Katalonija balsuoja už nepaklusnumo akcijas žadančius separatistus

 Separatistai Katalonijoje užsitikrino regioninio parlamento kontrolę per sekmadienį vykusius rinkimus, kuri, jų teigimu, leidžia pradėti įgyvendinti pažadą siekti nepriklausomybės nuo Ispanijos, rodo duomenys, gauti suskaičiavus beveik visus balsus.

Regioninės vyriausybės paskelbti duomenys, gauti suskaičiavus beveik 98 proc. balsų, rodo, kad pagrindinis atsiskyrimo nuo Ispanijos siekiantis aljansas „Drauge už „Taip“ laimėjo 62 vietas, o mažesnė radikali kairioji partija CUP – 10 vietų.

Tai reiškia, kad jos kartu 135 vietas turinčioje asamblėjoje užsitikrino 72 vietų kontrolę – keturiomis vietomis daugiau nei reikia absoliučiai daugumai.

Katalonijos nacionalistų lyderis Arturas Masas po emocingo balsavimo paskelbė pergalę džiūgaujančiai šalininkų, mojuojančių vėliavomis, miniai.

„Mes laimėjome“, – sakė jis, kai buvo paskelbti rezultatai.

„Mes gavome demokratinį mandatą... Tai suteikia mums didžiulį legitimumą eiti pirmyn su savo planais“ dėl nepriklausomybės, A.Masas sakė kreipdamasis į minią Barcelonoje.

REKLAMA

Ispanijos valdančioji konservatyvi Liaudies partija atmetė rinkimų rezultatų reikšmę ir sakė, jog neatsisakys pastangų priešintis regiono siekiams atsiskirti.

„Vyriausybė toliau garantuos Ispanijos vienybę“, – žurnalistams Madride sakė jos atstovas spaudai Pablo Casado.

Aktyvumas rinkimuose buvo didesnis nei 77 procentai.

Separatistinė Katalonijos partija po rinkimų paragino pradėti nepaklusnumo kampaniją

Radikali kairioji katalonų separatistų partija, kuri veikiausiai sudarys koaliciją su pagrindiniu atsiskyrimo nuo Ispanijos siekiančiu aljansu, po sekmadienį vykusių Katalonijos regioninių rinkimų paragino pradėti nepaklusnumo kampaniją prieš „neteisingus įstatymus“.

„Katalonijos suverenumas yra aiškus“, - pareiškė Antonio Banosas, partijos CUP lyderis savo šalininkams Barselonoje.

„Nuo rytojaus katalonai gali ir turi nepaklusti įstatymams“, – tęsė jis ir pažymėjo, kad regiono gyventojai neturėtų taikyti „neteisingų įstatymų“.

„Šiandien gimė respublika“, – sakė A.Banosas.

CUP laimėjo 10 mandatų 135 vietas turinčioje Katalonijos regioninėje asamblėjoje ir gali suvienyti jėgas su regiono prezidento Arturo Maso vadovaujamu aljansu „Drauge už „Taip“, kuris užsitikrino 62 vietų kontrolę.

Nors tokia koalicija turėtų absoliučią daugumą asamblėjoje, A.Maso aljanso laukia sunkios derybos su CUP, antikapitalistiškai nusiteikusių piliečių sąjūdžiu už socialinį teisingumą, kuris nenori, kad jis vadovautų separatistų judėjimui.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų