Infekcijos židinys vėžio institute plečiasi – nustatyti dar du atvejai

Tarp Kernavėje organizuotos šventės dalyvių – ir Nacionalinio vėžio instituto (NVI) darbuotojai. Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) duomenimis, COVID-19 infekcija užsikrėtė dvi Kompleksinio gydymo poskyryje dirbančios medikės.

NVSC Vidaus administravimo skyriaus specialistė Austina Vžesniauskaitė portalui tv3.lt  patvirtino, kad iš pastarosiomis dienomis fiksuojamų itin rūpestį epidemiologams keliančių COVID-19 infekcijos atvejų, susijusių su asmeninėmis šventėmis, veda ir į NVI.

„Taip, asmuo dirba Nacionalinio vėžio instituto Kompleksinio gydymo poskyryje. Gegužės 27 d. jis budėjo kartu su kitu asmeniu, kuriam irgi buvo nustatyta COVID-19", – sakė ji.

NVSC Vilniaus departamento darbuotojai atliko epidemiologinę diagnostiką šiame židinyje ir nustatė 3 darbuotojus, kurių rizika įvertinta kaip didelė, 1 – mažos rizikos.

„Tik vienas pacientas turėjo didelės rizikos sąlytį, jam atlikti du COVID-19 testai, abu neigiami. Taigi, iš viso 4 asmenys bus izoliuoti", – informavo A. Vžesniauskaitė.

NVI atstovė patikslino, kad medikas dirba poskyryje, kuriame gydomi pacientai, norintys gulėti pagerintų sąlygų palatose. Tai yra mokama paslauga, kurios įkainiai viešai prieinami.

Anot NVSC Vilniaus departamento direktorės Rolandos Lingienės, židinys Kernavėje gali būti siejamas su kitu židiniu, įsiplieskusiu Vilniaus rajone, Kalveliuose. Mat ten taip pat vyko šventė. Abejose šventėse dalyvavo Nacionalinio vėžio instituto vieno padalinio darbuotojos.

Tiesa, ar jos tikrai prisidėjo prie infekcijos plitimo skirtingose vietose, dar tikslinama. Direktorė sako tik tiek – specialistai nustatė, kad abi kolegės jokių viruso simptomų eidamos į skirtingas šventes nejautė. Tačiau, kaip ten būtų, jos teigimu, pasekmės dabar liūdnos.

Pirmas atvejis – dar gegužę

Portalas tv3.lt primena, kad koronavirusinė infekcija NVI medikui pirmąkart patvirtinta gegužės 22  d. instituto Išorinės spinduliuotės skyriaus darbuotojui.

REKLAMA

ai yra Nacionaliniame vėžio institute (NVI) dirbantis asmuo ir jo šeimos narys.  

Asmens teigimu, darbuotojas, dirbantis NVI su pacientais nekontaktavo. Instituto Išorinės spinduliuotės skyrius, kuriame dirbo šis asmuo, šiuo metu yra uždarytas. Aplinkybes aiškinasi NVSC specialistai. Asmuo darbe paskutinį kartą buvo gegužės 19 d.“, – sakė G. Megelinskienė.

Tuomet NVSC atstovė komentavo, kaip šis asmuo galėjo būti susijęs su židiniu Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje: 

„Asmens artimas asmuo buvo išrašytas iš VMKL, šiam asmeniui nebuvo diagnozuota COVID-19 liga. Vėliau išrašytas jis buvo slaugomas šeimoje ir mirė gegužės 15 d. Tačiau, noriu pabrėžti, asmeniui nebuvo nustatyta liga, vyko ir laidojimo ceremonija Rokiškyje, kurioje dalyvavo 15 žmonių.“


Rašyti komentarą...
R
Rado išeitį
2020-06-09 21:05:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senelių ir slaugos namuose senukų nesugebėjo ištrūčyt tai nutarė vėžiu sergančius išmarint.Žinoma tiek pinigų ant jų valstybė išeidžia
Atsakyti
0

R
Rado išeitį
2020-06-09 21:05:13
Pranešti apie netinkamą komentarą
Senelių ir slaugos namuose senukų nesugebėjo ištrūčyt tai nutarė vėžiu sergančius išmarint.Žinoma tiek pinigų ant jų valstybė išeidžia
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų