Kroatija siunčia pabėgėlius Vengrijos link, Balkanai skubiai „užsidaro“

Kroatijoje penktadienį pradėta gabenti migrantus link sienos su Vengrija, kuri jau ir taip nesusidoroja su tūkstančiais pabėgėlių, besiveržiančių ieškoti geresnio gyvenimo Europos vakaruose, pranešė policija. 

13

„Migrantų pervežimas ... organizuojamas Vengrijos sienos link“, – pareiškė naujienų agentūrai AFP Vidaus reikalų ministerijos atstovė.

Pranešama, kad apie 20 autobusų su migrantais jau pasiekė Vengrijos sieną.

Migrantus gabenantiems dviem autobusams iš minėtų 20 pavyko kirsti sieną į Vengriją, sakė naujienų agentūros AFP reporteris.

Ten išlaipinti keleiviai buvo susodinti į vengrų autobusus ir išvežti nežinia kur, pridūrė jis.

Kiekviename iš grupės autobusų, kurių buvo net daugiau negu 20, buvo po 60 ar daugiau žmonių; jie atvežti prie šiaurės rytinės sienos, kad patektų į Vengrija, o iš jos – toliau į vakarų Europą.

(13 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Vengrija atsitveria nuo Kroatijos, kuri paskelbė daugiau nebeturinti kur dėti pabėgėlių

Sausumos maršrutai į Europos šiaurę per Balkanus uždaromi, gilėjant migrantų krizei

Į Europos šiaurę per Balkanus vedantys migrantų maršrutai keliais ir geležinkeliais penktadienį buvo uždarinėjami, kai virtinė šalių uždarė savo sienas dėl nesiliaujančio atvykėlių antplūdžio.

REKLAMA

Tūkstančiai pabėgėlių, trokštančių pasiekti Vokietiją arbą Švediją, laikomas taikos ir klestėjimo uostais, keliavo automobiliais, autobusais ir traukiniais, kol pasiekdavo ES pietinį pakraštį Serbijoje.

Tačiau Vengrija antradienį uždarė sieną su Serbija, todėl srautas nukrypo į kitą ES šalį – Kroatiją.

Kroatija, kuri iš pradžių praleisdavo pabėgėlius, ketvirtadienį pareiškė nebesusidorojanti su antplūdžiu ir uždarė septynias iš aštuonių savo sienos su Serbija perėjų.

„Eismas draudžiamas Tovarniko, Iloko, Iloko 2-ajame, Principovačo, Principovačo 2-ajame, Batinos ir Erduto pasienio kontrolės punktuose“, - rašoma Vidaus reikalų ministerijos išplatintame pareiškime ir priduriama, kad šios priemonės bus taikomos „iki atskiro pranešimo“.

„Iki dabar Kroatijos teritorijoje užregistravome 13 tūkst. migrantų“, – penktadienį pažymėjo vidaus reikalų ministras Ranko Ostojičius televizijai N1.

„Šis skaičius reiškia, kad nebeturime pajėgumų priimti daugiau (migrantų)“, – pabrėžė jis.

Migrantai tebemėgina keliauti į šiaurę traukiniais per Kroatijos kaimynę Slovėniją, bet ta ES narė perspėjo iki penktadienio vakaro stabdanti visą susisiekimą geležinkeliu su Kroatija.

Chaoso ir nevilties vaizdai prie Kroatijos sienos su Serbija dar labiau pabrėžė šios problemos žmogiškąjį mastą.

Tūkstančiai migrantų penktadienį buvo apsistoję laukuose aplink Tovarniko miestelį, kurio mažytė traukinių stotis tapo naujausiu karštuoju tašku per jau kelis mėnesius besitęsiančią dramą.

Vienas traukinys ten nuo 4 val. vietos (5 val. Lietuvos) laiku laikė, kada galės išvažiuoti, vienam naujienų agentūros AFP žurnalistui sakė žmogaus teisių organizacijos „Human Rights Watch“ krizių skyriaus direktorius Peteris Bouckaert'as.

„Visa tai itin dramatiška. Žmonės labai pyksta. Jeigu traukinys neišvažiuos, jie pradės muštynes, – perspėjo jis. – Čia visiškas chaosas. Čia tebėra tūkstančiai žmonių, praleidusių sunkią naktį, turinčių mažai maisto ir neturinčių kur prisiglausti. Šis miestelis veda į vieną pusę, ir jis visiškai užtvindytas.“

REKLAMA

P.Bouckaert'as pridūrė: „Jeigu žmonės vengs oficialios perėjos, jie gali atsidurti minų laukuose.“

Jungtinių Tautų pabėgėlių reikalų agentūros UNHCR atstovas Babaras Balochas sakė, kad vis daugiau žmonių ten atvyksta iš Serbijos.


Rašyti komentarą...
w
weks
2015-09-20 09:56:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
akar per rusu laida labai itikinamai medikai paaiškino, kad migrantai atsineš kruva virusu, kuriems jie atsparus, o mes pradesime sirgti masiškai. Musu vaiku jau dabar tik 15 proc. sveiku nustato mokyklose, tai ši atvykusiu gausa tikrai pablogins musu visu sveikata - kodel apie tai niekas nekalba, ar savo žmones jiems nerupi? Atvyks mirtinas užkratas, susimastykime ir netylekime. Teisingai ir daro, jei nori apsaugoti savo žmones
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų