• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Kanada tiria povandeninio laivo „Titan“ sprogimą

Kanados valdžios institucijos šeštadienį pradėjo tirti povandeninio laivo „Titan“ sprogimą.

Kanados valdžios institucijos šeštadienį pradėjo tirti povandeninio laivo „Titan“ sprogimą.

REKLAMA

Šiam laivui dingus netoli „Titaniko“ nuolaužų buvo pradėta tarptautinė paieškos ir gelbėjimo operacija, tačiau ketvirtadienį ji baigėsi, paskelbus, kad visi penki povandeninio laivo keleiviai žuvo. Vėliau pranešta, kad povandeninio laivo paieškos virsta tyrimo ir nelaimės likvidavimo misija, kuri tęsis neribotą laiką.

„Mūsų užduotis – išsiaiškinti, kas ir kodėl įvyko, ir nustatyti, ką reikia keisti, kad ateityje tokių įvykių tikimybė ar rizika būtų mažesnė“, – sakė Transporto saugos valdybos (TSB) pirmininkė Kathy Fox.

„Žinome, kad visi nori atsakymų, ypač šeimos ir visuomenė“, – sakė ji žurnalistams Sent Džonse, Niufaundlande.

Išsamus tyrimas gali užtrukti nuo 18 mėnesių iki dvejų metų.

TSB tyrėjai šeštadienį įlipo į su Kanados vėliava plaukiojantį krovininį laivą „Polar Price“, kuris praėjusį savaitgalį išplaukė iš Sent Džonso, kad atgabentų „Titan“ į starto vietą šiaurinėje Atlanto vandenyno dalyje.

REKLAMA
REKLAMA

Transporto saugos valdyba reguliariai tiria oro, geležinkelių, jūrų ir vamzdynų avarijas, siekdama pagerinti transporto saugą. Ji nenustatinėja kaltės ir nenustato civilinės ar baudžiamosios atsakomybės.

REKLAMA

JAV pakrančių apsaugos tarnyba ketvirtadienį pranešė, kad visi penki povandeniniame laive buvę žmonės žuvo po to, kai laivą ištiko katastrofiškas sprogimas.

Nuolaužų laukas buvo rastas jūros dugne, maždaug 500 metrų atstumu nuo „Titaniko“ priekinės dalies.

Tuo tarpu Kanados karališkoji raitoji policija (RCMP) aiškinasi, ar nebuvo pažeisti kokie nors baudžiamieji įstatymai per įvykių grandinę, dėl kurios žuvo „Titan“ buvę nuotykių ieškotojai.

Tyrėjų darbas – nustatyti, „ar pagrįstas išsamus RCMP tyrimas“, sakė Niufaundlendo ir Labradoro superintendentas Kentas Osmondas.

„Toks tyrimas bus pradėtas tik tuo atveju, jei aplinkybių tyrimas parodys, kad galbūt buvo pažeisti baudžiamieji federaliniai ar provincijos įstatymai“, – nurodė jis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų