Lietuva turi būti pasirengusi „blogiausiam scenarijui“ – Rusijos puolimui, teigia V. Urbelis. Anot jo, atrodo, kad dabar Rusija, nepaisant visų nesėkmių, yra geriau pasirengusi būsimam puolimui negu prieš invaziją į Ukrainą.
„Dabar jie turi patirties kariaujant didelio masto karą“, – leidiniui sakė KAM atstovas.
Urbelis: Rusija Lietuvą ir jai artimus regionus laiko „savo srities dalimi“
Lietuva didina savo išlaidas gynybai ir karinę parengtį nuo 2022 m. vasario mėn., kai Rusija pradėjo plataus masto invaziją į Ukrainą.
Vis tik pačioje Rusijoje dabar viskas pajungta karui – net ekonomika perorientuotą į karinę. Ir nors Vakarų ekspertai ir prognozuoja, kad pakartotinis karinių išlaidų augimas po kelerių metų prives šalį prie bankroto, ji sugeba „gana greitai atsigauti“.
„Jei pažvelgtume vien į skaičių, Rusija dabar turi daugiau žmonių ginkluotosiose pajėgose nei prieš invaziją“, – pažymi V. Urbelis.
Rusija Lietuvą ir gretimus jai regionus laiko „savo srities dalimi“, todėl privalome būti pasirengę „kovoti bet kuriuo momentu“, o ne laukti, kol įsijungs NATO mechanizmas, pažymi V. Urbelis.
O tai apima nuolatinį didesnio NATO karių skaičiaus dislokavimą šalyje, didesnes išlaidas gynybai ir sustiprintą sienų apsaugą.
Rusijos invazija į Ukrainą sustiprino NATO, tačiau KAM atstovas dar kartą paragino sąjungininkus sustiprinti savo gynybines pastangas.
„Manau, kad kaip Aljansas einame teisingu keliu. Tačiau nepakankamai greitai“, – reziumavo V. Urbelis.
Įspėjimai apie galimą Rusijos puolimą
Kitos NATO valstybės taip pat įspėjo, kad ateityje tikėtinas Rusijos išpuolis prieš kurią nors valstybę narę.
Vokietijos gynybos ministras Borisas Pistorius praėjusį gruodį sakė, kad Rusija gali užpulti NATO šalį per ateinančius 5-8 metus.
„Grasinimų iš Kremliaus girdime beveik kasdien“, – sakė jis.
O Danijos gynybos ministras Troelsas Lundas Poulsenas šį mėnesį taip pat perspėjo, kad Rusija gali užpulti NATO narę per artimiausius 5 metus.
Tuo metu Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis pernai sakė, kad tik laiko klausimas, kada Rusija užpuls kitas Europos šalis, jei karas Ukrainoje baigsis kaip nors kitaip, tik ne visišku Rusijos pralaimėjimu.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!