Linas Kojala: Turkijoje kalbos apie perversmą nebuvo retos

Turkijoje pastaruoju metu kalbos apie perversmą nebuvo retos, o jas kurstė islamizacijos tendencijos ir stiprėjančios prezidento Recepo Tayyipo Erdogano pozicijos, sako politologas Linas Kojala.

Šiomis įžvalgomis Rytų Europos studijų centro direktorius pasidalijo, Turkijoje pasirodžius pranešimams apie kariškių perversmą.

Pasak L.Kojalos, kariuomenė Turkijoje visuomet buvo itin svarbus politinis veiksnys, ne kartą sąlygojęs perversmus.

Eksperto teigimu, 2003 metais premjeru tapęs R.T.Erdoganas ieškojo sugyvenimo modelio su kariuomene, bet pastaraisiais metais situacija ėmė keistis. 

„Stiprėjant valdžios islamizacijos tendencijoms, taip pat faktams, jog R.T.Erdoganas uzurpuoja galią ir tampa vis labiau vienvaldžiu lyderiu, ypač vykstant konfliktui Sirijoje bei su kurdais, kalbos apie galimą perversmą nebuvo retos. Vyko netgi keli teismai, kuriuose įvairūs asmenys, tame tarpe ir kariškiai, buvo ilgam įkalinti už galimus perversmo planavimus“, - BNS šeštadienio naktį sakė L.Kojala.

„Panašu, kad R.T.Erdogano valdžios uzurpacija ir islamizacija susikirto su Ataturko modeliu sekančios kariuomenės interesais, todėl nenuostabu, kad jau pirmosiomis valandomis skelbiamos tezės apie sekuliarizacijos sugrąžinimą“, - teigė politikos ekspertas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų