Pirmasis Laikos skrydis į kosmosą buvo epochinis įvykis, atvėręs kelią žmonijai į praktinę kosmonautiką.
„Mūsų instituto mokslininkų atliekami teoriniai ir eksperimentiniai medicinos bei biologijos tyrimai, grindžiantys Laikos skrydis į kosmosą, buvo toliau plėtojami, taip pat tobulintos priemonės žmogaus - mūsų Tėvynės piliečio Jurijaus Gagarino skrydžio į kosmosą saugumui užtikrinti“, - pareiškė Rusijos gynybos ministerijos karinės medicinos mokslinio tyrimo instituto viršininkas Igoris Ušakovas penktadienį per paminklo Laikai atidengimo ceremoniją Maskvoje.
Bronzinis paminklas Laikai, 1957 metų lapkričio 3 dieną pirmą kartą paleistai į kosmosą dirbtiniu Žemės palydovu ir žuvusiai orbitoje, pastatytas prie „Dinamo“ stadiono alėjoje šalia Karinės medicinos instituto, kuriame buvo rengiamasi eksperimentui kosmose su Laika.
Dviejų metrų aukščio monumentas primena kosminės raketos pakopą, pereinančią į žmogaus delną, kuriame yra bronzinė Laika.
Laika - pirmoji gyva būtybė, paleista į kosmosą. Ji žuvo skrydžio metu: praėjus kelioms valandoms po starto ji nugaišo nuo kosminio palydovo perkaitimo ir streso.