• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Buvusį ministrą pirmininką Michailą Kasjanovą, kuris smerkdamas įsiveržimą į Ukrainą paliko Rusiją, šalies teisingumo ministerija penktadienį paskelbė „užsienio agentu“.

Buvusį ministrą pirmininką Michailą Kasjanovą, kuris smerkdamas įsiveržimą į Ukrainą paliko Rusiją, šalies teisingumo ministerija penktadienį paskelbė „užsienio agentu“.

REKLAMA

M. Kasjanovo, prezidento Vladimiro Putino pirmojo vyriausybės vadovo, dirbusio šio amžiaus pradžioje, pavardė įtraukta į teisingumo ministerijos „užsienio agentų“, artimo sovietmečiu naudoto „liaudies priešo“ terminui, registrą.

Ministerija apkaltino M. Kasjanovą, kad jis „prieštarauja specialiajai karinei operacijai Ukrainoje“, kaip Maskva vadina savo karą, ir yra „Rusijos antikarinio komiteto, asociacijos, kurios veiksmai yra nukreipti diskredituoti Rusijos vidaus ir užsienio politikai, narys“.

Šią organizaciją, kuri nepasižymi dideliu veiklumu, užsienyje įkūrė keli Rusijos valdžios oponentai, tarp jų buvęs oligarchas Michailas Chodorkovskis.

REKLAMA
REKLAMA

M. Kasjanovas buvo V. Putino premjeras jo pirmaisiais vadovavimo metais, nuo 2000-ųjų iki 2004-ųjų, bet vėliau ėmė aštriai kritikuoti Rusijos prezidentą.

REKLAMA

2022 metų birželį interviu AFP jis pareiškė, kad nebepažįsta to V. Putino, su kuriuo dirbo, iš išsakė viltį, kad Rusija vieną dieną grįš „į demokratijos kelią“.

Prieš Rusijai įsiveržiant į Ukrainą M. Kasjanovas vadovavo nedidelei liberalios pakraipos Liaudies laisvės partijai (PARNAS).

Pernai birželį jis paskelbė, kad paliko Rusiją.

„Užsienio agento“ statusas asmeniui ar organizacijai reiškia smarkius administracinius suvaržymus, įskaitant nuolatinę finansavimo patikrą.

Taip pat jiems privalu bet kokią publikaciją, taip pat ir socialiniuose tinkluose, pažymėti „užsienio agento“ žyma.

REKLAMA
REKLAMA

2022 metais įsiveržus į Ukrainą Rusijos vyriausybė sugriežtino represijas prieš disidentus.

Beveik visi pagrindiniai opozicijos veikėjai yra įkalinti arba palikę šalį.

Zelenskis: neįmanoma atleisti už Holodomorą

Ukrainos prezidentas Volodomiras Zelenskis šeštadienį pareiškė, kad neįmanoma atleisti už praėjusio amžiaus ketvirtajame dešimtmetyje Sovietų Sąjungos lyderio Josifo Stalino vykdytą milijonų žmonių marinimą badu Ukrainoje, ką jis pavadino genocido nusikaltimais.

„Neįmanoma pamiršti, suprasti ir ypač atleisti siaubingų genocido nusikaltimų, kuriuos Ukrainos žmonės patyrė XX amžiuje“, – sakė V. Zelenskis, minėdamas Holodomoro aukų atminimo dieną, tebesitęsiant plataus masto Rusijos invazijai į jo šalį.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Jie norėjo mus pavergti, nužudyti, išnaikinti. Jiems nepavyko. Jie norėjo nuslėpti nuo mūsų tiesą ir nutylėti baisius nusikaltimus. Jiems nepavyko. Jie norėjo mus supainioti, suklaidinti, priversti netikėti, neprisiminti ir todėl atleisti. Bet mes negalėjome. Šiandien su giliu liūdesiu ir pagarba pagerbiame milijonų mūsų žmonių – milijonų Holodomoro aukų – atminimą“, – parašė prezidentas socialiniame tinkle „Telegram“. 

Tragedija, verčianti mus šiandien verkti ir tylėti – taip tyliai, kad tai turėtų išgirsti visas pasaulis. Tai Ukrainos skausmo garsas“, – pridūrė jis.

„Dėkojame visoms valstybėms, kurios pasirinko teisingumą ir pripažino jį oficialiai – pripažino Holodomorą nusikaltimu prieš žmones, prieš Ukrainą. Visiems, kurie vadina daiktus savo vardais, – sakė jis. – Pasaulis turi susivienyti ir pasmerkti praeities nusikaltimus. Pasaulis turi susivienyti ir sustabdyti dabarties nusikaltimus.“

REKLAMA

„Blogis nesustabdytas, už jį neatlyginta. Dabar mes jį stabdome. Ukraina atsilaikys. Ukraina neišnyks. Ukraina išsaugos save ir tiesą“, – pabrėžė V. Zelenskis.

Kyjivas Holodomoru vadinamą 1932–1933 metų badmetį laiko J. Stalino režimo sąmoningai vykdytu genocidu siekiant išnaikinti valstiečius. 

Per J. Stalino vykdytą prievartinės kolektyvizacijos kampaniją buvo atimami grūdai ir kiti maisto produktai, o milijonai žmonių liko badauti.

Maskva atmeta Kyjivo versiją ir sako, kad šie įvykiai buvo platesnio Vidurinės Azijos ir Rusijos regionus nusiaubusio bado dalis.

Holodomorą ukrainiečių genocidu yra pripažinusios trys dešimtys šalių.

Rusija Ukrainą puolė dešimtimis dronų, sostinėje nukentėjo penki žmonės

Rusija Ukrainą praėjusią naktį puolė dešimtimis dronų, o sostinėje nukentėjo penki žmonės, šeštadienį pranešė pareigūnai.

REKLAMA

Ukrainos oro pajėgos socialiniame tinkle „Telegram“ nurodė, kad rusai paleido 75 dronus „Shahed“, o pagrindinis jų taikinys buvo Kyjivas.

Oro pavojaus sirenos aidėjo mažiausiai šešiuose Ukrainos regionuose: Kyjivo, Sumų, Dnipropetrovsko, Zaporižios, Mykolajivo ir Kirovohrado.

Ukrainos oro pajėgos iš pradžių skelbė apie 71 numuštą droną, bet kiek vėliau patikslino, kad pavyko sunaikinti 74 dronus, dauguma jų numušti Kyjivo srityje.

Be to, Dnipropetrovsko srityje sunaikinta valdoma aviacinė raketa Ch-59.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis pažymėjo, kad didelė rusų ataka surengta Holodomoro metinių išvakarėse.

„Daugiau kaip 70 „Shahedų“ Holodomoro – genocido aukų atminimo dienos išvakarėse. Sąmoningas teroras. Šiuo ypatingu laiku. Rusijos vadovybė didžiuojasi, kad gali žudyti“, – „Telegram“ parašė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Mūsų kariai numušė daugumą dronų. Deja, ne visus. Tačiau mes ir toliau dirbame, kad sustiprintume savo oro gynybą ir numuštume jų daugiau. Ir toliau dirbame, kad suvienytume pasaulį gynybai nuo Rusijos teroro. Teroristinė valstybė turi pralaimėti ir atsakyti už savo veiksmus“, – pridūrė prezidentas.

Ukrainos sostinės meras Vitalijus Klyčko savo ruožtu sakė, kad naktinė rusų ataka buvo masiškiausia dronų ataka Kyjive. Oro pavojaus sirenos veikė šešias valandas.

Jis „Telegram“ sakė, kad per šią ataką nukentėjo penki žmonės, įskaitant 11 metų vaiką. Jiems suteikta pagalba, bet hospitalizacijos neprireikė.

Solomjankos rajone dėl nukritusių drono nuolaužų kilo gaisras vaikų darželyje, buvo apgadinti kaimyninių namų langai. Be to, buvo sunaikintas penkiaaukščio pastato antrasis aukštas, ten buvo įstrigusios dvi moterys. Gelbėtojai jas ištraukė.

REKLAMA

Tame pačiame rajone į atvirą teritoriją nukritęs drono fragmentas sukėlė gaisrą. 

Pečerskio, Dnipro, Holosijivo ir Podilės rajonuose taip pat pranešta apie lauke ar ant pastatų nukritusias nuolaužas.

Šeštadienį Ukraina taip pat pranešė, kad po didelio masto Rusijos dronų atakos, kuri, pasak jos, buvo didžiausia per 21 mėnesį trunkančią invaziją, Kyjive be elektros energijos liko dešimtys gyvenamųjų pastatų ir daugiau kaip 100 kitų objektų.

„Lapkričio 25-osios rytą dėl didelio masto dronų atakos sostinėje nutrūko elektros energijos tiekimas“, – sakoma Ukrainos energetikos ministerijos pranešime.

„Dėl to 77 gyvenamieji pastatai ir 120 objektų centrinėje miesto dalyje neteko elektros energijos“, – nurodoma pranešime ir priduriama, kad šiuo metu vyksta darbai tiekimui atkurti.

tv3.lt

Putinas peržengė visas ribas. Mes kartu su NATO privalome smogti atsakomąjį atkirtį visiems vatnikams.
Putinas su savo komanda bei daugelis rusų gryni šlykštukai. Būtina visomis priemonėmis remti Ukrainą, padėti jų žmonėms išgyventi šį sunkų laikotarpį, nes kitaip toks likimas bus mūsų. Reikia žemai nulenkti galvas prieš Ukrainiečių tautą, kuri kaip didelis skydas saugo mus, visą demokratinę Europą. Negalima leisti, kad teroristinė valstybė nugalėtų demokratines valstybes, kitaip lauks tamsūs, viduramžių laikai. Europa bus gražinta į viduramžius.
O nuo kada Stalinas tapo rusu? Ir iš viso prie ko čia rusai ir TSRS ?- TSRS vadovavo žydas Leninas, gruzinas Stalinas ir ukrainiečiai Chruščiovas bei Brežnevas.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų