Lietuva ir kitos ES šalys pripažino Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pirmadienį paskelbė, kad Lietuva pripažįsta Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guaido laikinuoju prezidentu.

„Lietuva, kaip ir daugelis Europos šalių, pagal Venesuelos konstituciją pripažįsta Juaną Guaido laikinuoju Venesuelos prezidentu“, – sakė D. Grybauskaitė.

„Taip pat skatiname kuo greičiau sušaukti laisvus ir demokratinius prezidento rinkimus“, – pridūrė ji.

D. Grybauskaitės poziciją BNS perdavė prezidentės spaudos tarnyba.

Taip pat Ispanija, Didžioji Britanija, Prancūzija pirmadienį pripažino Venesuelos opozicijos lyderį Juaną Guaido laikinuoju šios šalies vadovu, prezidentui Nicolas Maduro  atmetus Europos valstybių ultimatumą skelbti pirmalaikius rinkimus.

„Ispanijos vyriausybė skelbia, kad oficialiai pripažįsta Venesuelos Nacionalinio Susirinkimo pirmininką poną Guaido Marquezą laikinuoju Venesuelos prezidentu“, – žurnalistams pareiškė Ispanijos ministras pirmininkas Pedro Sanchezas.

Jis taip pat paragino J. Guaido surengti savo šalyje pirmalaikius prezidento rinkimus.

„JK kartu su sąjungininkėmis Europoje nuo šiol pripažįsta J. Guaido laikinuoju konstituciniu prezidentu, kol bus surengti patikimi rinkimai. Tikimės, kad taip priartėsime prie humanitarinės krizės pabaigos“, – savo pranešime socialiniame tinkle „Twitter“ pirmadienį paskelbė britų užsienio reikalų sekretorius Jeremy Huntas.

REKLAMA

N. Maduro interviu ispanų televizijai „Sexta“ sekmadienį sakė, kad „nepasiduos spaudimui“ tų, kurie ragina jį trauktis.

Ispanija, Prancūzija, Vokietija, Didžioji Britanija, Nyderlandai, Portugalija ir Austrija pareiškė, kad jei N. Maduro nesurengs pirmalaikių rinkimų, jos pripažins J. Guaido teisėtu Venesuelos prezidentu.

„Kodėl Europos Sąjunga turėtų pasaulio valstybei, kurioje jau įvyko rinkimai, sakyti, kad ši turi rengti pakartotinius prezidento rinkimus, nes laimėjo ne jų dešinojo sparno sąjungininkai“, – sakė N. Maduro, interviu davęs Karakase.

Nacionalinio Susirinkimo pirmininkas J. Guaido sausio 23 dieną per opozicijos mitingą netikėtai pasiskelbė laikinuoju šalies vadovu. Jis pareiškė, kad N. Maduro prezidentavimas yra neteisėtas, nes rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

J. Guaido mėgina priversti socialistą N. Maduro atsistatydinti, kad būtų galima sudaryti pereinamojo laikotarpio vyriausybę, o tada organizuoti naujus prezidento rinkimus.

Nacionalinio Susirinkimo pirmininką laikinuoju šalies vadovu jau pripažino Jungtinės Valstijos, Kanada, Australija ir kelios Lotynų Amerikos šalys. Praėjusį savaitgalį jis ėmėsi savo naujųjų įgaliojimų ir paragino kariuomenę įleisti į ekonominės krizės nualintą Venesuelą humanitarinę pagalbą iš užsienio.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų