Lenkijoje nustačius naują COVID-19 atvejų prieaugio rekordą griežtinamas karantinas

Lenkijoje nuo šeštadienio užsidarys darželiai, sporto centrai ir daugiau nebūtinų parduotuvių, ketvirtadienį paskelbė vyriausybė, šalyje užfiksavus naują COVID-19 atvejų prieaugio rekordą.

Ministras pirmininkas Mateuszas Morawieckis taip pat paragino lenkus Velykas švęsti namuose tik su artimiausiais šeimos nariais, bet nusprendė neįvesti judėjimo apribojimų ir visuotinio karantino.

Vyriausybės vadovo teigimu, Lenkija išgyvena „sunkiausią pandemijos akimirką“.

„Mūsų sveikatos sistema artėja prie savo galimybių ribos. Esame per žingsnį nuo padėties, kai nebegalėsime tinkamai gydyti pacientų... Turime padaryti viską, kad to išvengtume“, – pridūrė premjeras.

Lenkijos sveikatos ministerijos duomenimis, ketvirtadienį šalyje nustatytas 34 151 naujas užsikrėtimo atvejis, taip pat mirė dar 520 COVID-19 pacientų.

Sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis informavo, kad bus uždarytos ir didelės namų apyvokos prekių ir baldų parduotuvės bei kirpyklos, o bažnyčioms bus leidžiama veikti tik užtikrinant 20 m plotą kiekvienam maldininkui.

Anot A. Niedzielskio, situacija tapo itin sudėtinga Silezijoje – anglių kasybos regione Lenkijos pietuose.

Lenkija šį mėnesį įsivedė dalinį karantiną: visoje šalyje buvo uždarytos mokyklos, teatrai ir muziejai. Nuo lapkričio kavinėms ir restoranams leidžiama ruošti maistą tik išsinešti.

Kiekvienas asmuo, įvažiuojantis į Lenkiją per jos pietinę sieną su Čekija ir Slovakija, turės pasitikrinti dėl COVID-19 arba karantinuotis, pažymėjo M. Morawieckis.

38 mln. gyventojų turinčiai Lenkijai, kaip ir jos kaimynėms Centrinėje Europoje, pastarosiomis savaitėmis itin smarkiai smogia trečioji susirgimų banga.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų