Junckeris: Britanijos pasitraukimas sukels „neprognozuojamų pasekmių“

Didžiosios Britanijos pasitraukimas iš Europos Sąjungos sukeltų „neprognozuojamų pasekmių“ europiniam bendradarbiavimui, perspėjo Europos Komisijos pirmininkas Jeanas-Claude'as Junckeris savo interviu Vokietijos žiniasklaidai.

Europa su nerimu laukia birželio 23-iosios, kai Britanija surengs referendumą, kuriame bus užduotas klausimas, ar šalis turi pasilikti 28 valstybių Bendrijoje. Apklausos rodo, kad didelė rinkėjų dalis dar nėra apsisprendusi.

Duodamas interviu leidybos bendrovei „Funke Mediengruppe“, kuris bus paskelbtas pirmadienį, J.-C.Junckeris perspėjo, kad vadinamasis „Brexit“ (Britanijos pasitraukimo) scenarijus „neabejotinai sukeltų neprognozuojamų pasekmių Europos bendradarbiavimui, kurių visiškai nenoriu svarstyti, nes esu įsitikinęs, kad britai priims protingą sprendimą“.

„Visi europiečiai nori, kad Britanija liktų šeimoje“, – pridūrė jis, primindamas, kad ES vasarį sudarė su Britanija „sąžiningą susitarimą“ dėl reformų, turinčių įtikinti tą šalį pasilikti bloke.

Smūgis ES ekonomikai

Britanija įstojo į tuometę Europos Ekonominę Bendriją (EEC) 1973 metais, o dvejais metais vėliau surengtame referendume visuomenės palaikymas narystei buvo kiek didesnis negu 67 procentai.

REKLAMA

Tačiau šalies ryšiai su Briuseliu buvo įtempti, o Londonas pasirinko nedalyvauti kai kuriuose esminiuose Bendrijos projektuose, įskaitant prisijungimą prie euro ir Šengeno zonų.

ES šią savaitę pablogino euro zonos ekonomikos augimo prognozes, įvardydama Britanijos pasitraukimo iš bloko pavojų kaip vieną svarbiausių veiksnių, galinčių sutrikdyti ekonomikos atsigavimą.

Į šiuos debatus įsikišo netgi Jungtinės Valstijos – prezidentas Barackas Obama praeitą mėnesį sakė, kad buvimas ES nare padidina Britanijos įtaką pasaulyje.

Jis taip pat perspėjo, kad Britanijai nusprendus pasitraukti iš Bendrijos ir mėginant pasirašyti atskirą prekybos sutartį su JAV, Londonas būtų „eilės gale“.


Rašyti komentarą...
P
Petras
2016-05-09 08:21:39
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sunkiai valdoma, nelanksčios politikos ES yra vystymosi stabdis D. Britanijai. Po mėn. britų referendumo rezultatus matysime , jokie valdančių ponų komentarai jau negelbės.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų