Žinių radijas

Ukrainos ir Europos Parlamentams antradienį ratifikavus Asociacijos sutartį, kuri net vadinama istorine, politologas Linas Kojala teigia, kad džiaugtis nėra dėl ko – Rusija vis tiek tapo pagrindine veikėja, dalyvaujančia Bendrijos ir Ukrainos santykiuose.

„Realybė yra kur kas niūresnė. Reikia turėti omenyje, kad asociacijos susitarimas pasirašytas, ratifikuotas, bet įgyvendintas bus tik nuo 2016 metų, kas reiškia pusantrų metų laikotarpį, kuris atkartos, kas buvo anksčiau, ir įrodys, kad Rusijai pavyko pasiekti vieną iš pagrindinių savo tikslų – tapti pagrindine veikėja, kuri dalyvauja Europos Sąjungos ir Ukrainos santykiuose, iš principo netgi turi lemiantį žodį“, - laidoje „Aktualioji valanda“ sakė L. Kojala.

Jis taip pat pabrėžė, kad nors ir kalbama apie Ukrainos suartėjimą su Europa, bet tuo pačiu metu Ukrainos vadovams ir prezidentui tenka pripažinti, kad separatistų išstumti nepavyks, nors toks tikslas anksčiau ir turėtas.

„Su jais (separatistais – red.) tenka pradėti derybas, o dabar jau pripažįstama, kad reikės jiems suteikti politinę laisvę, nors situacija regione iš esmės stabilizavosi ne Ukrainos, o Rusijos keltomis sąlygomis“, - teigė politologas.

REKLAMA

„Tas paveikslas Ukrainoje deja yra kur kas niūresnis, ir jeigu mes viską įvertintume plačiau, tektų pripažinti, kad bent jau šiuo metu ir ko gero pagal visas aplinkybes artimiausioje ateityje viskas susiklostė pagal labai rusišką scenarijų“,- sakė L. Kojala.

Ukrainos Aukščiausioji Rada ir Europos Parlamentas antradienį vienu metu ratifikavo Asociacijos sutartį, tačiau sutarties dalis dėl laisvosios prekybos atidėta iki 2016 metų.

Parengė Ieva Kazlauskaitė


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų