JT paskelbė naują Sirijos valdžios ir opozicijos derybų pradžios datą

Sirijos vyriausybės ir opozicijos derybininkai pirmą kartą nuo pilietinio konflikto pradžios susitiks sausio 22 dieną Ženevoje, pirmadienį paskelbė Jungtinės Tautos (JT).

JT generalinis sekretorius Ban Ki-moonas, skelbdamas apie šią istorinę konferenciją sakė, kad tai bus „vilties misija“.

Tačiau JT vadovas abiem šalims pabrėžė, kad susitikimo tikslas bus priimti deklaraciją, kurią galingosios valstybės paruošė 2010 metų pradžioje ir kuri ragina suformuoti laikinąją vyriausybę.

„Generalinis sekretorius tikisi, kad Sirijos atstovai atvyks į Ženevą aiškiai suvokdami, kad toks yra jų tikslas, ir rimtai nusiteikę užbaigti karą, per kurį žuvo daugiau nei 100 tūkstančių žmonių, beveik devyni milijonai buvo išvaryti iš savo namų, nesuskaičiuojama daugybė dingo ir buvo suimti. (Karą), kuris sudrebino visą regioną ir užkrovė nepriimtiną naštą Sirijos kaimynėms", – sakė JT atstovas Martinas Nesirksky.

„Sirijos konfliktas tęsiasi per daug ilgai. Būtų neatleistina nepasinaudoti  galimybe užbaigti jo sukeltas kančias ir destrukciją“, – sakė Ban Ki-moonas per savo atstovą.

REKLAMA

Ban Ki-moonas gyrė Rusijos, JAV ir Jungtinių Tautų bei Arabų lygos pasiuntinio Lakhdaro Brahimi pastangas surengti jau keletą kartų atidėtą konferenciją.

Sirijos opozicijos susiskaldymas, abejonės dėl vyriausybės pasirengimo dalyvauti konferencijoje ir neapsisprendimas, ar joje turi dalyvauti tokios svarbios šalys kaip Iranas ir Saudo Arabija, iki šiol buvo pagrindinės kliūtys taikos procesui pradėti.

2012 metų birželį vykusiame susitikime Ženevoje JAV, Rusija, Kinija, Didžioji Britanija ir Prancūzija – nuolatinės JT Saugumo Tarybos narės – ir kitos suinteresuotosios valstybės susitarė siekti Sirijos pereinamosios vyriausybės formavimo.

„Į Ženevą mes vyksime su vilties misija. Ženevos konferencija yra taikaus perėjimo, kuris patenkina teisėtus visų Sirijos žmonių laisvės ir orumo lūkesčius ir kuris užtikrina saugumą bei visų Sirijos bendruomenių apsaugą, priemonė“, – sakė Ban Ki-moonas.

„Jos tikslas yra visiškai įgyvendinti 2012 metų birželio 30 dienos Ženevos komunikatą, įskaitant pereinamosios valdžios, kuri turėtų visus vykdomosios valdžios įgaliojimus, tarp jų kariniams ir saugumo subjektams, sukūrimą abipusiu sutarimu", – pridūrė jis.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų