Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas ir artimas Vladimiro Putino sąjungininkas Aleksandras Lukašenka įsakė sukurti naują karinę vadovybę šalies pietuose, kur Baltarusija ribojasi su Ukraina.

Autoritarinis Baltarusijos prezidentas ir artimas Vladimiro Putino sąjungininkas Aleksandras Lukašenka įsakė sukurti naują karinę vadovybę šalies pietuose, kur Baltarusija ribojasi su Ukraina.

REKLAMA

„Deja, atsivėrė nauja kryptis, naujas frontas, kaip sakoma, ir mes negalime jo nepaisyti. Apie tai jau šiek tiek kalbėjome. Tuomet gynybos ministras pasiūlė atidaryti naują operatyvinę vadovybę pietiniame flange, pietine mūsų šalies kryptimi. Dar 2021 m.

Tuomet supratome, kad reikia kažką daryti, bet laikas privertė mus taip dinamiškai ir operatyviai nedelsiant sukurti šią operatyvinę vadovybę. Be vakarinio ir pietvakarinio sparno, bus ir pietinis sparnas“, – „Belta“ cituoja A. Lukašenką.

Anksčiau šį mėnesį Baltarusijos ginkluotosios pajėgos pareiškė, kad dislokuos specialiųjų operacijų pajėgas trijose vietovėse prie pietinės sienos su Ukraina.

REKLAMA

Minskas skundžiasi, kad NATO sąjungininkai telkia karius prie Baltarusijos sienų ir reaguodamas į tai didina savo karinių pratybų skaičių bei intensyvumą.

A. Lukašenka taip pat kalbėjo apie Rusijoje pagamintų raketų vaidmenį stiprinant šalies gynybą.

Ukraina: Rusija į Baltarusiją perkelia „Iskander“ paleidimo įrenginius

Kiek anksčiau Ukraina pranešė, kad Rusija perkelia sparnuotųjų raketų „Iskander“ paleidimo įrenginius į Baltarusijos Lunineco miestą Bresto srityje.

Apie tai, pasak naujienų agentūros „UNIAN“, per spaudos konferenciją paskelbė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinio štabo Vyriausiosios operatyvinės valdybos viršininko pavaduotojas Oleksijus Gromovas.

Kartu jis pažymėjo, kad Voluinės ir Polesės operatyvinėse teritorijose neaptikta jokių priešo puolamųjų grupių formavimosi požymių.

„Tuo pat metu (priešas – aut. past.) perkelia operatyvinių ir taktinių sparnuotųjų raketų „Iskander“ paleidimo įrenginius į Luninecą Bresto srityje. Neatmetama galimybė, kad jie dalyvaus naikinant karinius objektus ir infrastruktūrą vakariniame mūsų šalies regione“, – kalbėjo O. Gromovas.

REKLAMA
REKLAMA

Ukrainos gynybos ministro pavaduotoja Anna Malyar, paklausta apie gegužės pabaigoje Baltarusijoje vyksiančias pratybas ir galimą pavojų Ukrainai, pažymėjo, kad Rusija jau dabar naudoja Baltarusijos teritoriją agresyviems veiksmams prieš Ukrainą vykdyti.

„Jūs ir aš matėme, kaip Rusija naudojasi pratybų dingstimi, kad iš tikrųjų eskaluotų ir įsiveržtų į kitos valstybės teritoriją. Žinoma, pratybos yra vienas iš būdų palaikyti karių kovinę parengtį, tačiau oficialiai tai demonstruojama kaip mokymas.

Todėl išlieka tiek Baltarusijos teritorijos naudojimo, tiek smūgių iš šios teritorijos grėsmė. Kaip ir išlieka grėsmė panaudoti Moldovos Padniestrės regioną“, – pabrėžė A. Malyar.

TOLIAU SKAITYKITE
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų