• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kinija pirmadienį paragino mažinti įtampą ir laikytis santūrumo tęsiantis Ukrainos krizei, Maskvos ir Kijevo delegacijoms susitikus pirmų derybų nuo Rusijos invazijos į savo vakarinę kaimynę pradžios.

Kinija pirmadienį paragino mažinti įtampą ir laikytis santūrumo tęsiantis Ukrainos krizei, Maskvos ir Kijevo delegacijoms susitikus pirmų derybų nuo Rusijos invazijos į savo vakarinę kaimynę pradžios.

REKLAMA

Ketvirtadienį Ukrainą užpuolusi Rusija greitai paskelbė neutralizavusi svarbiausius jos karinės infrastruktūros objektus, o sekmadienį prezidentas Vladimiras Putinas nurodė padidinti šalies strateginių pajėgų parengties lygį.

Pirmadienį Baltarusijos pasienyje Maskvos ir Kijevo atstovai susitiko derybų, Vakarų sąjungininkėms paskelbus Rusijai virtinę griežtų sankcijų ir pažadėjus Ukrainai ginklų.

Kinija per šią krizę laikosi atsargaus diplomatinio požiūrio, bandydama balansuoti tarp savo seniai deklaruojamos užsienio politikos pozicijos, kad šalies suverenitetas neliečiamas ir niekas negali kištis į jos vidaus reikalus, ir paramos artimai sąjungininkei Maskvai.

REKLAMA
REKLAMA

Pekinas ragino atsižvelgti į „pagrįstus“ Maskvos nuogąstavimus dėl saugumo ir nekart atsisakė pasmerkti V. Putino veiksmus ar pavadinti Rusijos pradėtą puolimą „invazija“.

REKLAMA

Kinijos užsienio reikalų ministerijos atstovas Wang Wenbinas pirmadienį paragino abi konflikto šalis „išlikti ramias ir elgtis santūriai, kad būtų užkirstas kelias tolesnei padėties eskalacijai“.

„Kinija atidžiai stebi Ukrainos padėties pokyčius ir remia visas pastangas deeskaluoti padėtį ir išspręsti visa tai politiniu keliu“, – sakė jis per įprastą spaudos konferenciją.

Tarp virtinės sankcijų, kurių Rusijos atžvilgiu dėl agresijos prieš Ukrainą ėmėsi Vakarai, yra sprendimas atkirsti kai kuriuos Rusijos bankus nuo tarptautinės tarpbankinių atsiskaitymų sistemos SWIFT ir blokuoti Rusijos centrinio banko prieigą prie jo atsargų.

REKLAMA
REKLAMA

Kinija nepalaiko sankcijų taikymo, sakė Wang Wenbinas ir pridūrė, jog „dar griežčiau Pekinas pasisako prieš vienašališkas sankcijas, nepagrįstas tarptautine teise“.

Sankcijos Rusijai gali „trukdyti politinio sureguliavimo procesui“, sakė kinų URM atstovas ir pridūrė, kad Kinija toliau palaikys normalius prekybos ryšius su Maskva.

Pekinas per penktadienį surengtą Jungtinių Tautų Saugumo Tarybos balsavimą dėl rezoliucijos, smerkiančios Rusijos veiksmus Ukrainoje, susilaikė. Rusija vetavo tą dokumentą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Kinijos prezidentas Xi Jinpingas praėjusią savaitę per pokalbį telefonu su V. Putinu išreiškė viltį, kad krizę pavyks išspręsti derybų keliu, sutarus dėl „subalansuoto, veiksmingo ir tvaraus Europos saugumo mechanizmo“.

Pekinui stengiantis laikytis neutralios pozicijos, Ukrainoje esantys kinai skundžiasi susiduriantys su vis didesniu priešiškumu dėl neigiamo visuomenės požiūrio į šią Azijos šalį, paskatinto jos oficialios pozicijos dėl invazijos.

REKLAMA

Kinijos ambasada Kijeve sekmadienį įspėjo piliečius „neprovokuoti“ vietos gyventojų ir stengtis neatskleisti savo tautybės. Anksčiau ambasada ragino iš Kijevo išvykstančius kinus ant automobilių pritvirtinti Kinijos vėliavėlę.

Ketvirtadienį ambasada paskelbė, jog bus organizuoti užsakomieji skrydžiai kinams evakuoti, tačiau vėliau pareiškė, jog tai per daug nesaugu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų