NATO generolas liepė Rusijai „liautis kišusis“ į rinkimus Europoje

Vyriausiasis NATO pajėgų Europoje vadas, generolas Curtisas M. Scaparrotti ketvirtadienį pareiškė, kad Rusija privalo „liautis kišusis“ į rinkimus Europoje.

6

Toks jo pareiškimas pasirodė kilus nerimui, kad Kremlius galėjo būti prisidėjęs prie Katalonijos krizės.

Ispanijos žiniasklaida apkaltino Maskvos remiamus internetinius leidinius „Russia Today“ ir „Sputnik“, kuriuose informacija skelbiama ispanų kalba, destabilizuojančiu vaidmeniu krizėje, kilusioje po Madrido uždrausto referendumo dėl Katalonijos nepriklausomybės spalio 1-ąją.

Maskva taip pat įtariama įsikišusi į praėjusiais metais vykusius JAV prezidento rinkimus bei Didžiosios Britanijos referendumo dėl pasitraukimo iš Europos Sąjungos. C. M. Scaparrotti sakė, kad jis yra sunerimęs dėl „piktybiškos Rusijos įtakos“ kitose šalyse.

„Kažką panašaus matėme Jungtinėse Valstijose; matėme tai keliose šalyse per pastaruosius rinkimus“, – sakė jis, paklaustas apie kalbas dėl Rusijos kišimosi į balsavimą Katalonijoje.

(6 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Tarptautinėse pratybose „Geležinis vilkas 2“ kartu su NATO tarptautiniu batalionu treniruojasi ir rezervo kariai

„Ji turėtų liautis kišusis į kitų šalių (reikalus), į jų suverenią teisę rinkti savo vyriausybę ir nustatyti, kaip ji veiks“, – sakė generolas žurnalistams per NATO gynybos ministrų susitikimą Briuselyje.

REKLAMA

„Matėme tokio pobūdžio veiklą ir kitose šalyse. Tai vaidmuo, kurį vadinu destabilizavimo kampanija“, – sakė C. M. Scaparrotti.

JAV gynybos sekretorius Jamesas Mattisas (Džeimsas Matisas) sakė, kad NATO ministrai „išsamiai apsvarstė dabartines nuolatines Rusijos pastangas įsiterpti į mūsų suverenius demokratiškus procesus“.

Išgalvoti pranešimai ir netikros nuotraukos, paplitusios internete, smarkiai pakurstė krizę, kilusią po Katalonijos nepriklausomybės referendumo.

Pernai Maskva, pasinaudojusi socialiniais tinklais, buvo surengusi programišių ir dezinformacijos kampaniją, kad sudarytų palankias sąlygas Donaldui Trumpui (Donaldui Trampui) laimėti JAV prezidento rinkimus.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų