Į Vilniaus miesto ligoninę iš Santaros perkeliama 30 COVID-19 pacientų

Penktadienį į Vilniaus miesto klinikinę ligoninę perkeliama 30 Santaros klinikose gydytų COVID-19 pacientų.

Kaip penktadienį pranešė Santaros klinikos, Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje yra įrengta 30 vietų COVID-19 sergantiems pacientams, organizuojama papildomų – ligoninė šiuo metu yra pasirengusi atlaisvinti 86 vietas.  

Vis didėjant užsikrėtusiųjų skaičiams, dėl pacientų perkėlimo kalbamasi su M. Marcinkevičiaus, Respublikine Vilniaus universitetine, Ukmergės ir kitomis regiono ligoninėmis.

Pasak Santaros klinikų, pacientai perkeliami, nes artėjant ilgajam savaitgaliui ir stebint įtemptą epidemiologinę situaciją siekiama suvaldyti didelius pacientų srautus bei užtikrinti, kad nenukentėtų kitomis ligomis sergantys pacientai.

Penktadienio duomenimis, Santaros klinikose gydomi 97 COVID-19 liga  sergantys pacientai, iš jų penki – Reanimacijos-intensyviosios pagalbos skyriuje. Papildomai įrengtas COVID-19 II skyrius (C korpuse) su 30 lovų beveik užpildytas. Iš viso VUL Santaros klinikose yra įrengtos 102 vietos, skirtos Covid-19 liga sergantiems pacientams.

„Būtinosios pagalbos ir planinės paslaugos toliau teikiamos, atliekamos transplantacijos ir kitos neatidėliotinos procedūros. Planines paslaugas optimizuosime, t. y. atidėsime tik tas paslaugas, dėl kurių pacientų sveikatos būklė nepablogės ar nekils kitų nepageidaujamų pasekmių“, – pranešime cituojamas Santaros klinikų generalinis direktorius Feliksas Jankevičius.

Pasak jo, bus optimizuojamos ambulatorinės paslaugos: pacientams, atvykstantiems dėl antros ar trečios gydytojų nuomonės ar dėl periodinės sveikatos būklės stebėsenos, bus teikiamos nuotolinės konsultacijos.

Santaros klinikose koronavirusinė infekcija diagnozuota 41 medikui, dėl kontaktų izoliavęsi 46. 

Pasak klinikų, yra papildomo personalo būtinybė, sudaromas rezervinis viso medicinos personalo sąrašas – telkiami medikai iš visų ligoninės centrų.

REKLAMA

„Remdamiesi pasauline praktika ir patikimais paskutinių virusologinių tyrimų duomenimis, įrodžiusių asmens apsaugos priemonių, taip pat socialinės distancijos akivaizdžią naudą stabdant viruso plitimą, prašome visų – tiek medikų, tiek jų šeimos narių, tiek visos visuomenės tinkamai dėvėti kaukes, laikytis atstumo, naudoti dezinfekcinius skysčius. Antroji banga yra sudėtinga, todėl turime susitelkti, kad reikalingas medicinos paslaugas gautų visi“, –  komentuoja F. Jankevičius.

Nepaisant didelio užsikrėtusiųjų skaičiaus, gydymo reikia 10-12 proc. užsikrėtusiųjų, reanimacijos ir intensyviosios priežiūros – apie 3 proc.

Pasak ligoninės, numatytos priemonės turėtų užtikrinti medicininę priežiūrą ir pagalbą visiems pacientams per artėjantį ilgąjį savaitgalį.   


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų