įkaitai

Šiame puslapyje rasite informaciją apie gairę pavadinimu „įkaitai“. Visi straipsniai, video, nuotraukos, komentarai patalpinti tv3.lt naujienų portale apie gairę pavadinimu „įkaitai“.

Švedas, išlaisvintas per apsikeitimą kaliniais Irane: „Esu septintame danguje“

Per apsikeitimą kaliniais su Iranu išlaisvintas švedas, 33 metų Europos Sąjungos diplomatas Johanas Floderusas, sekmadienį paskelbtame vaizdo įraše pirmą kartą po išlaisvinimo prisipažino esąs „septintame danguje“. Vaizdo įraše, kurį agentūra AFP gavo iš Švedijos vyriausybės, girdėti, kaip J. Floderusas, šeštadienį skrisdamas namo iš Irano, palydoviniu telefonu kalbasi su ministru pirmininku Ulfu Kristerssonu. „Dabar esu danguje ir emociškai jaučiuosi tarsi septintame danguje.
2024-06-16

Rusijoje išlaisvinti du kalėjimo pareigūnai, paimti įkaitais „Islamo valstybei“ priklausiusių kalinių

Rusijos pietuose esančiame Rostovo kalėjime kalinių, priklausiusių grupuotei „Islamo valstybė“ (IS), įkaitais buvo paimti du kalėjimo pareigūnai, kurie vėliau buvo išlaisvinti, sekmadienį pranešė kalėjimų tarnyba. „Kaliniai paėmė įkaitais du kalėjimo pareigūnus“ Rostovo srities pirmajame tardymo izoliatoriuje, sakoma jų pirminiame pareiškime.
2024-06-16

Lenkijos URM: žuvo „Hamas“ įkaitais laikyti du lenkai

Įkaitais islamistų grupuotės „Hamas“ laikyti du lenkai žuvo, antradienį pareiškė Lenkijos užsienio reikalų ministerija. „Esame labai nuliūdinti dar keturių „Hamas“ pagrobtų įkaitų žūties, – socialiniame tinkle „X“ pranešė Užsienio reikalų ministerija. – Tarp jų buvo du Lenkijos piliečiai.“ Ministerija taip pat pakartojo savo raginimą nutraukti ugnį Gazos Ruože ir nedelsiant paleisti visus įkaitus.
2024-06-04

Izraelis mano, kad daugiau nei trečdalis Gazos Ruože esančių įkaitų yra negyvi

Izraelio vyriausybė mano, kad daugiau kaip trečdalis Gazos Ruože likusių įkaitų yra negyvi. „Hamas“ spalio pradžioje pagrobė apie 250 žmonių. Daug jų buvo paleista per savaitės trukmės paliaubas lapkričio pabaigoje mainais į palestiniečių kalinius. 120, vyriausybės duomenimis, dar yra nelaisvėje.
2024-06-04

„Hamas“ įkaitų artimieji – atvirai apie šokiruojančius išgyvenimus: „Tai baisiausias dalykas, kurį gali išgirsti tėvai“

Vilniuje viešėję  „Hamas“ įkaitų artimieji su ašaromis akyse pasakoja apie tai, ką teko patirti jų šeimoms per teroristų išpuolį, ir prašo įvesti sankcijas pusšimčiui asmenų ir organizacijų, siejamų su „Hamas“ ir „Palestinos islamo džihadu“ (PIJ). Vilniuje „Hamas“ įkaitų artimieji iš nevyriausybinės organizacijos „Raoul Wallenberg Centre for Human Rights“ susitiko su Seimo Užsienio reikalų komitetu.

Izraelio kariuomenė skelbia atgavusi trijų Gazos Ruože laikytų įkaitų palaikus

Izraelio kariuomenė penktadienį pranešė, kad jos pajėgos per naktinę operaciją Gazos Ruožo šiaurėje esančioje Džabalijoje paėmė trijų įkaitų palaikus. Izraeliečio Chanano Yablonkosž, Brazilijos ir Izraelio pilietybes turinčio Michelio Nisenbaumo ir Prancūzijos bei Meksikos pilietybes turinčio Oriono Hernandezo Radouxo palaikai naktį buvo paimti, o jų šeimoms apie netektį pranešta atlikus teismo medicinos ekspertizę, sakoma kariuomenės pranešime. 42 metų Ch.
2024-05-24

Izraelio ministrė sukėlė pasipiktinimą, pareikšdama, kad negalima atsisakyti karo tikslų dėl įkaitų paleidimo

 Izraelio kraštutinių dešiniųjų pažiūrų ministrė sukėlė pasipiktinimą pasisakydama prieš susitarimą dėl „Hamas“ rankose esančių įkaitų paleidimo. Negalima aukoti Izraelio karo tikslų dėl nedidelio skaičiaus įkaitų grįžimo, trečiadienį Izraelio armijos stočiai pareiškė gyvenviečių ir nacionalinių projektų ministrė Orit Strock. Dėl šių karo tikslų „kariai buvo siunčiami į kovą, kai kurie šių karių negrįžo“, kalbėjo 64-erių ministrė, priklausanti Religinio sionizmo partijai.
2024-05-01

Tęsiasi protestai Tel Avive: „Visi Izraelio žmonės ir visas pasaulis nori, jog nustotų lietis kraujas“

„Hamas“ teroristai prieš kameras pasodino dar du nelaisvėje Gazoje laikomus įkaitus ir skelbia, kad svarsto naują susitarimą su Izraeliu. Visgi priešprieša tarp „Hamas“ ir Izraelio – sunkiai išsprendžiama. Teroristai reikalauja visiškų paliaubų, žydai siūlo laikinas. O Tel Avivo gatvėse užvirė mūšiai – dalis žmonių keikia valdžią, kad jai įkaitų išlaisvinti nepvyksta daugiau nei 200 dienų. „Dėl oro smūgių mums nuolat gresia pavojus. Mums baisu.
2024-04-28

Žiniasklaida: „Hamas“ pateikė kontrpasiūlymą dėl įkaitų paleidimo

Palestinos islamistų organizacija „Hamas“ netiesioginėse derybose dėl karo Gazoje pateikė tarpininkams susitarimo dėl įkaitų paleidimo kontrpasiūlymą, pranešė Izraelio dienraštis „Haaretz“. Jame numatoma viso labo mainais į Izraelio kalėjimuose laikomus palestiniečius paleisti iš Izraelio pagrobtus įkaitus bei po 42 dienų truksiančių paliaubų laipsniškai išvesti Izraelio karius iš Gazos Ruožo, rašoma sekmadienį dienraštyje „Haaretz“ pasirodžiusiame straipsnyje, kuriame cituojami Palestinos ir a...
2024-04-15

Izraelio kariuomenė: „Hamas“ laiko įkaitus Gazos Ruožo pietuose

Izraelis šeštadienį paskelbė, kad „Hamas“ laiko įkaitus Rafoje, Gazos Ruožo pietuose. Izraelio premjeras Benjaminas Netanyahu jau anksčiau žadėjo surengti antžeminę operaciją šioje vietovėje nepaisydamas tarptautinės reakcijos, informuoja AFP. „Hamas“ vis dar laiko mūsų įkaitus Gazoje. Jie taip pat turi įkaitų Rafoje ir mes darysime viską, ką galime, kad sugrąžintume juos atgal namo“, – žiniasklaidai sakė kontradmirolas Danielis Hagari, Izraelio kariuomenės atstovas spaudai.
2024-04-15
REKLAMA
REKLAMA

„Hamas“ teigimu, norint rasti ir paleisti Izraelyje pagrobtus įkaitus turi būti sudarytos paliaubos

Gazos Ruože esančių įkaitų likimą galima išsiaiškinti tik paliaubų metu, pasakė vienas vyresniojo rango Palestinos smogikų organizacijos „Hamas“ narys. Vienas iš šiuo metu vykstančių derybų tikslų – susitarti dėl paliaubų, „kad atsirastų pakankamai laiko saugiai surinkti konkrečius ir tikslesnius duomenis apie įkaitais paimtus izraeliečius“, – platformoje „Telegram“ rašė „Hamas“ politinio sparno narys Basemas Naimas.
2024-04-12

JAV žiniasklaida: CŽA vadovas vyksta į Kairą derybų dėl įkaitų

Centrinės žvalgybos agentūros (CŽA) direktorius Billas Burnsas šį savaitgalį vyks į Egipto sostinę Kairą derybų dėl Gazos Ruože laikomų įkaitų išlaisvinimo, pentadienį pranešė JAV žiniasklaida. B. Burnsas susitiks su „Mossad“ vadovu Davidu Barnea, taip pat su Egipto ir Kataro pareigūnais, paskelbė „The New York Times“. „Axios“ šiuos pareigūnus identifikavo kaip Kataro ministrą pirmininką Mohammedą bin Abdulrahmaną Al-Thanį ir Egipto žvalgybos vadovą Abbasą Kamelį.
2024-04-05

Drama Nyderlanduose – vyras grasino susprogdinti kavinę

Šeštadienio rytą, švintant, Nyderlanduose į Edės centre esančią kavinę-klubą įsiveržė peiliais besišvaistantis vyras, paėmė įkaitais kelis žmones ir pagrasino susisprogdinti. Olandų pareigūnams dėl sprogimo grėsmės teko ankstų rytą iš lovų krapštyti visų aplinkinių namų gyventojus. Visa laimė, įkaitų drama baigėsi laimingai. Daugiau apie tai – TV3 žiniose.  Peiliais besišvaistantis vyras tuoj po 5 val.
Aktualijos 2024-04-02

Izraelis vėl siunčia aukšto rango delegaciją netiesioginių derybų su „Hamas“ dėl įkaitų paleidimo

Po pastarosios krizės netiesioginėse derybose su islamistiniu „Hamas“ judėjimu dėl įkaitų paleidimo ir paliaubų Gazos kare Izraelis ketina tęsti pokalbius. Aukšto rango delegacija ateinančiomis dienomis vyks į Katarą ir Egiptą, penktadienį pranešė ministro pirmininko Benjamino Netanyahu biuras. Premjeras Izraelio derybininkams, vadovaujamiems užsienio žvalgybos „Mossad“ ir vidaus slaptosios tarnybos „Shin Bet“ vadų esą pažadėjo manevro laisvę derybose.
2024-03-29

Buvęs „Hamas“ vadas: nepalesime įkaitų, kol nepasibaigs karas

Buvęs „Hamas“ politinio biuro vadovas Khaledas Mashaalas lankydamasis Jordanijoje pareiškė, kad grupuotė tol nepaleis izraeliečių įkaitų, kol Izraelis neišves savo dalinių iš Gazos Ruožo ir nenutrauks teritorijos blokados. „Hamas“ nenusileis ir nesutiks su jokiais kitais pasiūlymais, sakė Kh.
2024-03-27

Žiniasklaida: Izraelis pasirengęs sutikti su kai kuriais „Hamas“ reikalavimais dėl įkaitų paleidimo

Sudėtingose netiesioginėse derybose dėl ribotų paliaubų Gazos kare ir įkaitų iškeitimo į palestiniečių kalinius Izraelis, anot žiniasklaidos, pasirengęs sutikti su kai kuriais islamistinio „Hamas“ judėjimo reikalavimais. Žydų valstybė, pavyzdžiui, sutiktų iš Izraelio kalėjimų paleisti 700 palestiniečių kalinių, jei „Hamas“ perduos 40 iš 100 dar gyvų įkaitų, žinių portale „Walla“ ir tinkle X rašo paprastai gerais informuotas Izraelio žurnalistas Barakas Ravidas.
2024-03-25

Netanyahu žmona ėmėsi neįprastos iniciatyvos, kad būtų paleisti Gazos Ruože laikomi įkaitai

Izraelio premjero Benyamino Netanyahu žmona ėmėsi neįprastos iniciatyvos, taip prisidėdama prie pastangų, kad būtų išlaisvinti Gazos Ruože laikomi įkaitai. Sara Netanyahu pirmadienio vakarą paskelbtame laiške kreipėsi į Kataro emyro motiną Sheikhą Mozą bint Nasser Al-Missned.
2024-03-12

Netanyahu: tik nuolatinis karinis spaudimas padės išlaisvinti įkaitus

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu pirmadienį pažadėjo tęsti karinį puolimą Gazos Ruože, kur praėjusią naktį per Izraelio smūgius, pareikalavusius dešimčių palestiniečių gyvybių, buvo išlaisvinti du įkaitai. „Tik nuolatinis karinis spaudimas, kol bus pasiekta visiška pergalė, padės išlaisvinti visus mūsų įkaitus“, – sakė premjeras savo biuro išplatintame pareiškime.
2024-02-12

Izraelio kariuomenė skelbia, kad per naktinę operaciją Gazos Ruože buvo išgelbėti du įkaitai

Izraelio kariuomenė ankstų pirmadienį paskelbė, kad per naktinę operaciją Gazos Ruožo pietuose esančiame Rafos mieste buvo išgelbėti du įkaitai, kuriuos „Hamas“ smogikai pagrobė per spalio 7-osios išpuolius.
2024-02-12

Izraelis 31 šeimai pranešė apie įkaitais paimtų artimųjų žūtį

Izraelio kariuomenė paskelbė kai kuriuos iš Palestinos teroristinės organizacijos „Hamas“ pagrobtų įkaitų mirusiais ir apie tai informavo įkaitų šeimas. „Trisdešimt vienai šeimai pranešėme, kad jų artimųjų, kurie buvo paimti įkaitais, nebėra tarp gyvųjų ir patvirtinome jų žūtį“, – antradienį kalbėdamas per spaudos konferenciją sakė Izraelio gynybos pajėgų (IDF) atstovas Danielis Hagari. „Likusioms šeimoms suteikėme visą mūsų turimą patikimą informaciją apie jų artimųjų likimą ir būklę.
2024-02-07

Turkijoje išvaduoti propalestinietiško užpuoliko laikyti įkaitai

Turkijos policija ketvirtadienį išvadavo septynis darbininkus, kuriuos JAV kompanijos „Procter & Gamble“ gamykloje netoli Stambulo įkaitais laikė propalestinietiškas užpuolikas, taip protestavęs prieš karą Gazos Ruože. Vietos pareigūnai pranešė, kad policija reidą surengė praėjus beveik devynioms valandoms po įkaitų paėmimo, kai užpuolikas nuėjo į tualetą.  Užpuolikas buvo sulaikytas, sakė vietos gubernatorius Seddaras Yavuzas.
2024-02-02

Izraelis „absurdiškais“ vadina „Hamas“ reikalavimus, susijusius su įkaitų paleidimu

Izraelis „absurdiškais“ pavadino „Hamas“ siūlymus, susijusius su įkaitų paleidimu, šiai palestiniečių smogikų grupuotei norint, kad mainais į jos pagrobtus žmones Izraelis išlaisvintų asmenis, atsakingus už spalio 7 d. įvykdytas žmogžudystes ir prievartavimus.
2024-01-22

Kibucas patvirtino, kad Gazos Ruože žuvo du Izraelio įkaitai

Vienas Izraelio kibucas antradienį patvirtino, kad du įkaitai, apie kurių mirtį „Hamas“ paskelbė vaizdo įraše, buvo „nužudyti“ Gazos Ruože. Beeri kibucas pareiškime sakė, kad jis buvo informuotas, jog 53-ejų Yossis Sharabis ir 38-erių Itay‘us Svirsky‘is buvo „nužudyti“, o jų kūnai yra „Hamas“ rankose. „Mes reikalausime, kad jie ir kiti belaisviai būtų sugrąžinti“, – pažymėjo bendruomenė. Pasak kibuco, Y. Sharabis į Beeri atsikraustė prieš 30 metų, sekdamas savo brolio Elio pėdomis.
2024-01-17

„Hamas“ teigia, kad daug įkaitų greičiausiai žuvo ir kaltina Izraelį

Daugelis „Hamas“ Gazos Ruože laikomų įkaitų greičiausiai buvo nužudyti, sekmadienį pareiškė ginkluoto grupuotės sparno atstovas spaudai, dėl jų likimo kaltindamas Izraelio vadovybę. „Pastarosiomis savaitėmis daugelio priešo įkaitų ir sulaikytųjų likimas tapo nežinomas, o likusieji dėl sionistų agresijos atsidūrė nežinomybės tunelyje“, – sakė Ezzedine'o al Qassamo brigadų atstovas spaudai Abu Obeida per televiziją transliuotame pareiškime.
2024-01-14

„Islamo džihadas“ paskelbė dviejų Gazos Ruože laikomų įkaitų vaizdo įrašą

Palestiniečių kovotojų grupuotė „Islamo džihadas“ antradienį paskelbė vaizdo įrašą ir teigė, kad jame matyti du gyvi Gazos Ruože laikomi įkaitai, paimti per „Hamas“ spalio 7-osios atakas Izraelyje. Vaizdo įraše vienas po kito pasirodo du vyrai. Įkaitai prašo labiau spausti Izraelio valdžią, kad jie būtų paleisti.
2023-12-20

„Hamas“ įkaitų šeimos ragina Izraelį nutraukti kovas: „Jaučiamės tarsi rusiškoje ruletėje“

Palestiniečių kovotojų grupuotės „Hamas“ įkaitais laikomų asmenų šeimos šeštadienį paragino Izraelį nutraukti kovas Gazos Ruože ir pradėti derybas dėl belaisvių išlaisvinimo. Izraelio kariuomenė nurodė, kad penktadienį kareivių nušauti įkaitai turėjo baltą vėliavą ir hebrajų kalba prašė pagalbos. Žinia apie jų nužudymą sukėlė protestus Izraelyje, o kitų įkaitų artimieji baiminasi, kad jų šeimos nariai gali atsidurti panašioje padėtyje. „Mes gauname tik mirusiųjų kūnus.
2023-12-16

Pareigūnas: Izraelio karių nušauti įkaitai laikė baltą vėliavą

Per klaidą Gazoje nužudyti Izraelio įkaitai laikė baltąją vėliavą ir šaukėsi pagalbos, rašo „The Guardian“, cituodama kariuomenės pareigūną. Hebrajų žiniasklaidoje skelbiama, kad, remiantis pirminiais incidento tyrimo duomenimis, visi trys vyrai buvo be marškinėlių, o vienas iš jų laikė improvizuotą baltą vėliavą. Izraelio kariuomenė pranešė, kad Yotamas Haimas Alonas Shamrizas ir Sameras El Talalqa buvo nušauti per operacijas viename iš Gazos miesto rajonų.
2023-12-16

Izraelio kariai nušovė tris įkaitus, klaidingai palaikę juos grėsme

Izraelis pranešė, kad jo kariai nužudė tris Gazos Ruožo įkaitus, kuriuos klaidingai identifikavo kaip grėsmę, o ginkluotosios pajėgos išreiškė gilų apgailestavimą dėl šio incidento, sukėlusio protestus Tel Avive. Izraelio kariuomenė pranešė, kad Yotamas Haimas, Alonas Shamrizas ir Sameras El Talalqa buvo nušauti per operacijas viename iš Gazos miesto rajonų. Ši trijulė buvo viena iš pagrobtųjų per spalio 7 dieną islamistų grupuotės „Hamas“ reidus į Izraelį, per kuriuos žuvo 1,2 tūkst.
2023-12-16

Izraelio kariuomenė: per operaciją Gazos Ruože rasti 2 įkaitų kūnai

Izraelio kariuomenė antradienį pranešė, kad per operaciją Gazos Ruože rado dviejų įkaitų, kuriuos „Hamas“ paėmė per spalio 7-osios išpuolį, kūnus. Po to, kai kūnai buvo identifikuoti, valdžios institucijos „informavo Eden Zakarios ir Zivo Dado, kuriuos spalio 7 dieną teroristinė organizacija „Hamas“ paėmė įkaitais, šeimas, kad jų kūnai buvo surasti ir grąžinti į Izraelį“, sakoma kariuomenės pareiškime.
2023-12-12

Izraelis paskelbė naują Gazos Ruože laikytų ir žuvusių įkaitų sąrašą

Izraelio ministro pirmininko biuras pirmadienį pranešė apskaičiavęs, kad palestiniečių kovotojai Gazos Ruože laiko 15 Izraelio piliečių palaikus. Šiuos žmones drauge su kitais įkaitais palestiniečių islamistų judėjimas „Hamas“ laikė po beprecedenčių spalio 7-osios išpuolių Izraelyje. Izraelio premjero biuras patvirtino dar trijų Gazos Ruože laikytų įkaitų žūtį ir nurodė, kad kovotojai šiuo metu laiko 15 žmonių palaikus.
2023-12-04

Skelbiama, kad žuvo jauniausias „Hamas“ įkaitas

Trečiadienį „Hamas“ paskelbė, kad žuvo jauniausias įkaitas – 10 mėnesių berniukas, jo ketverių metų brolis ir motina. Broliai Ariel ir Kfir, motina Šir Bibas buvo paimti per spalio 7 d. įvykdytą teroro išpuolį prieš Izraelį ir buvo aukščiausio statuso civiliai įkaitai, kurių dar nebuvo pavykę išlaisvinti. Grupuotės ginkluotasis sparnas „al Qassam Brigades“ socialinėje erdvėje pareiškė, kad 32 metų Š. Bibas ir jos sūnūs žuvo per Izraelio aviacijos smūgį prieš dabartines paliaubas.
2023-11-29

Izraelio žiniasklaida: paleista dar 12 „Hamas“ paimtų įkaitų

Kelios Izraelio žiniasklaidos priemonės antradienio vakarą pranešė, kad Gazos Ruože vyksta 10 „Hamas“ paimtų Izraelio įkaitų perdavimas. Kiek vėliau Raudonasis Kryžius patvirtino, kad paleisti ir dar du užsienio įkaitai. Kaip ir ankstesnėmis naktimis, išlaisvinti įkaitai, prieš leidžiant jiems susitikti su šeimomis, bus mediciniškai patikrinti – po 53 nelaisvėje praleistų dienų.  Kataro duomenimis, Izraelis mainais paleido 30 palestiniečių kalinių.
2023-11-28

Izraelis: „Hamas“ paleido 11 įkaitų

Izraelis patvirtino, kad pirmadienio vakarą Raudonajam Kryžiui perduota 11 „Hamas“ paleistų įkaitų. Pranešama, kad tarp 11 žmonių yra devyni vaikai ir dvi motinos, kurie Gazos Ruože nelaisvėje buvo laikomi 51 dieną.  Pasak „Hamas“ ir Kataro užsienio reikalų ministerijos, jie iškeisti į maždaug 33 palestiniečius.  Visi paleidžiami asmenys yra kibuco Nir Oz gyventojai.
2023-11-27

Izraelio kariuomenė paėmė „Hamas“ nelaisvėje laikytos 19-metės palaikus

Izraelio kariuomenė penktadienį paskelbė paėmusi „Hamas“ įkaite laikytos karės, apie kurios mirtį pranešta prieš kelias dienas, palaikus. Karės Noa Marciano (Noa Marsiano) palaikus kariškiai paėmė iš pastato, gretimo ligoninei „Dar al Shifa“ Gazos Ruože, sakoma kariuomenės pareiškime. Antradienį kariuomenė oficialiai patvirtino, kad Gazos Ruože žuvo palestiniečių islamistų grupuotės „Hamas“ nelaisvėje laikyta 19-metė N. Marciano.
2023-11-17

Bidenas teigia tikintis, kad bus susitarta išlaisvinti „Hamas“ laikomus įkaitus

Jungtinių Valstijų prezidentas Joe Bidenas trečiadienį pareiškė, kad tikisi, jog bus pasiektas susitarimas dėl islamistų grupuotės „Hamas“ paimtų įkaitų išlaisvinimo Gazos Ruože, ir patvirtino, kad paprašė Izraelio būti „nepaprastai atsargiam“ vykdant karinius veiksmus aplink ligonines teritorijoje.
2023-11-16

Bidenas išreiškė viltį, kad bus pasiektas susitarimas dėl įkaitų išlaisvinimo

JAV prezidentas Joe Bidenas antradienį išreiškė viltį, kad susitarimas su „Hamas“ dėl Gazos Ruože laikomų įkaitų išlaisvinimo bus pasiektas, tačiau konkrečių detalių nepateikė. „Kiekvieną dieną kalbuosi su susijusiais žmonėmis. Tikiu, kad tai įvyks, tačiau nenoriu leistis į detales“, – Baltuosiuose rūmuose žurnalistams sakė J. Bidenas, paklaustas apie galimą susitarimą. Jis sakė, kad žinia palestiniečių kovotojų grupuotės laikomų asmenų šeimoms, yra tokia: „Laikykitės. Mes ateiname.
2023-11-15

Netanyahu: susitarimas dėl įkaitų išlaisvinimo gali būti sudarytas

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu sekmadienį JAV žiniasklaidai sakė, kad gali būti sudarytas susitarimas dėl Gazos Ruože laikomų įkaitų išlaisvinimo, tačiau atsisakė pateikti išsamią informaciją, baimindamasis sužlugdyti galimą planą. „Girdėjome, kad artėja toks ar kitoks susitarimas, o paskui sužinojome, kad visa tai buvo pokštas. Tačiau tą pačią minutę, kai pradėjome sausumos operaciją, situacija ėmė keistis“, – NBC laidai „Meet the Press“ sakė B. Netanyahu.
2023-11-12

Žiniasklaida: „Islamo džihadas“ pasirengęs paleisti du įkaitus

„Islamo džihadas“ yra pasirengęs paleisti du Izraelio įkaitus – moterį ir berniuką – dėl humanitarinių ir medicininių priežasčių, pareiškė ginkluotojo sparno „al Quds Brigades“ atstovas. Jis pridūrė, kad iniciatyva bus įgyvendinta, kai bus įvykdytos tam tikros priemonės, rašo „SkyNews“. Izraelio kariuomenės atstovas spaudai Richardas Hechtas šį vaizdo įrašą pavadino psichologiniu terorizmu.
2023-11-09

Paviešintas sukrečiantis nužudyto izraeliečio sesers pasakojimas: „Ta diena pakeitė mus visiems laikams“

Teroristų nužudytą, pagrobtą ir kankintą britų ir Izraelio pilietybes turinčios Ayeletos Svalitzky šeimą spalio 7 dieną sugriovė „Hamas“. Tądien teroristai ją kankino siųsdami jai į „Facebook“ jos išsigandusios motinos ir brolio nuotraukas su vieno žodžio prierašu: „Hamas“. Vėliau 46 metų Ayeleta, gyvenanti kibuce Šiaurės Izraelyje, sužinojo, kad ginkluota grupuotė nužudė jos vyresnįjį brolį, rašo „Daily Mail“ Šiandien sukanka mėnuo nuo Ayeletos brolio 51 metų Nadavo Popplewello ir ...
2023-11-07

Netanyahu ultimatumas: nebus nei paliaubų, nei degalų, kol nebus išlaisvinti įkaitai

Izraelio ministras pirmininkas Benjaminas Netanyahu antradienį pareiškė, kad į Gazos Ruožą nebus tiekiami degalai ir nebus nutrauktos Izraelio kovos su „Hamas“, kol nebus išlaisvinti palestiniečių kovotojų pagrobti įkaitai.
2023-11-07

Pentagonas: JAV skraidina dronus virš Gazos Ruožo, kad padėtų išlaisvinti įkaitus

Pentagonas penktadienį pranešė, kad Jungtinės Valstijos vykdo neginkluotų dronų skrydžius virš Gazos Ruožo, kad padėtų išlaisvinti daugiau kaip 240 įkaitų, kuriuos „Hamas“ kovotojų grupuotė pagrobė užpuolusi Izraelį.
2023-11-03

„Hamas“ žada artimiausiomis dienomis paleisti kai kuriuos įkaitus užsieniečius

„Hamas“ karinis sparnas antradienį pareiškė, kad artimiausiomis dienomis paleis kai kuriuos įkaitus užsieniečius, pažadėjęs paversti Gazos Ruožą Izraelio kariuomenės kapinėmis. „Mes informavome tarpininkus, kad per kelias ateinančias dienas paleisime tam tikrą skaičių užsieniečių“, – per televiziją sakė Ezzedine'o al Qassamo brigadų atstovas spaudai Abu Obeida.
2023-10-31

Žiniasklaida: „Hamas“ teigia pasirengę paleisti dalį įkaitų mainais į 5 dienų paliaubas

Teroristinė grupuotė „Hamas“ teigia pasirengusi paleisti dalį įkaitų mainais į 5 dienų paliaubas, skelbia „Nexta“, remdamasi Izraelio žiniasklaidos pranešimais.  Teigiama, kad kalbama apie į nelaisvę paimtus užsienio, ne Izraelio piliečius.  Spalio 7 dieną „Hamas“ ginkluoti užpuolikai prasiveržė pro stipriai įtvirtintą Gazos Ruožo sieną su Izraeliu ir, žydų valstybės duomenimis, nužudė daugiau kaip 1,4 tūkst. žmonių, daugiausia civilių, ir įkaitais paėmė 229 žmones.
2023-10-27

Įkaitu tapusio ruso artimieji pagalbos nesitiki: „Rusija dabar niekuo nesiskiria nuo „Hamas“

Tarp dviejų šimtų „Hamas“ įkaitų Gazos Ruože yra ir repatriantas iš Sankt Peterburgo (Rusija) Andrejus Kozlovas. Tačiau jo artimieji Izraelyje atsisako galimybės prašyti pagalbos iš Rusijos valdžios, tarpininkaujant dėl įkaito išlaisvinimo: „Jie dabar iš esmės niekuo nesiskiria nuo „Hamas“. 27-erių Andrejus Kozlovas dirbo apsaugos darbuotoju muzikos festivalyje, kurį užpuolė „Hamas“ teroristai ir dingo po jų išpuolio.
116 2023-10-27

Žiniasklaida: netrukus gali būti paleista dalis „Hamas“ laikomų įkaitų

Dalis „Hamas“ Gazos Ruože laikomų įkaitų gali būti netrukus paleisti, vykstant intensyvioms deryboms, kurioms tarpininkauja Kataras ir JAV, skelbia žiniasklaida.
2023-10-23

Prabilo išlaisvintos „Hamas“ įkaitės tėvas: „Dvi savaites aš nemiegojau“

6265254Iš „Hamas“ nelaisvės Gazoje pirmos ištrūko dvi Jungtinių Valstijų pilietės. Dvi savaites nežinioje gyvenę jų artimieji sako dabar galėsiantys miegoti ramiai. Tačiau „Hamas“ teroristai laiko dar bent 200 įkaitų, tarp kurių – ne tik izraeliečiai. Tuo pat metu humanitarinės krizės apimtoje Gazoje pasirodė pirmoji humanitarinė pagalba. Teroristų grupuoptės ,,Hamas“ įkaitėmis paimtos Jungtinių Valstijų pilietės – 59-erių Judita ir jos dukra, 17-metė Natali – pagaliau paleistos.
2023-10-21

TV3 Žinios. „Hamas“ paleido dvi įkaites; Lietuvoje pareigūnų krizė; Nerami naktis Vilniuje

Šalyje trūksta tiek pareigūnų, kad profsąjungos jau sako, kad tai kelia grėsmę nacionaliniam saugumui. Problema ir pareigūnų darbo sąlygos. Profsąjungos sako, kad nuolatinės reformos taip išvargino bendruomenę, kad situacija tampa kritine – pareigūnų mažėja, likusiems didėja darbo krūviai, o jauni žmonės į policiją dirbti neina. Policijos generalinis komisaras sako, kad situacija įtempta, bet esą valdoma ir pirštu duria į pačią visuomenę.

Paaiškėjo pirmųjų „Hamas“ paleistų įkaičių tapatybės

Dvi amerikietės įkaitės – Judith ir Natalie Raanan, kurias nuo spalio 7 d. laikė „Hamas“, perduotos Raudonajam Kryžiui, penktadienį patvirtino su derybomis susipažinęs šaltinis, skelbia „The Jerusalem Post“. Jos „jau yra pakeliui į laisvę“, nurodė šaltinis. Pranešama, kad dvi amerikietės paleistos dėl „humanitarinių priežasčių“, nes motina yra silpnos sveikatos. Neaišku, ar jos bus paleistos iš Gazos Ruožo į Egiptą, ar į Izraelį.
2023-10-20

203 tuščios kėdės: įkaitų šeimos Tel Avive surengė Šabo vakarienės demonstraciją

Praėjo beveik dvi savaitės nuo tada, kai „Hamas“ pradėjo netikėtą išpuolį prieš Izraelį. Izraelio duomenimis, įkaitais teroristai paėmė 203 žmones. Tarp jų – 20 vaikų ir mažiausiai 10 vyresnių nei 60 metų žmonių. Penktadienio vakarą žydų šeimos visame pasaulyje sės Šabo vakarienės. Šį vakarą prie šimtų Izraelio stalų bus tuščios vietos, kur paprastai sėdi dingusieji. Tel Avivo muziejaus aikštėje įkaitams buvo padengtas Šabo vakarienės stalas.
2023-10-20

„Hamas“ įkaitai – mažiausiai 200 civilių ir karių: kas žinoma apie juos?

Spalio 7 d. auštant iš Gazos Ruožo surengto išpuolio prieš bendruomenes ir karines bazes pietų Izraelyje metu  grupuotės „Hamas“ teroristai paėmė mažiausiai 200 įkaitų ir nužudė apie 1400 žmonių.
2023-10-19
Į viršų