Navalno bendražygiai aptarė su ES galimas sankcijas Putino aplinkos veikėjams

Kalinamo Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno bendražygiai pranešė aptarę galimas sankcijas prezidento Vladimiro Putino artimos aplinkos veikėjams, įskaitant verslo magnatus.      

Šiuo metu Lietuvoje gyvenantis A. Navalno regioninio tinklo vadovas Leonidas Volkovas ir kitas opozicionieriaus bendražygis Vladimiras Ašurkovas pirmadienį per vaizdo konferenciją su Europos Sąjungos valstybėmis aptarė „kitus Bendrijos žingsnius“ dėl Rusijos.   

Lenkijos iniciatyva surengtoje vaizdo konferencijoje taip pat dalyvavo Jungtinių Valstijų, Kanados, Jungtinės Karalystės ir Ukrainos pasiuntiniai, socialiniame tinkle „Twitter“ nurodė Lenkijos atstovybė Europos Sąjungoje.    

Pirmadienį vakare L. Vokovas platformos „Telegram“ kanale pranešė, kad jis ir V. Ašurkovas aptarė „asmenines sankcijas“ milijardieriams Romanui Abramovičiui ir Ališerui Usmanovui.   

Pasak L. Volkovo, be kitų asmenų, jie taip pat įvardijo Rusijos valstybinio banko VTB vadovą Andrejų Kostiną ir įtakingą Rusijos žiniasklaidos figūrą Konstantiną Ernstą.  

REKLAMA

Bet kokios naujos Vakarų sankcijos Rusijai papildytų Vašingtono ir Briuselio sankcijas, įvestas Maskvai po Krymo atplėšimo nuo Ukrainos ir jo aneksijos 2014 metais.

A. Navalnas ir jo komanda sako, jog tam, kad Kremlius pakeistų savo kursą, Vakarai turėtų taikyti tikslines sankcijas V. Putinui artimiems oligarchams.

L. Volkovas nenurodė, ar susitikimo metu buvo pasiekta konkrečių susitarimų, tačiau sakė, jog A. Navalno komanda dės pastangas, kad „ateinančiomis savaitėmis ir mėnesiais“ V. Putino artimos aplinkos veikėjų atžvilgiu būtų imtasi sankcijų. 

Pasak jo, siūlomos sankcijos atitinka paprastų rusų interesus.

Šv. Valentino dienos protestas 

„Sunku sugalvoti ką nors labiau patriotiška, ką nors, kas dar labiau atitiktų Rusijos interesus“, – pridūrė L. Volkovas.

Vaizdo konferencija surengta tarp ES ir Rusijos smarkiai paaštrėjus įtampai po A. Navalno sulaikymo ir įkalinimo. 

Praėjusį penktadienį Maskvoje viešint ES užsienio politikos vadovui Josepui Borrelliui, Rusija išsiuntė iš šalies tris Bendrijos diplomatus, apkaltinusi juos dalyvavus A. Navalno šalininkų protestuose.

Pirmadienį Vokietija, Švedija ir Lenkija paskelbė išsiunčiančios po vieną rusų diplomatą, atsakydamos į analogišką Maskvos žingsnį.  

ES šalių užsienio reikalų ministrai pranešė, kad vasario 22 dieną vyksiančiame susitikime aptars baudžiamąsias priemones ir galimas sankcijas Kremliui.   

Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova antradienį pavadino A. Navalno komandą „išdavikais“, nes ji surengė derybas su žmonėmis, „kurie Rusiją laiko arba konkurente, arba prieše, arba agresore“.

Parlamento žemųjų rūmų pirmininkas Viačeslavas Volodinas yra sakęs, kad Rusija gali priimti įstatymą, pagal kurį asmenys, raginantys skelbti naujas sankcijas šaliai, būtų traukiami baudžiamojon atsakomybėn.

Sausio 17 dieną A. Navalnas grįžo į Rusiją iš Vokietijos, kur gydėsi po rugpjūtį įvykdyto jo apnuodijimo sovietų mokslininkų sukurta nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

REKLAMA

Opozicionierius dėl šio apnuodijimo kaltino Rusijos specialiąsias tarnybas ir prezidentą Vladimirą Putiną.

A. Navalnas buvo sulaikytas vos atskridęs į vieną Maskvos oro uostą, o šis žingsnis daugelyje Rusijos miestų išprovokavo masines demonstracijas, per kurias saugumo pajėgos sulaikė daugiau kaip 10 tūkst. žmonių. Dėl šio griežto protestų malšinimo policija buvo kaltinama įgaliojimų viršijimu ir nereikalingu smurtu.

Praėjusią savaitę A. Navalnas buvo beveik trejiems metams pasiųstas už grotų dėl lygtinės bausmės sąlygų pažeidimo tuo metu, kai gydėsi Vokietijoje.

L. Volkovas antradienį paragino A. Navalno šalininkus sekmadienį vakare pademonstruoti paramą ir 15 minučių prie savo namų įjungti telefonų žibintuvėlius.

„Meilė stipresnė už baimę“, – feisbuke parašė jis.


Rašyti komentarą...
d
dusinti
2021-02-10 14:46:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
kremlių ir jo vadą gestapininką putlerį
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų