• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kremlius kaltina Ukrainą: šiąnakt bandyta smogti Putino rezidencijai

atnaujinta 18:38 val.

Kremlius patvirtino, kad trečiadienio naktį Rusijoje Ukraina bepiločiais orlaiviais bandė smogti Rusijos prezidento Vladimiro Putino rezidencijai.

Kremlius patvirtino, kad trečiadienio naktį Rusijoje Ukraina bepiločiais orlaiviais bandė smogti Rusijos prezidento Vladimiro Putino rezidencijai.

REKLAMA

Į Kremlių buvo nukreipti du bepiločiai orlaiviai. Rusijos oro gynyba juos numušė.

„Gegužės 3-iosios naktį bepiločiais orlaiviais buvo bandoma užpulti Vladimiro Putino rezidenciją Kremliuje“, – rašo rusakalbis leidinys „Meduza“.

V. Putinas per ataką nenukentėjo ir vykdo savo įprastinę darbotvarkę, pranešė Kremlius, skelbia Rusijos žiniasklaida. Pasak jo atstovo Dmitrijaus Peskovo, pasikėsinimo metu V. Putino nebuvo pastate, jo teigimu, tuo metu V. Putinas buvo Novo Ogariove, kur yra jo asmeninė rezidencija.

Kremlius šiuos veiksmus pavadino suplanuotu teroro aktu, pasikėsinimu į Rusijos prezidento gyvybę. Kremlius taip pat pareiškė, kad Rusijos pusė pasilieka teisę imtis atsakomųjų priemonių ten, kur jai atrodo tinkama, rašo rusų „Telegram“ kanalas „Topor“.

REKLAMA
REKLAMA

Maskvos meras Sergejus Sobianinas sostinėje uždraudė visus bepiločius orlaivius.

Ukraina neigia esanti kaip nors susijusi su įtariama dronų ataka prieš Kremlių

Ukraina trečiadienį pareiškė, kad ji neturi nieko bendra su įtariama dronų ataka prieš Kremlių, kurį Maskva pavadino ukrainiečių pasikėsinimu į Rusijos prezidento Vladimiro Putino gyvybę.

REKLAMA

„Ukraina neturi nieko bendra su dronų atakomis prieš Kremlių“, – sakė prezidento Volodymyro Zelenskio atstovas Mychaila Podoliakas.

„Ukraina nepuola Kremliaus, nes, visų pirma, tai nesprendžia jokių karinių tikslų“, – pridūrė jis.

Ukrainos prezidentas V. Zelenskis trečiadienį paneigė Maskvos teiginius, tvirtinančius, kad Kyjivas bandė pasikėsinti į V. Putino gyvybę. 

„Mes nepuolėme V. Putino. Paliekame tai spręsti tribunolui. Mes kovojame savo teritorijoje, giname savo kaimus ir miestus“, – sakė Ukrainos prezidentas žurnalistams bendroje spaudos konferencijoje su Šiaurės šalių lyderiais Helsinkyje.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo metu JAV valstybės sekretorius Antony Blinkenas trečiadienį pareiškė, kad labai skeptiškai vertina bet kokius Rusijos kaltinimus Kyjivui dėl tariamos dronų atakos prieš Kremlių.

„Mačiau ataskaitas. Negaliu jų patvirtinti, mes paprasčiausiai nežinome, – sakė A. Blinkenas per renginį Vašingtone. – Viską, ką praneša Kremlius, vertinčiau labai atsargiai.“

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų