Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Dailymail.co.uk“ šaltinių teigimu vyriausias žinomas buvęs Aušvico koncentracijos belaisvis Antonis Dobrowolskis mirė sulaukęs 108 metų. Mokytojas, savo veikla priešinęsis gimtąją Lenkiją okupavusiems naciams, bus palaidotas Debno mieste, Lenkijoje, kur gyveno ir dirbo po išlaisvinimo.

REKLAMA

Po Lenkijos okupacijos 1939, naciai uždraudė visas nacionalines edukacines programas išskyrus pradinį išsilavinimą taip siekdami išnaikinti lenkų kultūrą ir šalies inteligentiją.

Lenkai buvo vertinami kaip žemesnio lygio būtybės, tad naujoji edukacinė politika buvo reikalinga norint juos paversti ir naudoti kaip „vergų rasę“.

Lenkų pastangos toliau slapčia mokyti vaikus, kilę kaip atsakas į nacių politiką, buvo žiauriai baudžiamos – sugautieji mokytojai buvo siunčiami į koncentracijos stovyklas ir kalėjimus.

REKLAMA
REKLAMA

A. Dobrowolskis buvo vienas iš tokių mokytojų. Jis 1942 buvo areštuotas Gestapo ir išsiųstas į Aušvico koncentracijos stovyklą. Būdamas 103 metų amžiaus jis sakė, kad „Aušvicas buvo baisiau už Dantės pragarą“.

Iš Aušvico A. Dobrowolskis buvo perkeltas į Gross–Rosen ir Sachsenhausen koncentracijos stovyklas ir galiausiai išlaisvintas 1945 metais. Tada jis persikėlė į Debno, ten dirbo Lenkų kalbos mokytoju, pradinės ir vidurinės mokyklų direktoriumi.

Aušvico–Birkenau koncentracijos stovykloje buvo nužudyta daugiau nei 1,1 milijono žmonių.

Nuotraukas galite rasti ČIA.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų