Maskva išsilaisvina: atšaukiami karantino suvaržymai

Maskva antradienį sušvelnino daugiau nei du mėnesius dėl naujojo koronaviruso epidemijos taikytus griežtus suvaržymus, nors pandemijos aukų bendras skaičius Rusijoje viršijo 6 000.

Maskvos gatvėse atsinaujino transporto spūstys, o sostinės gyventojai ėjo į lauką pasidžiaugti šiltu oru po ilgas savaites trukusios izoliacijos savo namuose.

Dauguma maskviečių buvo geros nuotaikos, nedėvėjo apsauginių kaukių.

„Gera būti lauke, gatvėse – daug žmonių. Šiandien graži diena – visomis prasmėmis“, – naujienų agentūrai AFP Maskvos centre sakė 33 metų vadybininkė Olga Ivanova.

Apie suvaržymų švelninimą Maskvoje buvo pranešta pirmadienį, Kremliui ruošiantis svarbiam liepos 1-ąją turinčiam įvykti balsavimui, kuris galėtų leisti prezidentui Vladimirui Putinui likti valdžioje iki 2036 metų.

67 metų Rusijos lyderis taip pat nori surengti pompastišką pergalės Antrajame pasauliniame kare paminėjimo karinį paradą, kurį dėl pandemijos teko atidėti iki birželio 24 dienos.

Dalis kritikų sako, kad Maskva per daug skuba švelninti suvaržymus.

Antradienį Rusijos sveikatos apsaugos pareigūnai pranešė apie šalyje registruotus 8 595 naujus užsikrėtimo COVID-19 atvejus ir 171 paciento mirtį.

Iš viso šalyje mirė  6142 žmonės, o užsikrėtimų skaičius siekia 485 253 ir yra trečias pagal dydį pasaulyje.

Maskva ir toliau išlieka koronaviruso protrūkio židiniu. Joje nustatyti 1 572 nauji užsikrėtimo koronavirusu atvejai.

Tačiau sostinės meras Sergejus Sobianinas pirmadienį paskelbė, kad nuo antradienio atšaukiama „saviizoliacijos ir leidimų sistema“, tad nuo kovo pabaigos karantino sąlygomis gyvenę maskviečiai vėl galės judėti be suvaržymų.

Rusijos pareigūnai sako, kad didelį skaičių išaiškinamų užsikrėtimo atvejų lemia jų vykdomas didelio masto testavimas – jau atlikta daugiau nei 13 mln. testų. Pasak jų, mažas mirštamumas taip pat rodo, kad atšaukti karantiną yra saugu.

Tuo metu kritikai kaltina pareigūnus skelbiant pamažintą mirusiųjų skaičių ir sako, kad pareigūnai skuba naikinti apribojimus dėl politinių motyvų.

REKLAMA

Daugiau nei 12 mln. gyventojų turinčioje Maskvoje, pagal gyventojų skaičių didžiausiame Europos mieste,  karantinas buvo paskelbtas kovo 30 dieną.

Suvaržymai jau švelninami kelios savaitės. Leista atsidaryti ne tik maistu prekiaujančioms parduotuvėms, gyventojams buvo leidžiama išeiti pasivaikščioti pagal griežtai nustatytą grafiką.

Maskvoje nuo antradienio taip pat leista atsidaryti kirpykloms, grožio salonams ir veterinarijos klinikoms. S. Sobianinas sakė, kad sostinės restoranams ir kavinėms bus leista atsidaryti dviem etapais: nuo birželio 16 dienos bus leista veikti jų lauko terasoms, o dar kitą savaitę jų darbo ribojimai bus dar labiau sušvelninti.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų