naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ukrainos kariuomenė smogė Rusijos pozicijoms legendinėje Gyvačių saloje, rašo UNIAN. Skelbiama, kad rusų įgulai buvo padaryta daug nuostolių.

Ukrainos kariuomenė smogė Rusijos pozicijoms legendinėje Gyvačių saloje, rašo UNIAN. Skelbiama, kad rusų įgulai buvo padaryta daug nuostolių.

REKLAMA

Pasak minėtos naujienų agentūros, apie tai pranešė Pietų operacinė vadovybė. Teigiama, kad smūgio metu rusai patyrė didelių nuostolių.

„Buvo pradėtas sutelktas smūgis, panaudojant įvairias pajėgas ir kovos būdus, kurio metu tai, ką rašeivos išdidžiai vadino „salos įgula“, patyrė didelių nuostolių“, – cituojamas pranešimas.

Daugiau informacijos apie ukrainiečių smūgį kol kas nepateikiama.

„Karinė operacija tęsiasi, todėl iki jos pabaigos būtina užtikrinti informacijos slaptumą“, – teigiama pranešime.

Gyvačių sala plačiai nuskambėjo dar karo pradžioje, kai jos gynėjai pasiuntė rusų karo laivą velniop.

Neseniai buvo paviešinta viskas, ką rusų karo laivas prieš pasiunčiamas velniop pasakė Ukrainos gynėjams.

REKLAMA

Anot Pietų operacinės vadovybės, rusų laivų sudėtis per praėjusią naktį nepasikeitė, todėl grėsmės išlieka tos pačios. Padėtis Chersono srityje yra vertinama kaip sudėtinga, rusai ten naudoja įvairius ginklus. Situacija Beryslavo rajono kaimuose dėl vandens ir elektros tiekimo išlieka kritiška.

REKLAMA

Nuo karo pradžios ukrainiečiai skaičiuoja sunaikinę 34,1 tūkst. rusų karių, 1496 tankus, 3606 šarvuočius, 216 lėktuvų, 181 sraigtasparnį, 611 bepiločių, 98 oro gynybos sistemas, 14 laivų ir kitos technikos.

Primename, kad Rusijos kariuomenė ankstyvą vasario 24 d. rytą įsiveržė į Ukrainą. Kremlius Ukrainai karo oficialiai nepaskelbė – Rusijos valdžia plataus masto karo veiksmus pavadino „specialia operacija“, kurios tikslas, be kita ko, yra ir ukrainiečių „nutautinimas“.

REKLAMA

Priešas pirmiausia numetė bombas ant karinių objektų, o vėliau apšaudė civilinius pastatus. Daugelis pasaulio šalių, įskaitant JAV, ES valstybės narės, Kanadą, Japoniją ir Australiją, Rusijai įvedė naujas sankcijas, didžiosios įmonės pradėjo stabdyti bendradarbiavimą su Rusija.

Rusijos kariuomenė nuo pirmos karo dienos aršiai bombarduoja Ukrainos teritoriją, civilius pastatus, nors tikina, kad taikosi tik į karinius ar strateginės paskirties objektus. Rusijos puolimo metu jau žuvo tūkstančiai civilių. Karo metu faktiškai sunaikintas Mariupolis ir Lymanas, pastarosiomis savaitėmis vyksta aršūs mūšiai dėl Sjevjerodonecko ir kitų Donbaso miestų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų