Kruvinas išpuolis Afganistane: užminuoto motociklo sprogimas nusinešė gyvybes

Rytų Afganistane netoli politinio mitingo vietos pirmadienį sprogo užminuotas motociklas; žuvo mažiausiai keturi žmonės, 10 buvo sužeisti, sako pareigūnai.

Sprogimas driokstelėjo buvusio vieno iš karo vadų ir ekspremjero Gulbuddino Hektaro šalininkams išsivaikščiojant po sueigos, vykusios viename Džalalabado, Nangarharo provincijos sostinės, stadione.

Praėjusiais metais pasirašęs prieštaringą taikos sutartį su Afganistano vyriausybe ir į viešąjį gyvenimą sugrįžęs G. Hekmatjaras dalyvavo šiame renginyje, tačiau neaišku, ar jis bei jo šalininkai buvo išpuolio taikiniai.

Provincijos gubernatoriaus atstovas Attaullah Khogyani patvirtino, kad žuvo keturi žmonės, o dar 10, įskaitant du vaikus, buvo sužeisti.

Nė viena šalyje veikiančių ekstremistų grupuočių neprisiėmė atsakomybės už šį išpuolį.

Netoli Pakistano esančias neramios Nangarharo provincijos teritorijas kontroliuoja džihadistų judėjimas "Islamo valstybė", tačiau Talibano kovotojai taip pat vykdo jose savo veiklą.

Karo draskomame Afganistane pastaruoju metu padaugėjus kovotųjų grupuočių atakų, o JAV ir Afganistano oro ir sausumos pajėgos intensyvinau puola sukilėlius.

Talibanas vis labiau raginamas priimti prezidento Ashrafo Ghani pasiūlymą susėsti už derybų stalo ir svarstyti 16 metų trunkančio konflikto užbaigimą.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų