REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

JAV pakilo retas žvalgybinis lėktuvas „Cobra Ball“.

JAV pakilo retas žvalgybinis lėktuvas „Cobra Ball“.

REKLAMA

Rugsėjo 24-osios naktį JAV į dangų pakilo vienas iš retų unikalių šalies orlaivių RC-135S „Cobra Ball“, kuris skirtas tarpžemyninių balistinių raketų (ICBM) skrydžiams sekti. Remiantis „flightradar24“ svetaine, „Cobra63“ buvo danguje virš Aliaskos.

Telegram kanalo „Ukraina 24/7“ duomenimis, visi trys orlaiviai skrido virš JAV teritorijos, du iš jų „Cobra63“ ir „Cobra61“ buvo virš Aliaskos netoli sienos su Rusijos Federacija, vienas – centrinėje Jungtinių Valstijų dalyje.

Remiantis skrydžių radaro informacija ir žinute, vienas „Cobra61“ lėktuvas Aliaskoje pildė degalus.

Atkreipkite dėmesį, kad šiuo metu tikriausiai visi trys orlaiviai nusileido, nes šiuo metu jų neaptinka skrydžio radaras.

REKLAMA
REKLAMA

Paskutinį kartą šie lėktuvai pakilo 2022 metų balandžio pabaigoje, kai Rusija išbandė savo „Sarmat“ ICBM iš Plesecko kosmodromo Archangelsko srityje.

REKLAMA

Leidinys „The Drive“ pranešė, kad du tokie orlaiviai tada skrido link Aliaskos, kurie stebėjo raketos „atvykimą“ su atskirais taikiniais į Kuros poligoną Kamčiatkoje.

RC-135 yra didelių strateginės žvalgybos orlaivių šeima, kurią septintajame dešimtmetyje pastatė „The Boeing Company“. Lėktuvai dalyvavo visose karinėse operacijose, kuriose dalyvavo JAV armija, įskaitant Vietnamą, Jugoslaviją ir Iraką. 2021 metų gruodį RC-135 „Rivet Joint“ pirmą kartą praskriejo danguje virš Ukrainos ir danguje praleido daugiau nei 6 valandas, skrisdamas virš skirtingų sričių.

Be to, yra savotiškas žvalgybinis lėktuvas – RC-135V/W. Jis naudojamas JAV oro pajėgose nuo aštuntojo dešimtmečio pabaigos ir yra pagrindinis orlaivis, skirtas radijo ir elektroninei žemės, jūros ir oro spinduliuotės šaltinių žvalgybai. Lėktuvas naudojamas kovojant su priešo orlaiviais ir oro gynybos sistemomis. RC-135V/W žvalgo visas priešo oro gynybos sistemas (įskaitant naikintuvus ir oro gynybos sistemas), taip pat savo aviacijos radijo ryšio tinklus ir lėktuve esančią elektroninę įrangą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų