• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Moldova 45 Rusijos diplomatams ir ambasados darbuotojams įsakė palikti šalį, trečiadienį pranešė pareigūnai. 

Moldova 45 Rusijos diplomatams ir ambasados darbuotojams įsakė palikti šalį, trečiadienį pranešė pareigūnai. 

REKLAMA

Kišiniovo teigimu, šis veiksmas yra Maskvos nedraugiškų veiksmų rezultatas.

Proeuropietiška Moldovos vyriausybė griežtai smerkia Rusijos plataus masto invaziją į Ukrainą ir baiminasi, kad Maskva galbūt rengia sąmokslą nuversti dabartinę valdžią.

Šią savaitę Moldovos žiniasklaidos priemonių „Jurnal TV“ ir „The Insider“ paskelbtame tyrime teigiama, kad ant Rusijos ambasados Kišiniove ir gretimo pastato yra 28 antenos, kurios galbūt naudojamos šnipinėjimo tikslais.

„Keturiasdešimt penki diplomatai ir techninis personalas turės išvykti iki rugpjūčio 15 dienos“, – naujienų agentūrai AFP sakė Moldovos užsienio reikalų ministerijos atstovas spaudai Igoris Zacharovas.

Užsienio reikalų ministras Nicu Popescu nurodė, kad šis sprendimas sumažins asmenų, bandančių destabilizuoti padėtį Moldovoje, skaičių.

REKLAMA
REKLAMA

„Šiame etape kiekvienos valstybės atstovybėje, remiantis pariteto principu, turi būti po 10 diplomatinių ir 15 administracinių, techninių ir aptarnaujančių pareigybių“, – teigiama Moldovos užsienio reikalų ministerijos išplatintame pranešime. 

REKLAMA

„Šis sprendimas priimtas po daugybės nedraugiškų veiksmų Moldovos Respublikos atžvilgiu, nesusijusių su diplomatiniais įgaliojimais, ir bandymų destabilizuoti padėtį mūsų šalyje“, – priduriama jame.

Anot I. Zacharovo, nuo praėjusių metų vasario, kai Maskva įsiveržė į Ukrainą, Moldova išsiuntė du Rusijos diplomatus.

Rusija savo ruožtu pareiškė, kad Maskva atsakys į Kišiniovo sprendimą. Rusijos užsienio reikalų ministerijos atstovė spaudai Marija Zacharova sakė, kad Maskva tai laiko „nepagrįstais ir nedraugiškais veiksmais, kurie neliks be atsako“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų