Vyriausybės pareigūnai kol kas neatsakė į naujienų agentūros AFP prašymus pakomentuoti "Le Monde" pranešimą, kuriame teigiama, jog duomenys apie tokius kontaktus kaupiami viename superkompiuteryje, veikiančiame žvalgybos tarnybos DGSE būstinėje.
DGSE "sistemingai renka elektromagnetinius signalus, skleidžiamus kompiuterių Prancūzijoje, taip pat duomenų srautą tarp Prancūzijos ir užsienio" visi mūsų ryšiai yra šnipinėjami", rašoma pranešime.
Duomenys apie pokalbius telefonu, susirašinėjimą elektroniniu paštu, SMS žinutėmis, taip pat per socialinius tinklus "Facebook" ir "Twitter" yra saugomi "daugelį metų" superkompiuteryje, kur jie yra prieinami kitoms saugumo agentūroms.
Savo pranešime socialistas įstatymų leidėjas Jeanas Jacques'as Urvoasas (Žanas Žakas Urvuasas), kuris yra vienas ataskaitos apie žvalgybos tarnybų veiklos įstatymų pagrindą autorių, pareiškė, kad "Le Monde" teiginiai "vargu ar atitinka tikrovę, kuri man žinoma".
Pasak jo, įstatymuose numatoma, kad informacijos apie Prancūzijos piliečių kontaktus rinkimas privalo būti patvirtintas Saugumo perėmimo kontrolės nacionalinės komisijos (CNCIS) ir kad surinkti duomenys turi būti sunaikinti, juos panaudojus.
"Taigi, Prancūzijos piliečiai nėra nuolat masiškai šnipinėjami peržengiant įstatymus", - pabrėžė J.J.Urvoas.
Prancūzija kritikavo pareiškimus, jog JAV Nacionalinio saugumo agentūra (NSA) renka milžiniškus kiekius duomenų apie Amerikos ir užsienio piliečius.
Prancūzijos prezidentas Francois Hollande'as (Fransua Holandas) trečiadienį pagrasino blokuoti Europos Sąjungos (ES) ir JAV derybas dėl svarbios laisvosios prekybos sutarties, kai žiniasklaida pranešė, jog NSA šnipinėjo Bendrijos institucijų biurus ir ambasadas.