Neipido ugniagesių departamentas pranešė, kad moterį pavyko ištraukti iš griuvėsių gyvą praėjus 91 valandai po to, kai pastatas sugriuvo per 7,7 balo stiprumo žemės drebėjimą, įvykusį penktadienio vidurdienį. Ekspertai teigia, kad tikimybė rasti išgyvenusių žmonių smarkiai sumažėja po 72 valandų.
Mianmaro karinės vyriausybės vadovas generolas Min Aung Hlaingas viename forume Neipide sakė, kad šiuo metu surasta 2 719 žuvusių žmonių, kad dar 4 521 žmogus per drebėjimą buvo sužeistas, 441 dingo be žinios, pranešė Mianmaro internetinis portalas „Western News“.
Manoma, kad šie skaičiai dar didės.
Žemės drebėjimas sukrėtė didelę šalies dalį, todėl daug kur nutrūko elektros tiekimas, telefono ar mobilusis ryšys, buvo sugadinti keliai ir tiltai. Visą nuniokojimo mastą sunku įvertinti.
Daugiausia pranešimų kol kas gauta iš Neipido ir Mandalėjaus – antro pagal dydį Mianmaro miesto, kuris buvo netoli žemės drebėjimo epicentro.
Mianmaro ugniagesių departamentas pranešė, kad Mandalėjuje išgelbėti 403 žmonės, surasti 259 žuvusieji. Per vieną incidentą sugriuvus vienuolynui žuvo 50 budistų vienuolių, kurie ten laikė religinį egzaminą, o dar 150 žmonių, manoma, liko palaidoti griuvėsiuose.
Pasaulio sveikatos organizacija (PSO) pranešė, kad iš viso centrinėje ir šiaurės vakarų Mianmaro dalyse sugriuvo arba buvo smarkiai apgadinta daugiau kaip 10 tūkst. pastatų.
Žemės drebėjimas taip pat sukrėtė kaimyninį Tailandą – vienoje statybvietėje sugriuvęs daugiaaukštis palaidojo nemažai darbininkų.
Pirmadienį iš griuvėsių buvo ištraukti du kūnai, dar vienas – antradienį, tačiau dešimtys žmonių vis dar laikomi dingusiais be žinios. Iš viso Bankoke žuvo 21 žmogus, o 34 buvo sužeisti, daugiausia minimoje statybvietėje.
Mianmare antradienio vidurdienį visoje nukentėjusioje teritorijoje paieškos ir gelbėjimo darbai buvo trumpam sustabdyti – žmonės tylos minute pagerbė žuvusiųjų atminimą.
Užsienio pagalbos darbuotojai atvyksta padėti gelbėjimo darbams, tačiau pažanga vis dar lėta, nes daug kur trūksta sunkiosios technikos.
Kelios šalys pažadėjo milijoninę paramą, kad padėtų Mianmarui ir humanitarinės pagalbos organizacijoms įveikti didžiules kliūtis.
Dar prieš žemės drebėjimą dėl žiauraus pilietinio karo Mianmare daugiau kaip 3 mln. žmonių buvo priversti palikti savo namus, o beveik 20 mln. žmonių, pasak Jungtinių Tautų (JT), reikėjo paramos.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!