naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Karo ekspertas Oleksandras Musijienka teigia, kad Rusijos pajėgos naują puolimą planuoja įvykdyti iki vasario 24 dienos, karinės invazijos į Ukrainą metinių proga, skelbia UNIAN. 

Karo ekspertas Oleksandras Musijienka teigia, kad Rusijos pajėgos naują puolimą planuoja įvykdyti iki vasario 24 dienos, karinės invazijos į Ukrainą metinių proga, skelbia UNIAN. 

REKLAMA

Anksčiau Ukrainos žvalgyba teigė, kad naujas rusų puolimas tikėtinas iš trijų krypčių – Donecko, Luhansko ir Zaporižios, tačiau karo ekspertas sakė, kad okupantams niekur nebus lengva.  

„Luhansko kryptimi labai karšta, ten nuolat vyksta karinės operacijos. Bet priešui niekur nelengva... Ukrainos pajėgos laikosi, o priešas atitraukia jėgas“, – sako jis. 

Pasak eksperto, naujas puolimas iš tiesų galėtų įvykti iki 2023 metų vasario 24-osios, plataus masto invazijos į Ukrainą metinių, o gal net anksčiau. Jis sako, kad taip pat gali atsirasti papildomų puolimo krypčių. Pasak jo, galima pridėti Charkivą, Kupjanščiną, tikėtinas judėjimas Lymano kryptimi. 

„Nebus lengva ir Zaporižios kryptimi. Ten rusų kariai faktiškai vykdė žvalgybą mūšyje prieš 2 savaites, bet atsitraukė. Ištyrė vietas, kur mūsų gynyba gali būti silpnesnė, kad galėtų pro ją prasibrauti. Tai buvo pasiruošimas puolimui“, – mano ekspertas.  

REKLAMA

Karo ekspertas įspėjo apie naują Putino tikslą: rusai kaupia raketas ir išteklius galingam smūgiui  

Ukrainos karo ekspertas Vladislavas Selezniovas teigia, kad Rusijos pajėgos šiuo metu kaupia raketas ir kitus išteklius, kad galėtų surengti galingus smūgius prieš Ukrainos miestus, skelbia UNIAN.   

REKLAMA

Pasak karo eksperto, galimas okupantų taikinys gali būti traukiniai su karine technika, kuriuos Ukraina gaus iš partnerių.   

„Visas pasaulis žino, kad artimiausiu metu Ukraina gaus šarvuočius, ginklus ir amuniciją. Akivaizdu, kad visa technika daugiausia bus gabenama geležinkelio linijomis. Manau, kad šį kartą mūsų geležinkelio mazgai, tiltai per Dniprą kris per rusų raketų apšaudymus. Putino kariuomenė šiuo metu kaupia raketas ir kitus išteklius, siekdama kuo labiau suintensyvinti raketų atakas tuo metu, kai ginklai ir karinė įranga bus perkeliama į Ukrainą“, – paaiškino jis.   

REKLAMA

Anot V. Seleznevo, Rusijos karių išpuoliai prieš Ukrainos energetikos objektus V. Putinui nedavė norimo rezultato. Ukrainiečiai sugebėjo prisitaikyti prie naujų realijų.  

„Naujos masinės ukrainiečių emigracijos bangos nebuvo. Ukrainiečiai prisitaikė prie naujų realijų. Greičiausiai Putino raketos bus nukreiptos būtent į geležinkelių infrastruktūros objektus, tiltus, perėjas. Putinas kaupia resursus, kad galėtų atlikti galingą, masinį raketų smūgį ir sustabdyti Vakarų partnerių techninės pagalbos tiekimą“, – pabrėžė ekspertas.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų