Lygybė visiems: Škotijos Bažnyčia leis ir pastoriams tuoktis su tos pačios lyties asmenimis

Škotijos Bažnyčia savaitgalį po ne vienus metus trukusių svarstymų, nubalsavo už tai, kad jos pastoriams būtų leidžiama tuoktis su tos pačios lyties asmenimis.

Bažnyčios generalinis susirinkimas Edinburge šeštadienį nubalsavo už tai, kad būtų išplėstas pernai gegužę priimtas įstatymas, kuriuo pastoriams leidžiama sudaryti civilinę partnerystę su tos pačios lyties asmeniu.

339 komisijos nariai balsavo už leidimą pastoriams tuoktis su tos pačios lyties asmenimis, o 215 balsavo „prieš“.

„Buvome surengę debatus, kurie labai aiškiai parodė, kad mes netrukdome savo teologiniam santuokos apibrėžimui ir neiname ten, kur pastoriai ar diakonai galėtų patys tuokti tos pačios lyties asmenų poras, – sakė generalinio susirinkimo sekretorius Johnas Chalmersas (Džonas Čalmersas). – Tai – visiškai kitokia diskusija.“

Škotijos Bažnyčia išsaugo tradicinę poziciją, kad santuoka yra vyro ir moters sąjunga.

Tačiau atskiros kongregacijos gali „autonomiškai“ nuspręsti paskirti pastorių, kuris pats gyvena santuokoje su tos pačios lyties asmeniu.

REKLAMA

Škotijos Bažnyčia yra protestantų presbiterionų ir neturi vyskupų. Jai priklauso maždaug 1,7 mln. žmonių – 32,4 proc. Škotijos gyventojų, rodo praėjusį kartą, 2011 metais, atliktas surašymas.

Daugiau kaip 850 komisijos narių iš visos Škotijos, likusios Didžiosios Britanijos dalies, Afrikos, Azijos, Šiaurės Amerikos, Europos, Artimųjų Rytų ir Karibų jūros regiono užsiregistravo dalyvauti 2016 metų generaliniame susirinkime.

Gėjų teisių labdaros organizacijos „Stonewall Scotland“ direktorius Colinas Macfarlane'as sakė: „Šiandienos rezultatas yra puikios naujienos Bažnyčiai ir pažangus žingsnis į priekį. Teisės pastoriams gyventi garbingai ir sąžiningai suteikimas pasiunčia įtaigų signalą tikinčiųjų bendruomenėms ir visai visuomenei.“


Rašyti komentarą...
R
Rimas
2016-05-23 18:20:56
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sodoma ir Gomora. Turbut ir pabaiga bus panasi.
Atsakyti
0

r
real
2016-05-24 22:56:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
škotijos bažnyčios daugiau nėra.Protestantizmas, kažkada teigiamą postūmį davęs krikščionijai, deja, be tinkamos globos ir priežiūros išsigimė . O tikrajai Škotijos bažnyčiai, kaip ir antikos ar sovietijos laikais, teks eiti į pogrindį .
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų