Dėl ginčo su Briuseliu dėl demokratijos standartų Lenkijai buvo įšaldyta dešimtys milijardų eurų Europos Sąjungos lėšų, tačiau D. Tuskas, buvęs Europos Vadovų Tarybos pirmininkas, pažadėjo pataisyti santykius ir panaikinti lėšų blokavimą.
Už tai, kad D. Tuskas taptų ministru pirmininku, pasisakė 248, o prieš – 201 respondentas.
Žemieji parlamento rūmai, kuriuos kontroliuoja D. Tusko centristų aljansas, anksčiau pirmadienį atmetė Mateuszo Morawieckio pasiūlytą naująjį ministrų kabinetą.
460 vietų Seime M. Morawieckio vyriausybę palaikė 190 deputatų, 266 buvo prieš.
D. Tusko liberalus Pilietinės koalicijos blokas rinkimuose užėmė antrąją vietą, tačiau kartu su dviem mažesnėmis partijomis – centristiniu „Trečiuoju keliu“ ir Kairiųjų partija – užsitikrino 248 įstatymų leidėjų daugumą.
Antradienį D. Tuskas kreipsis į parlamentarus, pristatys savo ministrų kabinetą ir inicijuos balsavimą dėl pasitikėjimo jo naująja vyriausybe. Tikimasi, kad jis laimės šį balsavimą, nes jį remia dauguma iš 460 lenkų Seimo narių.
Galiausiai šalies prezidentas Andrzejus Duda (Andžejus Duda) prisaikdins D. Tuską ir jo vyriausybę. Tai planuojama padaryti trečiadienį.
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!