Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarai paskelbė „totalinį hibridinį karą“ prieš Rusiją, praneša „Sky news“.

Rusijos užsienio reikalų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad Vakarai paskelbė „totalinį hibridinį karą“ prieš Rusiją, praneša „Sky news“.

REKLAMA

Kalbėdamas Maskvoje, S. Lavrovas pridūrė, kad sunku nuspėti, kiek ilgai tęsis konfliktas su Vakarais.

Vis dėlto, jo nuomone, pastangos izoliuoti Rusiją yra „pasmerktos“ žlugti.

S. Lavrovas sako, kad „Vakarų politikai turėtų suprasti, jog jų pastangos izoliuoti šalį yra bevaisės“.

Nuo vasario 24 d., kai prezidentas Vladimiras Putinas nurodė pulti Ukrainą, Rusiją užgriuvo daugybė tarptautinių sankcijų, įskaitant pagrindinių eksporto prekių embargą. Tai, kaip pranešama, spartina ir taip didelę infliaciją Rusijoje.

Rusijos metinė infliacija balandį pasiekė aukščiausią lygį per du dešimtmečius – 17,8 proc., kurią paskatino Vakarų sankcijos dėl Maskvos karinės kampanijos Ukrainoje, praneša AFP.

REKLAMA

„Rosstat“ duomenimis, maisto kainų infliacija, kelianti didelį susirūpinimą mažas pajamas gaunantiems rusams, per metus pasiekė 20,5 proc. Makaronai pabrango 29,6 proc., sviestas – 26,1 proc., vaisiai ir daržovės – 33 proc.

EK vicepirmininkas: tarptautinių sankcijų poveikis Rusijos ekonomikai – stiprus

Tarptautinės sankcijos karą Ukrainoje sukėlusiai Rusijai veikia labai įvairioje srityse, o jų poveikis šios šalies ekonomikai yra stiprus, dar kiek anksčiau šią savaitę pareiškė Europos Komisijos vicepirmininkas ir prekybos komisaras Valdis Dombrovskis.

Pasak jo, nemažai Rusijos pramonės šakų jau dabar susiduria su rimtomis problemomis, o Europos Sąjungos sankcijos apima plačią eksporto kontrolę, užkertančią kelią aukštųjų technologijų ir dvejopo naudojimo prekių teikimui į Rusiją. Jos, kaip ribojimų transporto srityje, ėmėsi ne tik ES, bet ir JAV bei kitos Vakarų valstybės.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, Rusijos finansų sektoriui taikomos plataus masto sankcijos, draudžiančios bet kokius sandorius su Rusijos centriniu banku. Šeštasis sankcijų paketas apims didžiausio ir sistemiškai svarbiausio Rusijos banko „Sberbank“ atjungimą nuo SWIFT sistemos. 

ES sankcijos Rusijai taip pat nukreiptos prieš šios valdžios elitą, atsakingą už karą Ukrainoje, įskaitant prezidentą Vladimirą Putiną, bei jo karo mašiną finansuojančius oligarchus.

V. Dombrovskio žodžiais, ES siekia atsisakyti Rusijos iškastinių energijos išteklių, pradžiai skelbiant embargą naftai, o po to turėtų sekti rusiškų dujų atsisakymas, diversifikavus ES aprūpinimą jomis.

V. Dombrovskis pabrėžė, kad pasibaigus karui Ukrainoje ES valstybės narės nepradės vėl naudoti Rusijos eksportuojamų gamtinių išteklių – rengiamas planas „REPpowerEU“ laipsniškam rusiško iškastinio kuro atsisakymui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų