• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Po skaudaus smūgio Juodosios jūros laivynui – Maskva skelbia nutraukianti susitarimą dėl Ukrainos grūdų eksporto. Tiesa, Kremlius jau ilgą laiką ieškojo preteksto nutraukti susitarimą ir vėl pradėti šantažą maisto produktais. Smūgis Sevastopoliui tebuvo pretekstas.

Po skaudaus smūgio Juodosios jūros laivynui – Maskva skelbia nutraukianti susitarimą dėl Ukrainos grūdų eksporto. Tiesa, Kremlius jau ilgą laiką ieškojo preteksto nutraukti susitarimą ir vėl pradėti šantažą maisto produktais. Smūgis Sevastopoliui tebuvo pretekstas.

REKLAMA

Vandens paviršiumi plaukiančių dronų Sevastopolio uoste fiksuotus vaizdus peržiūrėję ekspertai palygino juos su dabartinio Rusijos jūrų laivyno „Admiral Grigorovič“ klasės fregatų vaizdais ir padarė išvadą, kad dronas prieš nutrūkstant vaizdo ryšiui neabejotinai buvo nusitaikęs į Rusijos laivyno pasididžiavimą „Admiral Makarov“. Iš viso anot užsienio ekspertų, ukrainiečiai pataikė į mažiausiai tris laivus.

Skelbiama, kad veikiausiai į rusų laivus nusitaikė dronai panašūs į šį – rugsėjį Sevastopolio pakrantėse bangų į krantą išmestą aparatą. O Maskva šiandien suskubo skelbti ištraukusi kelis dronus ir juos tirianti. Vakar rusai kaltino britus, neva tai jie padėjo pasiruošti atakai. Šiandien užsipuolė Kanadą, neva tai jos gamybos dronai.

REKLAMA
REKLAMA

O kol Kremlius visus aplink kaltina, bado pirštais ir dievagojasi, kad dronai nepasiekė savo tikslo – Ukrainos programišiai pasistengė parodyti Krymo okupantams, kas gi vakar ryte dėjosi uoste. Nulaužė vietos televiziją ir ištransliavo dronų atakos vaizdo įrašus.

REKLAMA

Paskelbė nutraukianti grūdų eksporto susitarimą

Rusija po skaudaus smūgio skelbia nutraukianti Ukrainos grūdų eksporto susitarimą. Šiandien laivai su maisto produktais į Ukrainos uostus ir iš jų neišplaukia. Tiesa, anot Kyjivo, Putinas jau ilgą laiką ieškojo preteksto nutraukti susitarimą.

„Šį sprendimą Rusija priėmė dar rugsėjį. Apie tai liudija didelė laivų eilė su produktais jūroje. Svarbu ir tai, kad Rusija mažiausiai du kartus užpuolė mūsų laivyną šios iniciatyvos metu. Ji atakavo ir mūsų laivyno pajėgas, kurios užtikrino grūdų koridoriaus saugumą“, – sakė Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA

Prieš kelias savaites Maskva grasino nutraukti susitarimą, jei JT pradės tyrimą dėl Iranietiškų dronų naudojimo kare. Ir jau nuo Rugsėjo trikdė laivų judėjimą.

„Jie visada ieško pateisinimo: kad daro kažką bjauraus, nes neva Vakarai juos privertė. Bet jų veiksmams nėra pateisinimo“, – kalbėjo JAV prezidentas Joe Bidenas.

Anot Kyjivo, grūdų koridoriuje dėl Maskvos veiksmų jau susidarė 170 laivų eilė. Maskvai sėkmingas Ukrainos maisto produktų eksportas nenaudingas, nes ji nori užimti Ukrainos vietą, pati daugiau eksportuoti ir užsidirbti pinigų karui.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Kodėl krūvelė žmonių Kremliuje turi spręsti ar bus maisto ant gyventojų stalų Egipte ar Bangladeše? Kas čia vyksta? Pasaulis turi pakankamai jėgų apsaugoti žmones. Ukraina buvo ir toliau gali būti vienu iš pasaulinio maisto produktų garantų. Rusijos teroras ir šantažas turi pralaimėti. Žmogiškumas turi laimėti“, – sakė V. Zelenskis.

Panašios minties laikosi ir mūsų užsienio reikalų ministras. Jis pareiškė, kad jei Putinas ir toliau trikdys Ukrainos grūdų eksportą:

REKLAMA

„...laisvasis pasaulis privalo susivienyti ir užtikrinti tiekimą su karine palyda. Apeikime šį šantažą“, – tviteryje rašė užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis.

ES užsienio politikos vadovas Josepas Borrellis paragino Rusiją nenutraukti sutarties. O kol pasaulinėje arenoje Maskva bando kariauti šantažu – mūšio lauke rusai toliau telkiasi Chersono gynybai, o kitur fronte nesėkmingai bando stumtis į priekį. Kai kur tą daro ir mobilizuotųjų pagalba.

REKLAMA

O šie kariauti ne itin trokšta. Čia matote, kaip rusas į šarvuočio degalų baką pila smėlį. Veikiausiai nenori pasiekti fronto, nes supranta, kas jo ten laukia.

„Tai vadinasi, kad sulaukėme smūgio.“

O čia patys okupantai filmuoja, kaip taikliai ukrainiečiai smogė jų karinei technikai.

Ir rodo, kaip sprukdami nuo puolančių ukrainiečių nesuvaldo šarvuotos transporto priemonės ir kelionę baigia griovyje.

Tuo metu ukrainiečiai vis dažniau pasigiria sėkmingais smūgiais okupantams Bachmuto rajone, kur Prigožino „Wagner“ samdiniai pasitelkę kalinius nesėkmingai bando užimti miestą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išrinkau poziciją, o čia tokie gražuoliai.“

Ukrainos snaiperiai džiaugiasi ir gražiais rudens gėrybių vaizdais.

O kol rusai savo pozicijas įsirengia kiaulidėse – Ukrainiečiai savo apkasus net paverčia meno kūriniais.

„Ukrainiečių kovos simbolis – va toks kazokas. O čia gėrio simbolis. Su mumis gėris ir Dievas. Šlovė Ukrainai!“ 

O čia matote laimingus, pagaliau namo ir rusų nelaisvės grįžtančius Ukrainiečius. Vakar įvyko dar vienas apsikeitimas belaisviais. Namo grįžo 50 Ukrainos karių ir 2 civiliai. Iš viso Ukraina susigrąžino daugiau nei 1000 karo belaisvių. Deja Rusijos nelaisvėje dar tūkstančiai ukrainiečių. Vien Mariupolio gynėjų maždaug 2000. Rusai neišmaitina savo karių, bet Ukrainos karo belaisviams ciniškai įdavė sausų davinių. Šie juos išmetė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų