REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Jungtinės Karalystės (JK) mobilaus ryšio operatoriai vėl įveda papildomus mokesčius savo klientams Europoje.

Jungtinės Karalystės (JK) mobilaus ryšio operatoriai vėl įveda papildomus mokesčius savo klientams Europoje.

REKLAMA

Papildomų mokesčių perduodant duomenis tarptinkliniu ryšiu (angl. data roaming) neįvedimas Europoje viešintiems britams buvo vienas simboliškiausių „Brixit“ pažadų. Tačiau, kaip praneša „politico.eu“, dabar jis buvo sulaužytas.

Telekomunikacijų holdingo įmonei BT priklausantis mobilaus ryšio operatorius EE po „Brexit“ tapo pirmuoju vėl įvedusiu papildomus tarptinklinio ryšio mokesčius naujiems ir savo planus atnaujinantiems klientams. Toks sprendimas sukėlė nemažai nerimo, kad EE konkurentai seks šiuo pavyzdžiu. Iki šiol du kiti operatoriai („Three“ ir O2) pranešė apie mobilaus ryšio naudojimosi pakeitimus britams keliaujant Europoje.

Šie trys mobiliojo ryšio operatoriai kartu su „Vodafone“ sausį žadėjo po „Brexit“ neatnaujinti tarptinklinio ryšio mokesčių.

REKLAMA
REKLAMA

Po Europą keliaujantys britai jau spėjo priprasti prie 2017 m. įvestų nemokamo tarptinklinio ryšio Europos Sąjungoje (ES) taisyklių, kurios draudžia telekomunikacijų kompanijoms sąjungos teritorijoje papildomai apmokestinti duomenų perdavimą tarptinkliniu ryšiu.

REKLAMA

Tačiau „Brexit“ atėmė šią garantiją iš mobilaus ryšio naudotojų JK. ES ir JK prekybos susitarimas skatina bendradarbiauti užtikrinant sąžiningas ir aiškiais tarptinklinio duomenų perdavimo kainas, tačiau jis netrukdo operatoriams įvesti naujų mokesčių už tarptautinius skambučius ir duomenų naudojimą.

Ekspertų teigimu, Briuselis neleido JK ryšio operatoriams likti ES susitarimuose, kurie nustato, kiek jie turi mokėti kitiems ES operatoriams, kuomet klientai iš JK naudojasi jų mobilaus ryšio tinklais. Manoma, kad taip nutiko todėl, jog toks susitarimas yra laikomas vienu didžiausių bendros ES rinkos privalumų.

REKLAMA
REKLAMA

Kitos vartotojų apsaugos taisyklės, nors ir kilusios iš ES reglamentų, bet nesusijusios su naryste ES, ir toliau bus taikomos JK įstatymuose, įskaitant ir 45 svarų sterlingų mokesčio ribą naudojantis mobiliaisiais duomenimis užsienyje ir mobiliojo ryšio operatoriams taikomą reikalavimą informuoti klientus, kai šie išnaudoja 80 proc. ir 100 proc. jų turimų duomenų.

Tačiau „EE“ klientai vis vien gali gauti nemažas sąskaitas. Nuo kito sausio kompanija naujiems ir po liepos 7 dienos savo planus atnaujinantiems klientams planuoja įvesti 2 svarų per dieną mokestį, kai šie keliaus 47-iose valstybėse (šiame sąraše yra ir visos ES valstybės, išskyrus Airiją).

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„O2“ nuo rugpjūčio 2 d., viršijus 25 gigabaitų ribą, apmokestins kiekvieną papildomą ES teritorijoje išnaudotą mobiliųjų duomenų gigabaitą – jis kainuos 3,50 svarų. „Three UK“ sakė planuojanti sumažinti jų nemokamų duomenų naršant ES limitą nuo 20 iki 12 gigabaitų. Pastarosios dvi kompanijos teigia, kad šie pakeitimai paveiktų tik nedidelę dalį jų klientų.

„Vodafone UK“ atstovas spaudai sakė, kad kompanija: „Šiuo metu neplanuoja grąžinti tarptinklinio ryšio mokesčių.“ Vasario mėnesį šis mobiliojo ryšio operatorius sumažino vieno gigabaito kainą, viršijus 25 gigabaitų limitą, nuo 3,65 iki 3,13 svarų naujiems ir planus atnaujinantiems klientams.

REKLAMA

Vartotojų organizacijos „Which UK“ veiklos krypties ir vartotojų teisių gynimo direktorė Rocio Concha sakė, kad JK vyriausybė derybose dėl prekybos susitarimų turi nustatyti tarptinklinio ryšio kainų ribas savo vartotojams, ir kartu atnaujinti diskusijas šia tema su Briuseliu.

„JK ir ES turi kuo greičiau susitarti dėl tarptinklinio ryšio kainų, kad neleistų kompanijoms atimti tarptinklinio ryšio pranašumų, prie kurių klientai jau spėjo įprasti, ir užtikrintų, kad nebūtų grąžinti milžiniški įkainiai, su kuriais vartotojai susidurdavo anksčiau“, – sakė R. Concha.

Ir šiemet pasitaikė puiki proga tai padaryti, kadangi ES dabar peržiūri savo tarptinklinio ryšio taisykles, prieš pasibaigiant jų galiojimui 2022 m. birželio 30 d.

Maryant Fernandez Perez, 46-ias vartotojų organizacijas visoje Europoje apimančios grupės „BEUC“ vyresnioji skaitmeninės politikos pareigūnė, sakė: „Tai yra politinis sprendimas, bet mes norime, kad Europos Komisija priimtų tarptautinius susitarimus su trečiomis šalimis, kurie užtikrintų mažas kainas ir, idealiu atveju, leistų „naršyti lyg namie“, kas yra taikoma bendrai rinkai priklausančiose šalyse.“, – sakė ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų