Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Luhansko srities valstybinės administracijos vadovas Serhiy Haidai šeštadienį vakare pranešė, kad Ukrainos kariuomenė ruošiasi dviems dideliems rusų puolimams Luhanso srityje.

Luhansko srities valstybinės administracijos vadovas Serhiy Haidai šeštadienį vakare pranešė, kad Ukrainos kariuomenė ruošiasi dviems dideliems rusų puolimams Luhanso srityje.

REKLAMA

„Mes ruošiamės dviems dideliems puolimams prieš Severodonecką ir prasiveržimui į greitkelį Lysičanskas-Bachmutas iš Popasnos ir Bilohivkos pusės.

Regioninis centras rusams reikalingas „dėl varnelės“, o kelias – tam, kad atkirstų regioną nuo ryšių su kitais regionais, t. y. jį užimti, apsupti“, – sakė jis.

S. Haidai taip pat pridūrė, kad regione galima atnaujinti evakuaciją – šeštadienį iš Severodonecko ir Vrubovkos buvo evakuoti 25 žmonės, rašo UNIAN.

Rusija ruošiasi puolimui Severodonecko, Solidaro ir Bachmuto kryptimi

Ukrainos ginkluotųjų pajėgų Generalinis štabas pasidalijo nauja situacijos apžvalga, praneša „UNIAN“.

REKLAMA

Apžvalgoje pažymima, kad rusų pajėgos ir toliau vykdo puolamuosius veiksmus rytuose, naudoja ugnį palei visą fronto liniją. Okupantai ir toliau aktyviausiai veikia Slobožansko ir Donecko kryptimis.

„Išlieka priešo raketų ir bombų atakų prieš karinius ir civilinius objektus Ukrainos teritorijoje grėsmė“, – pažymėjo Generalinis štabas.

Voluinės, Polesės ir Seversko kryptimis situacija nepasikeitė, priešas aktyvių operacijų nevykdė. Tuo pat metu Baltarusijos Gomelio srityje buvo pastebėti išminavimai tose vietose, kur buvo dislokuoti Rusijos daliniai.

„Charkivo kryptimi okupantai daugiausia pastangų skiria užimtų pozicijų išlaikymui, aprūpinimo kelių kontrolei kelyje į šiaurę ir rytus nuo Charkivo miesto bei užkirsti kelią mūsų kariuomenės judėjimui link valstybės sienos“, – teigė Generalinis štabas.

Žvalgyba praneša, kad Slaviansko kryptimi vyksta priešo dalinių pergrupavimas ir rezervų kūrimas.

REKLAMA
REKLAMA

„Donecko kryptimi priešo grupuotė sutelkia pagrindines jėgas į pasirengimą puolamiesiems veiksmams Severodonecko, Solidaro ir Bachmuto gyvenviečių kryptimi, vykdo atsargų papildymą ir pergrupuoja savo dalinius. Šia kryptimi buvo perkelta iki dviejų bataliono taktinių grupių. Priešas, remiamas oro ir artilerijos, vykdo puolimo operacijas palei fronto liniją. Ji iš dalies sėkmingai veikia Avdijivkos rajone“, – rašoma pranešime.

„Mariupolyje priešas ir toliau blokuoja mūsų dalinius prie gamyklos „Azovstal“. Ji rengia masinius artilerijos ir oro smūgius ir vykdo puolamuosius veiksmus“, – tęsiama apžvalga.

Pranešama, kad Zaporižės kryptimi priešas daugiausia dėmesio skyrė Ukrainos karių pozicijų apšaudymui.

„Južno-Bugsko kryptimi situacija iš esmės nepasikeitė. Pagrindinės agresoriaus pastangos sutelktos į užimtų pozicijų išlaikymą, žvalgybą, amunicijos, degalų ir tepalų papildymą, pozicijų inžinerinį aprūpinimą ir mūsų karių pozicijų apšaudymą iš artilerijos“, – pažymėjo Generalinis štabas.

Priduriama, kad rusų pajėgos toliau naikina Ukrainos civilinę infrastruktūrą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų