Merkel: kovojant su klimato kaita dėl ateities kartų reikia „padaryti daugiau“

Vokietijos kanclerė Angela Merkel trečiadienį sakė, jog šalis kovodama su klimato kaita „privalo padaryti daugiau“ ir sumažinti krūvį ateities kartoms.

10

Kanclerė kalbėjo po istorinio teismo sprendimo, privertusio vyriausybę nustatyti ambicingesnius taršos anglies dvideginiu mažinimo tikslus.

„[Konstitucinis Teismas] pasakė mums, kad negali būti laisvių vien tik šiandienos kartoms, kad privalome galvoti apie ateities kartų laisves“, – sakė A. Merkel.

„Tai nauja teisinė perspektyva, galinti turėti daug padarinių ir įteigianti mums, kad privalome padaryti daugiau“, – pažymėjo ji.

(10 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Gitanas Nausėda susitiko su Vokietijos kanclere Angela Merkel

Vokietijos vyriausybė trečiadienį pranešė, kad padidins šalies ambicijas sumažinti taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis, šalies KT išaiškinus, kad galiojantis apsaugos nuo klimato kaitos įstatymas yra „nepakankamas“. 

Vokietijos vyriausybė turėtų užsibrėžti iki 2030 metų taršą šiltnamio efektą sukeliančiomis dujomis sumažinti 65 procentais, lyginant su 1990 metais buvusiu lygiu, o iki 2040-ųjų – 88 procentais.

Tai padės įgyvendinti vyriausybės tikslą iki 2045 metų – penkeriais metais anksčiau nei dabar numatyta – tapti neutralia klimato atžvilgiu, pranešė finansų ministras Olafas Scholzas per spaudos konferenciją Berlyne.

 


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų