netanyahu biuras: Izraelio komanda vyks į Katarą naujoms deryboms dėl karo Gazos Ruože

Izraelis siųs delegaciją į Kataro sostinę dar vienam derybų raundui dėl įkaitų išlaisvinimo Gazos Ruože, penktadienį pranešė Izraelio ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biuras. „Izraelio delegacija išvyks į Dohą po to, kai saugumo kabinetas aptars Izraelio poziciją“, – sakoma B. Netanyahu biuro pareiškime.
2024-03-15
Į viršų