„Miss Baltarusija 2021“: dalyvės pastebėtos lydinčios Lukašenką renginiuose ir susitikimuose

Baltarusijos režimo vadovas Aliaksandras Lukašenka dažnai mėgsta rodytis gražuolių aplinkoje. Jis ne tik susitikimuose ar viešuose renginiuose yra lydimas grožio konkursų dalyvių, bet ir pats tokį organizuoja. Šiais metais jis buvo išskirtinai politizuotas.

„Miss Baltarusija 2021“ nugalėjusi Darija Gončarevič pareiškė apie savo „dėkingumą prezidentui“. Prieš tai ji buvo užfiksuota opozicijos judėjimo organizuotoje fotosesijoje, pasipuošusi tradicinėmis „raudona-balta“ spalvomis.

Susidūrusi su viešomis apkalbomis 18-metė nusprendė „duoti interviu“ valdžią palaikančiam leidiniui „Minskaja pravda“. Modelis pareiškė, kad „yra dėkinga prezidentui“, o į opozicijos fotosesiją pateko „visiškai atsitiktinai“. Merginos teigimu, jai tuo metu buvo vos 17 metų ir tai nebuvo jos pilietinės pozicijos išraiška, o „pasinaudojimas savo radikaliems tikslams“.

„Tikros baltarusės“ protesto akcijose nedalyvauja

Konkursas „Miss Baltarusija“ vyksta kas dvejus metus, vadinamas „pasididžiavimu ir mūsų šalies pasiekimu“ (taip yra nurodyta renginį organizuojančios agentūros tinklapyje), ir turi akivaizdų politinį atspalvį.

Konkursą organizuoja valstybinė modelių agentūra „Nacionalinė grožio mokykla“, įkurta paties gražuoles jaunas merginas savo kompanijoje mėgstančio, Vakaruose nepripažinto Baltarusijos prezidento A. Lukašenkos dar 1996-aisiais. Nuo pirmojo konkurso 1998-aisiais A. Lukašenka, kuris grožį vadina „ginklu“, itin retai praleisdavo finalus, kuriuose dažnai yra atrenkamos merginos į vieną iš protokolinių tarnybų, kurią sudaro jaunos moterys, rašoma „Le Monde“.

Rusijos leidinio „Projekt“ tyrimo duomenimis, daugelis kandidačių šiame konkurse buvo pastebėtos įvairiuose baliuose įsikibusios už parankės prezidentui arba jo tarptautinių kelionių metu, netgi Kolektyvinio saugumo sutarties organizacijos susitikime. Kai kurios iš šių jaunų merginų gauna darbus televizijoje ar valstybinėse tarnybose. Žymiausias atvejis – „Miss Baltarusija 2018“ Marija Vasilevič. Praėjus metams po to, kai buvo užfiksuota kartu su A. Lukašenka tais pačiais metais Rusijoje vykusiame futbolo čempionate, ji tapo parlamentare. Merginai tuo metu buvo vos 22-eji.

Šiais metais režimas, jau metus kovojantis su opozicija šalyje, dar labiau sustiprino „patriotinį“ konkurso aspektą ir įvedė naują atrankos kriterijų: „tikros baltarusės“. Viena iš konkurso organizatorių perspėjo, kad „tikra baltarusė“ – tai „ne tos, kurios gyvena šios minutės emocijomis ir rikiuojasi į protestų eiles su šlykštynėmis aprašinėtais plakatais rankose“. Buvo pažadėta ir „nuodugniai patikrinti dalyvių socialinius tinklus“.

Lukašenkos asmeninė motyvacija

Opozicinės koordinacinės grupės atstovės Julija Mickevič paaiškino, kad šiais metais baltarusių buvo paprašyta nedalyvauti konkurse. „Jeigu merginos dalyvauja, reiškia, jos palaiko režimą, reiškia ir smurtą“, – „Le Monde“ cituojama ji.

REKLAMA

Daugelį jaunų merginų galėjo paveikti ir „Miss Baltarusija 2008“ Olgos Chižinkovos sulaikymas. Dalyvavimas nesankcionuotose protesto akcijose dažniausiai reiškia 15 parų izoliatoriuje. Baltarusių gražuolė Okrestine praleido 42 dienas. Ji tai pat neteko darbo valstybinės pėdkelnių gamintojos reklamoje.

J. Mickevič manymu, nėra abejonių, kad teisėsauga griežčiau vertino buvusio modelio ir „Miss Baltarusija“ elgesį: „Yra dvi sritys, kuriose A. Lukašenka dalyvauja asmeniškai: sportas ir grožis. Jam Olgos istorija yra visų pirma išdavystė. Tas pats ir su Jelena Levčenko (krepšininkė, nuteista 15 parų už aktyvų dalyvavimą protestuose). Tai jo revanšas prieš jas“.


Rašyti komentarą...
k
kas keisto
2021-09-25 08:08:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
toks prostitučių ir ekskorto bitelių darbas - manau, kad batka gerai užmoka.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų