Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Vladimiro Putino režimas Rusijoje laikosi dėl daugybės žmonių: kai kurie jų yra labai gerai matomi, kiti dirba gaudami mažiau visuomenės dėmesio. Vienas tokių sistemos darbuotojų yra Pavelas Popovas. Tačiau tai nereiškia, kad jo indėlis į Putino režimą yra menkesnis.

Vladimiro Putino režimas Rusijoje laikosi dėl daugybės žmonių: kai kurie jų yra labai gerai matomi, kiti dirba gaudami mažiau visuomenės dėmesio. Vienas tokių sistemos darbuotojų yra Pavelas Popovas. Tačiau tai nereiškia, kad jo indėlis į Putino režimą yra menkesnis.

REKLAMA

Apie Putino parankinius rašo Laisvosios Rusijos forumas su tikslu paviešinti Putino režimą remiančius, bendrininkaujančius ir leidžiančius veikti asmenis. 

Pavelas Popovas yra Rusijos Federacijos gynybos ministro pavaduotojas. Pavelas Popovas gimė 1957 m. sausio 1 d. Krasnojarske.

1978 metais baigė Alma Atos aukštesniąją karo mokyklą, 1990 metais – M.V. Frunze Karo akademiją (dabar Sausumos pajėgų karinio švietimo ir mokymo centras „Rusijos Federacijos ginkluotųjų pajėgų akademija“).

Jo karjeros pradžia siejama su karine tarnyba Sovietų pajėgų grupėje Vokietijoje, kurioje jis tarnavo 1978–1986 m. Nuo 1986 iki 1990 m. Popovas buvo Tolimųjų Rytų karinės apygardos motorizuotųjų šautuvų bataliono vadu. 1990-1993 metais ėjo štabo viršininko pareigas – Vidurinės Azijos karinės apygardos atskiro mechanizuotos civilinės gynybos pulko vado pavaduotoju.

REKLAMA

Nuo 1993 iki 1996 m Jis buvo Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Rytų Sibiro regioninio centro 493-ojo mechanizuoto civilinės gynybos pulko vadu. 1996 - 1999 m. Pavelas Popovas vadovavo Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Rytų Sibiro regioniniam centrui. 1999-2004 metais buvo Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Sibiro srities centro vadovu.

2004-2008 metais – Rusijos nepaprastųjų situacijų ministerijos Civilinės saugos akademijos vadovas.

2008-2013 metais jis tapo Rusijos Federacijos civilinės gynybos, ekstremalių situacijų ir pagalbos nelaimės atveju viceministro Sergejaus Šoigu pavaduotoju.  

Vėliau nuo 2012 m. gegužės 21 d. tapo Vladimiro Pučkovo pavaduotoju.

2013 metais Pavelas Popovas pradėjo eiti Rusijos Federacijos gynybos ministerijos skyriaus vedėjo Sergejaus Šoigu padėjėjo pareigas.

Popovas vadovauja Gynybos ministerijos Pagrindiniam mokslinės veiklos ir pažangių technologijų technologinės paramos direktoratui, Informacinių sistemų departamentui ir Pagrindiniam robotikos tyrimų ir bandymų centrui.

REKLAMA
REKLAMA

Per tarnybos Krašto apsaugos ministerijoje metus Popovo pavardė žiniasklaidoje buvo paminėta du kartus. Pirmą kartą paskelbus 2012 m. Ekstremalių situacijų ministerijos darbuotojų pajamų deklaracijas, o geriausiai apmokamu gelbėtoju pasirodė Pavelas Popovas. Jo metinės pajamos siekė 5,2 milijono rublių. (433 tūkst. rublių per mėnesį).

Popovo vardą antrą kartą viešai paminėjo Gynybos ministerijos vadovas Sergejus Šoigu. 2013 metų liepą valdybos posėdyje ministras paskelbė, kad generolas-pulkininkas kurs nacionalinį valstybės gynybos centrą – strateginių branduolinių pajėgų valdymo ir karių kasdieninio gyvenimo struktūrą.

Centras bus įkurtas 2014 m., jo pagrindinė užduotis – koordinuoti visų padalinių veiksmus karo atveju. Taikos metu centras padės kariuomenei vykdyti pratybas, derėdamasis su Rusijos geležinkeliais dėl karių ir krovinių vežimo vagonų, su vietos valdžia dėl kariškių maitinimo ne vietoje organizavimo ir kt.

Pavelui Popovui priklauso 2400 kv. m ploto žemės sklypas individualaus būsto statybai, gyvenamasis namas, kurio plotas 245,2 kv. m, butas 72,8 kv. m, lengvasis automobilis – Mercedes Benz A200 ir Volkswagen Tiguan.

REKLAMA
REKLAMA

Nuopelnai Putino režimui

Jis įtariamas dėl dalyvavimo opozicijos politiko Aleksejaus Navalno apnuodijime.

2020 metų spalio 15 dieną Europos Sąjungos sankcijos buvo įvestos Pavelui Popovui dėl politiko Aleksejaus Navalno apnuodijimo. Sankcijos apima draudimą atvykti į ES ir atlikti finansines operacijas. Jo turtas ES teritorijoje buvo įšaldytas.

Sankcijų Popovui skyrimo priežastis buvo ta, kad skyriuje jis prižiūri pagrindinį mokslinių tyrimų ir pažangių technologijų skyrių. Briuselyje primenama, kad ministerija yra atsakinga už iš Sovietų Sąjungos paveldėtų cheminių ginklų atsargas ir saugų jų saugojimą iki visiško sunaikinimo.

„Cheminio ginklo panaudojimas Rusijos Federacijos teritorijoje galėjo būti tik Gynybos ministerijos ir jos vadovybės tyčios arba aplaidumo rezultatas. Pavelas Popovas, einantis aukštas pareigas ministerijoje, yra atsakingas už pagalbą tiems, kurie įvykdė Aleksejaus Navalno apnuodijimą ar su juo susijusius asmenis“, – sakoma pranešime.

2021 m. kovo 2 d. Pavelas Popovas taip pat buvo įtrauktas į JAV iždo departamento sankcijų sąrašą dėl Aleksejaus Navalno apnuodijimo. Kaip teigiama Finansų ministerijos pranešime, jis yra atsakingas už mokslinę veiklą, kuri apima Rusijos gynybos ministerijos mokslinio ir techninio potencialo priežiūrą ir plėtrą. Įvestos sankcijos numato blokuoti visą turtą ar nuosavybės teises JAV teritorijoje. Be to, JAV fiziniams ir juridiniams asmenims draudžiama sudaryti bet kokius sandorius su sąraše esančiais asmenimis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų