Leidinys pažymi, kad tikslių duomenų, kiek baltarusių paliko šalį, nėra. Tačiau pagal vietos profsąjungų duomenis, iš dešimtmilijoninės Baltarusijos kiekvienais metais išvyksta apie 150 tūkst. žmonių. Pagal Jaroščiuko duomenis, 85% išvažiuoja į Rusiją, kiti – į kaimynines ES šalis, pagrinde į Lenkiją.
Pasak žurnalistės Irinos Buragi, esmė ne tik piniguose: jauni žmonės ir kvalifikuoti specialistai esančiomis sąlygomis nemato galimybių savirealizacijai.
A. Jaroščiukas teigia, kad netgi aukščiausias pareigas einantys funkcionieriai pripažįsta, jog šiuo metu veikiantis ekonomikos modelis yra nepasiteisinęs, tačiau bijo atvirai prieštarauti „paskutiniam Europos diktatoriui“.
Tageszeitung taip pat primena, kad „ypatingą reikšmę prezidento dekretui turi 20 tūkst. strategiškai svarbios medžio perdirbimo pramonės darbuotojų.Naujas įrašas darbo sutartyse privers juos, išeinant iš darbo, grąžinti valstybei visą atlygį, kurį darbuotojas bus uždirbęs. Darbuotojui įsidarbinus kitame darbe, šie pinigai būtų automatiškai išskaičiuojami. Jeigu darbuotojas neranda naujo darbo, tada jam reikia grįžti į buvusią darbo vietą ir vistiek susimokėti baudą“.
Pasak I. Buragi, šis A. Lukašenkos dekretas mažai ką pakeis todėl, kad „situacija šalyje yra tokia bloga“, jog emigruoja ne tik kvalifikuoti specialistai, tačiau net ir paprasti valstiečiai.