Lenkija kaltina Putiną melu dėl Antrojo pasaulinio karo

Lenkijos premjeras Mateuszas Morawieckis sekmadienį pasmerkė Rusijos prezidento Vladimiro Putino pareiškimus, kad Varšuva yra prisidėjusi pakurstant Antrąjį pasaulinį karą, ir teigė, kad šiuo melu siekiama nukreipti dėmesį nuo pastarojo meto Maskvos nesėkmių.

Lenkijos užsienio reikalų ministerija penktadienį iškvietė Rusijos ambasadorių, kad pareikštų protestą dėl V. Putino pareiškimų ir primintų, jog Antrasis pasaulinis karas, per kurį Lenkija neteko apie 6 mln. savo piliečių, prasidėjo nuo Sovietų Sąjungos ir nacistinės Vokietijos aljanso.

Prezidentas Putinas ne kartą melavo apie Lenkiją, ir jis visuomet taip elgdavosi visiškai sąmoningai, – sakoma M. Morawieckio pranešime. – Paprastai taip nutinka, kai Rusijos valdžia jaučia tarptautinį spaudimą, susijusį su jos veiksmais... Pastarosiomis savaitėmis Rusija patyrė keletą reikšmingų pralaimėjimų.“

Kaip šių nesėkmių pavyzdžius M. Morawieckis paminėjo Europos Sąjungos sprendimą pratęsti sankcijas Rusijai dėl Maskvos įvykdytos Krymo aneksijos, taip pat dėl masinio dopingo vartojimo paskelbtą draudimą Rusijos sportininkams ketverius metus rungtynėse atstovauti savo šaliai ir Rusijos „nesėkmę mėginant visiškai perimti Baltarusijos kontrolę“.

„Mano nuomone, prezidento Putino žodžiai yra mėginimas pridengti šias problemas. Rusijos vadovas puikiai suvokia, kad jo kaltinimai neturi nieko bendras su tikrove ir kad Lenkijoje nėra paminklų Hitleriui arba Stalinui“, – rašo M. Morawieckis.

„Tokių paminklų mūsų krašte buvo tik tuomet, kai juos statydavo agresoriai ir nusikaltėliai – Hitlerio Trečiasis reichas ir sovietinė Rusija“, – pabrėžė premjeras.

Prieš pat Vokietijos įsiveržimą į Lenkiją 1939 metų rugsėjo 1-ąją Berlynas ir Maskva susitarė pasidalyti teritorijas Rytų Europoje liūdnai pagarsėjusio Molotovo-Ribbentropo (Molotovo-Ribentropo) pakto slaptaisiais protokolais.

1939 metų rugsėjo 17-ąją Sovietų Sąjunga pasiuntė savo pajėgas į tuometes Lenkijos rytines teritorijas ir jas okupavo. Sovietų kariai netgi surengė bendrą paradą su vokiečių pajėgomis Bresto mieste.

REKLAMA

Vis dėlto šis aljansas gyvavo neilgai: 1941 metų birželio 22-ąją A. Hitleris netikėtai pradėjo puolimą prieš Sovietų Sąjunga.

Anksčiau šį mėnesį V. Putinas apkaltino galingąsias Vakarų valstybes ir Lenkiją prisidėjus sukurstant Antrąjį pasaulinį karą ir atkreipė dėmesį į įvairius susitarimus, jų pasirašytus su Vokietija iki konflikto pradžios 1939-aisiais.

Gruodžio 19-ąją kalbėdamas apie Europos Parlamento rugsėjį priimtą rezoliuciją, raginančią Rusiją pripažinti savo stalinistinę totalitarinę praeitį ir pabrėžiančią, kad Josifo Stalino režimo nusikaltimai nėra nagrinėjami lygiai taip pat nuodugniai kaip nacių piktadarybės, V. Putinas pareiškė, kad Sovietų Sąjungą sulyginti su nacistine Vokietija yra „cinizmo viršūnė“.

Kremliaus vadovas atkreipė dėmesį į 1938 metais Vokietijos, Didžiosios Britanijos, Prancūzijos ir Italijos sudarytą Miuncheno susitarimą, leidusį A. Hitleriui aneksuoti tuometę Čekoslovakiją. Anot V. Putino, šis faktas yra Vakarų lyderių „sąmokslo“ su A. Hitleriu pavyzdys. V. Putinas kalbėjo, kad Lenkija „pati dalyvavo Čekoslovakijos padalijime“, perėmusi nedidelę dalį jos teritorijos.

V. Putinas taip pat sakė, kad 1939 metais sovietų pajėgos „į Lenkiją įžengė po to, kai Lenkijos valdžia neteko savo ginkluotųjų pajėgų kontrolės“.

Be to, Kremliaus vadovas kaltino prieškario Lenkiją antisemitizmu ir tvirtino, kad šios šalies ambasadorius Berlyne žadėjo pastatyti Varšuvoje Adolfo Hitlerio statulą už jo pažadą išsiųsti žydus į Afriką.

Šis ginčas plėtojosi tvyrant padidėjusiai dvišalei įtampai tarp Varšuvos ir Maskvos, Lenkijai reiškiant nuogąstavimus dėl Rusijos „karinio avantiūrizmo“ ir „imperialistinių užmojų“.


Rašyti komentarą...
T
Taip
2019-12-30 10:18:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
rosyja buvo ir tebėra fašistinė valstybė kuri kartu su nacistine Vokietija sukėlė antrąjį pasaulinį karą. Ir veltui pedofilas-fašistas pultleris stengiasi tai paneigti.
Atsakyti
-7

N
Nežinomas
2019-12-30 16:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Taip, lenkai 1934 m. su Vokietija pasirašė sutartį. Bet yra skirtumas tarp šios sutarties ir 1939 m. Ribentropo-Molotovo pakto. Vokietija 1934 m. pasirašydama sutartį prižadėjo 10 metų (t.y iki 1943 m.) palaikyti taiką su Lenkija ir jos nepulti. Po penkerių metų Vokietija sutartį sulaužė ir kartu su TSRS pradėjo karą.
1939 m. Ribentropo-Molotovo paktą pasirašė TSRS ir Vokietija. Šalys savo įtakų sferoms priskyrė Europos šalis (kitaip tariant, jas pasidalino).
Atsakyti
-1

x
xxL
2019-12-30 11:26:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
Arūnai, jei nesi vatnikas tai pateik įrodymų kad "kremliaus tiesa" yra neišgalvota? Anot kremliaus kacapai kartu su naciais Lenkijos neužpuolė jos nepasidalino, bet faktai yra visai kitokie.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (27)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų