• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Rusai paleido mažiausiai šešis smūgius į Enerhodarą, praneša „Ukrinform“.

Rusai paleido mažiausiai šešis smūgius į Enerhodarą, praneša „Ukrinform“.

REKLAMA

„Per apšaudymą žuvo Zaporožios atominės elektrinės darbuotojas, cecho meistras Marko Maksymas Petrovyčius. Dar du energetikai buvo sužeisti ir šiuo metu siunčiami į gydymo įstaigą", – rašoma pranešime.

Anksčiau sekmadienį „Belsat“ skelbė, kad Rusijos pajėgos apšaudė okupuotą Enerhodaro miestą. Miesto meras Dmitrijus Orlovas pranešė, kad yra aukų. 

NEXTA skelbė, kad tarp aukų yra ir civilis, kuris kieme vežiojo šunį. 

Naujienų portalas tv3.lt anksčiau sekmadienį rašė, kad Ukrainos oro pajėgos skelbia, kad nuo kovo mėnesio rusų okupantų kontroliuojamai Zaporižios atominei elektrinei rusai turi du scenarijus, rašo UNIAN. 

Apie tai pranešė Ukrainos oro pajėgos, remiantis stoties inžinieriumi.

„Labiausiai tikėtinas scenarijus, kad okupantai sunaikins visas įtampos tiekimo linijas iš elektrinės. Jei elektrinė negali gaminti elektros energijos, ji sustoja. Tačiau negalime tiesiog išjungti elektrinės. Reikia daug energijos tiekti siurbliams, reaktoriaus aušinimui. Tai pirmas scenarijus“, – pabrėžė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA

Be to, inžinierius neatmeta, kad okupantai gali susprogdinti mašinų skyrių.

„Antras scenarijus: jie gali susprogdinti turbinos patalpą prie veikiančio energetinio bloko. Techniškai esame visiškai pasiruošę šiai avarinei situacijai. Žinome, ką daryti", – pabrėžė ekspertas.

REKLAMA

Kartu jis pažymėjo, kad situacija pavojinga vien dėl to, kad kalbama apie branduolinį kurą.

„Branduolinis kuras visada yra karštas. Net ir panaudotas, jame yra irstančių elementų, todėl visada vyksta energijos išsiskyrimas. Jei iš branduolinio kuro nepašalinama šiluma, jis perkaista. Perkaitęs kuras plečiasi, kaip ir bet kuri medžiaga. Gana daug radioaktyviųjų dujų patenka į vandenį ir atmosferą.Tai tas pats radioaktyvusis jodas“, – pabrėžė ekspertas. .

REKLAMA
REKLAMA

Kartu ekspertas pažymėjo, kad įvykus katastrofai pasaulio bendruomenė Ukrainai padėti negalėtų.

„Pasaulis nepadeda šioje situacijoje. Kiekvienais metais pas mus atvyksta TATENA ir kitų tarptautinių organizacijų misijos branduolinės energetikos klausimais. Bet kai taip nutinka, jos visos būna nuošalyje. Daugiausia išgirstame žodžių apie „gilų susirūpinimą“, – pabrėžė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų