REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Baltarusijos valstybės sienos apsaugos komitetas trečiadienį pareiškė, kad Lietuvos nufilmuotoje medžiagoje, kurioje esama matoma, kaip 12 baltarusių pasieniečių įsibrauna į šalies teritoriją, nėra „objektyvių įrodymų“.

Baltarusijos valstybės sienos apsaugos komitetas trečiadienį pareiškė, kad Lietuvos nufilmuotoje medžiagoje, kurioje esama matoma, kaip 12 baltarusių pasieniečių įsibrauna į šalies teritoriją, nėra „objektyvių įrodymų“.

REKLAMA

„Lietuvos pusės pateiktame vaizdo įraše nėra baltarusių pasieniečių neteisėto valstybės sienos kirtimo objektyvių įrodymų, – sakoma komiteto pranešime, paskelbtame per socialinį tinklą „Telegram“. – Tai byloja apie iškeltų kaltinimų nepagrįstumą ir mėginimą provokuoti, siekiant dirbtinai sukelti informacinį rezonansą.“

Lietuvos vidaus reikalų ministerija antradienį pranešė, kad Baltarusija įvykdė provokaciją, kai valstybės sieną neteisėtai kirto ir į Lietuvos teritoriją pateko 12 baltarusių pareigūnų. Šalčininkų rajone Baltarusijos jėgos struktūrų atstovai su skydais ir riaušėmis malšinti skirta ekipuote prievarta įstūmė 35 migrantų grupę ir patys įžengė į Lietuvos teritoriją.

Šio incidento vaizdo įrašu antradienio pavakarę feisbuke pasidalijo Lietuvos valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT). Anot tarnybos, baltarusiai patys paviešino, kaip migrantų grupė bando patekti į Lietuvą, tačiau nutylėjo, kad migrantus į Lietuvą stumia Baltarusijos pareigūnai.

REKLAMA
REKLAMA

Minskas savo ruožtu teigia, kad jokio pažeidimo nebuvo.

„Rugpjūčio 17 dieną Baltarusijos pasieniečių grupė iš tikrųjų nustatė mėginimą migrantus priversti neteisėtai pereiti į Baltarusijos teritoriją. Gretimoje teritorijoje prievartą pabėgėlių atžvilgiu taikė ginkluoti žmonės kariškomis uniformomis, – sakoma Valstybės sienos apsaugos komiteto pareiškime. – Kad būtų užkardytas neteisėtas sienos kirtimas, baltarusių pasieniečiai užtvėrė kelią išvaromų užsieniečių judėjimo kryptimi. Dėl to Lietuvos jėgos struktūrų pareigūnai atsisakė savo ketinimų. Buvo užkirstas kelias pažeisti Baltarusijos sieną.“

REKLAMA

Po šio incidento Lietuvos vidaus reikalų ministerija pranešė stiprinanti pajėgas pasienyje.

„Tokios įžūlios provokacijos, kuomet 12 Baltarusijos pareigūnų šiandien peržengė Lietuvos Respublikos sieną, toleruoti negalime. Nedelsiant reagavome į šią provokaciją ir priėmėme sprendimą papildomai didinti sienos apsaugos pajėgumus“, – sakoma vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės pranešime.

Lietuvos generalinė prokuratūra pranešė pradėjusi incidento tyrimą, o Užsienio reikalų ministerija Minskui įteikė protesto notą.

REKLAMA
REKLAMA

„Informavome Baltarusiją, kad įvykis yra fiksuotas, kad jis kelia didelį susirūpinimą, nes mes tai laikome dar viena provokacija, temperatūros kėlimu ir taip ganėtinai įtemptoje situacijoje. Raginame susilaikyti nuo įvykių, kurie net galėtų būti traktuojami kaip provokacija, jau nekalbant apie tikras provokacijas“, – trečiadienį pranešė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

Į Lietuvą per sieną su Baltarusija šiemet pateko daugiau nei 4,1 tūkst. neteisėtų migrantų. Daugelis jų yra atvykėliai iš Irako.

Lietuva kaltina Minsko režimą migrantų srautų organizavimu ir vadina tai hibridine agresija. Dėl jos šalyje paskelbta ekstremali situacija.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų