Juodkalnijoje mirė įtakingas ortodoksų lyderis, sirgęs koronavirusine infekcija

Juodkalnijoje penktadienį, pralaimėjęs kovą su COVID-19 infekcija mirė labai įtakingas Serbijos Ortodoksų Bažnyčios (SPC) metropolitas Amfilochijė, pranešė bažnyčia.

Metropolitas Amfilochijė, kurio pasaulietiškas vardas buvo Risto Radovičius, mirė Podgoricos ligoninėje. Jam buvo 82 metai.

Šį auštą religinį postą jis užėmė maždaug 30 metų, įskaitant permainų periodą, kai buvusi Jugoslavija subyrėjo į atskiras valstybes ir kai 2006 metais Juodkalnija atsiskyrė nuo Serbijos.

Tačiau metropolitas išliko nepalenkiamas proserbiškų interesų gynėjas, gynė serbų nacionalistus ir tokius karo nusikaltėlius kaip Radovanas Karadžičius, už genocidą nuteistas Bosnijos serbų lyderis.

2005 metais  per R. Karadžičiaus motinos laidotuves Juodkalnijoje bažnyčios vadovas paskelbė, kad ji buvo „nemirtingojo motina“.

Jis taip pat įnirtingai kritikavo Juodkalnijos prezidentą Milo Djukanovičių, atvedusį šalį iki nepriklausomybės nuo Serbijos. 

Apžvalgininkai įsitikinę, kad šio Bažnyčios vadovo įtaka lėmė istorinį M. Djukovičiaus partijos pralaimėjimą rugpjūčio mėnesį vykusiuose rinkimuose.

Daugybę mėnesių Bažnyčios skatinami tūkstančiai žmonių ėjo į gatves protestuoti prieš vyriausybę ir prieštaringai vertinamą įstatymą, pagal kurį šimtai SPC valdomų vienuolynų ir bažnyčių Juodkalnijoje gali pereiti į valstybės nuosavybę.

Belgrade įsikūrusi SPC iki šiol yra pagrindinė bažnytinė institucija Juodkalnijoje.

„Tai viena iš liūdniausių dienų mūsų Bažnyčiai“, – žurnalistams Belgrade sakė tikėjimo lyderis patriarchas Irinėjus.

„Išėjo geras žmogus ir didis teologas“, – kalbėjo jis.

Spalio pradžioje Amfilochijė pateko į ligoninę dėl koronavirusinės infekcijos. 

Spalio 20 dieną Bažnyčios atstovai pranešė, kad metropolito tyrimų rezultatas dėl viruso nebėra teigiamas, tačiau pastarosiomis dienomis jam vėl paūmėjo plaučių uždegimas.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų