• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ketvirtadienį priėmė sprendimą mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį prie sienos su Baltarusija dėl besivystančios migrantų krizės, pranešė visuomeninis radijas.

Lenkijos prezidentas Andrzejus Duda ketvirtadienį priėmė sprendimą mėnesiui įvesti nepaprastąją padėtį prie sienos su Baltarusija dėl besivystančios migrantų krizės, pranešė visuomeninis radijas.

REKLAMA

Antradienį Lenkijos vyriausybės vadovas Mateuszas Morawieckis antradienį paragino prezidentą įvesti nepaprastosios padėties režimą Baltarusijos pasienyje, dešimtims migrantų kiekvieną dieną mėginant neteisėtai kirsti Lenkijos sieną.

„Prezidentas priėmė sprendimą paskelbti įsaką dėl nepaprastosios padėties įvedimo teritorijoje, nurodytoje [vyriausybės] prašyme, – sakė prezidentūros atstovas Blazejus Spychalskis.

Jis pridūrė, kad įsakas dabar pateiktas paskelbti valstybės žinių leidinyje ir perduotas Seimo maršalkai. Pagal Lenkijos konstituciją, nepaprastosios padėties įvedimui turi pritarti parlamentas.

REKLAMA
REKLAMA

Jei nepaprastoji padėtis bus patvirtinti, ji galios 30 dienų 3 km pločio ruože palei sieną su Baltarusija. Į šią teritoriją patenka iš viso 183 gyvenvietės.

REKLAMA

Šioje teritorijoje būtų draudžiami bet kokie masiniai sambūriai, o joje besilankantys privalėtų turėti asmens dokumentus.

„Padėtis prie sienos su Baltarusija yra nuolatinė krizė, – žurnalistams anksčiau šią savaitę sakė M. Morawieckis. – Štai kodėl nusprendėme pasiūlyti prezidentui šį sprendimą.“

Anksčiau Lenkijos vidaus reikalų viceministras Maciejus Wasikas pranešė, kad „kiekvieną dieną nuo 100 iki 250 žmonių bando pereiti į Lenkijos teritoriją“.

REKLAMA
REKLAMA

Pasak jo, Lenkija pradėjo statyti 2,5 m aukščio tvorą maždaug 180 km ruože prie Baltarusijos sienos. Bendras Lenkijos ir Baltarusijos sienos ilgis – 418 kilometrų.

Tvora statoma ruože, kur neteisėti migrantai dažniausiai bando patekti į Lenkiją. Ten taip pat papildomai nusiųsta 2 tūkst. kariškių.

Lenkijos pasieniečiai rugpjūčio mėnesį taip pat kai kuriuose pasienio ruožuose nutiesė pjaunančios vielos užtvaras.

M. Morawieckis savo ruožtu apkaltino Minską šantažu.

Lenkija, Latvija ir Lietuva neįsileidžia prieglobsčio siekiančių migrantų, o Baltarusijos pasieniečiai neleidžia jiems sugrįžti į Baltarusiją, todėl dažnai kyla konfliktinių situacijų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Europos Sąjunga mano, kad migrantai į ją nukreipiami A. Lukašenkai keršijant už vis griežtesnes bloko sankcijas Baltarusijai.

Lenkija tai vadina „hibridine ataka“ prieš visą bloką. M. Morawieckis antradienį sakė, kad A. Lukašenka bando „įvesti destabilizuojamą elementą į mūsų šalių teritoriją“.

Maždaug 30 prie sienos įstrigusių migrantų, kaip manoma, afganistaniečių, grupė Lenkijoje vertinama skirtingai.

Vyriausybė laikosi griežtos linijos, neleidžia jiems patekti į Lenkiją ir pasiprašyti prieglobsčio. Tačiau tokią poziciją griežtai kritikuoja liberali opozicija, nevyriausybinės organizacijos ir Katalikų Bažnyčia.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų