• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Valdžios atstovai susidūrė su „dar vienu kritiniu momentu veikti“, pareiškė Pasaulio Sveikatos Organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, atkreipęs dėmesį į naujų atvejų skaičiaus augimo tempus Europoje ir Šiaurės Afrikoje. Naujų atvejų skaičius sparčiai auga ir Švedijoje, kuri bene vienintelė iš Europos šalių laikosi rekomendacijų gyventojams, o ne ribojimų taktikos.

Valdžios atstovai susidūrė su „dar vienu kritiniu momentu veikti“, pareiškė Pasaulio Sveikatos Organizacijos vadovas Tedrosas Adhanomas Ghebreyesusas, atkreipęs dėmesį į naujų atvejų skaičiaus augimo tempus Europoje ir Šiaurės Afrikoje. Naujų atvejų skaičius sparčiai auga ir Švedijoje, kuri bene vienintelė iš Europos šalių laikosi rekomendacijų gyventojams, o ne ribojimų taktikos.

REKLAMA

Vokietija, Prancūzija, Italija ir Jungtinės Karalystės – didžiosios Europos šalys dar sykį pasirinko „lokdaunus“. Tokiu būdu bus bandoma sustabdyti įsibėgėjusį koronaviruso protrūkį.

„Šalys ir vėl turi atsigręžti į pagrindinius dalykus, kad būtų galima atsisakyti ribojimų ir valdžios atstovams ateityje, tikėtina, nereiktų kartoti tų pačių ribojimų įvedimo“, – „Al Jazeera“ cituojamas PSO vadovas. 

Pasaulyje koronavirusu užsikrėtė daugiau nei 47 mln. žmonių, beveik 35 mln. jau pasveiko, daugiau nei 1,2 mln. – mirė.

REKLAMA
REKLAMA

Daugelis šalių Europoje imasi itin griežtų priemonių prieš koronavirusą. Vienas iš geriausių Vokietijos virusologų Larsas Schaade pareiškė, kad palikus viską savieigai šalyje iki šv. Kalėdų būtų daugiau nei 400 tūkst. atvejų kiekvieną dieną. Jo teigimu, Vokietijos valdžios taikomos „lokdauno“ priemonės „gali sustabdyti viruso plitimą“. 

REKLAMA

Lenkijoje per dvi savaites dvigubai išaugęs užkrėstųjų skaičius

Lenkijoje užkrėstųjų skaičius padvigubėjo per mažiau nei dvi savaites. Šalies Sveikatos ministerija antradienį paskelbė, kad bendras susirgimų skaičius perkopė 400 tūkst. ribą. 

Savaitės pradžioje pradėjęs kristi skaičius vėl šoktelėjo iki beveik 20 tūkst. atvejų per parą. 

Lenkija taip pat planuoja pasitelkti kariuomenę tam, kad „padėtų išsiaiškinti ligonines, kuriose yra lovų Covid-19 pacientams, o kur jų trūksta“, rašoma „The Guardian“.

REKLAMA
REKLAMA

Italija numato griežtesnius ribojimus, bet baiminamasi naujo „lokdauno“

Italija sparčiai ruošia naujus ribojimus šaliai vėl susidūrus su koronaviruso susirgimų ir mirčių nuo šios ligos banga. 

Šalyje numatoma įvesti komendanto valandą nuo 22 vakaro iki 5 ryto, uždaryti muziejus ir parodas, rašoma „Reuters“. Taip pat numatyta riboti keliavimą tarp labiausiai koronaviruso pažeistų regionų. Tokiuose regionuose būtų uždaromi barai, restoranai ir daugelis parduotuvių.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šie ir kiti ribojimai, tikriausiai, bus įvesti trečiadienį ir galios iki gruodžio 3-iosios. 

Sporto klubai, kino teatrai ir teatrai jau dabar uždaryti visoje Italijoje. Barai ir restoranai gali dirbti tik iki 18 val., namuose galima būti ne daugiau nei šešiems svečiams, o viešosiose vietose yra privaloma dėvėti kaukes. 

Valdžia kol kas dar nepaskelbė, kuriuos regionus palies griežčiausi ribojimai. Premjeras Giuseppe Conte kol kas nesiryžta įvesti antrojo „lokdauno“, bandydamas kažkaip išsaugoti ekonomiką, kuri ir taip šiais metais turėtų susitraukti mažiausiai 9 proc. 

REKLAMA

Įvesti naujus ribojimus valdžia paskatino pastarųjų dienų skaičiai. Covid-19 mirčių skaičius išaugo iki 353 atvejų per paskutinę parą – daugiausiai nuo šių metų gegužės. Naujų susirgimų atvejų skaičius taip pat šoktelėjo iki 28244.

Turkija imasi riboti barus

Turkija taip pat seka Europos šalių pavyzdžiu ir imasi verslo paslaugų ribojimo. Visi restoranai, baseinai, kino teatrai ir koncertų salės bei kitos viešąsias paslaugas teikiančios įmonės privalės baigti darbą 22 val. 

REKLAMA

Turkijoje pastarąją parą užsikrėtusiųjų skaičius pasiekė 2302 atvejus per dieną. Tačiau reikia pažymėti, kad ši šalis paviešina tik tuos atvejus, kuomet pacientui pasireiškia simptomai. 

Švedija per savaitgalį sulaukė 10 tūkst. naujų atvejų

Švedija, nuo pat pandemijos pradžios pasirinkusi neriboti žmonių judėjimo ir verslo veiklos, antradienį paskelbė apie 10177 naujų koronaviruso atvejų. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Šioje Skandinavijos šalyje, kuri neviešina atnaujintų Covid-19 duomenų savaitgaliais ir pirmadieniais, pastarosiomis savaitėmis gerokai išaugo naujų atvejų skaičius, o praėjusią savaitę kasdien gerino dienos antirekordus. 

Šalies premjeras Stefanas Lofven pareiškė, kad „situacija dėl koronaviruso yra labai rimta“ ir bus sugriežtinti ribojimai dar trijuose šalies regionuose, taip siekiant sustabdyti Covid-19 plitimą. 

REKLAMA

„Matome, kad situacija pakrypo netinkama linkme – tai darosi labai rimta“, – specialioje spaudos konferencijoje pareiškė Švedijos premjeras.

Sveikatos apsaugos ministrė Lena Hallengren pridūrė, kad intensyvios terapijos palatose ligoninėse 1 iš 5 pacientų yra Covid-19 ligoniai. 

Rusija – penkios dienos su daugiau nei 18 tūkst. atvejų

Praėjusią parą Rusijoje buvo užregistruota dar 18648 Covid-19 atvejai, mirė 355 pacientai, rašoma BBC.

REKLAMA

Penkias paskutines dienas šioje šalyje nebuvo mažiau nei 18 tūkst. atvejų. Tai gali reikšti ir tai, kad tiesiog pasiekta testų atlikimo riba, o susirgusiųjų yra gerokai daugiau negu spėjama testuoti.

Padėtis Rusijos miestuose jau dabar yra sudėtinga. Tai pripažįsta ir vietos politikai – perpildytos ligoninės, trūksta medikų ir transporto. Su problemomis susiduria ne tik regionų gydymo įstaigos, bet ir antras pagal dydį miestas Sankt Peterburgas, kuriame sergamumo rodikliai jau dukart viršijo užfiksuotus pavasarį. 

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Perpildytos ligoninės ir personalo trūkumas – pagrindinės problemos visoje šalyje, lapkričio 2-ąją patvirtino Rusijos sveikatos apsaugos ministerijos skubios pagalbos organizavimo departamento vadovė Inna Kulikova.

Koronavirusui siaučiant Europoje, Lietuva pagal sergamumą Covid-19 pastarosiomis savaitėmis gerokai lenkia kaimynines Baltijos šalis. Be to, Lietuvoje susirgusiųjų skaičius 100 tūkst. gyventojų yra daugiau nei Švedijoje pagal tokį pat rodiklį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų