REKLAMA

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lvivo desantininkai numušė Rusijos žvalgybinį atakos sraigtasparnį Ka-52 „Aligator“, kurio vertė yra 16 mln. dolerių, rašo UNIAN.

Lvivo desantininkai numušė Rusijos žvalgybinį atakos sraigtasparnį Ka-52 „Aligator“, kurio vertė yra 16 mln. dolerių, rašo UNIAN.

REKLAMA

Apie tai pranešė Lvivo OVA vadovas Maksimas Kozickis.

Anot jo, rusų sraigtasparnį iš nešiojamosios priešlėktuvinės raketų sistemos „Igla“ sunaikino 80-osios atskirosios desantinės brigados DShV AFU priešlėktuvinis šaulys.

„Mūsų gynėjai taip pat numušė du priešo APC ir du BMD. Gerai sekasi!“ – teigė M. Kozickis.

Ukraina skelbia, kad nuo 2022 m. birželio 14 d. Ukrainos karinių oro pajėgų priešlėktuvinės raketinės pajėgos jau numušė 500 oro taikinių, įskaitant sparnuotąsias raketas, nepilotuojamus orlaivius, priešo lėktuvus ir sraigtasparnius.

Ukrainos oro erdvę kontroliuoja Ukrainos pajėgos.

Rusija aplink Ukrainą sutelkė didelius pajėgumus – maždaug 700 orlaivių (450 lėktuvų ir 250 sraigtasparnių) oro grupę.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainiečių skaičiavimu, nuo karo pradžios Rusija neteko 34 430 karių, 1504 tankų, 3632 šarvuočių, 216 lėktuvų, 183 sraigtasparnių, 620 bepiločių, 99 oro gynybos sistemų, 14 laivų ir kitos technikos.

REKLAMA

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų