REKLAMA

  • tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

 Jungtinės Tautos antradienį pareiškė esančios „susirūpinusios“ dėl keturių nepilnamečių ir vieno suaugusiojo nuteisimo pagal Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą.

 Jungtinės Tautos antradienį pareiškė esančios „susirūpinusios“ dėl keturių nepilnamečių ir vieno suaugusiojo nuteisimo pagal Honkongo nacionalinio saugumo įstatymą.

REKLAMA

Nuosprendis pirmiesiems nepilnamečiams, nuteistiems pagal šį įstatymą, buvo paskelbtas šeštadienį ir jiems buvo paskirta bausmė mokymo centre. Tokį sprendimą priėmęs teisėjas pareiškė, kad dėl jų raginimų nuversti Kinijos vyriausybę turi būti imtasi tinkamų atgrasymo priemonių.

Teismui pateiktais duomenimis, šešiolikmetė mergina ir trys septyniolikmečiai priklausė mažai žinomai nepriklausomybės šalininkų grupei, kuri pasivadino „Grįžtantis drąsuolis“ ir pernai gatvės stenduose bei socialiniuose tinkluose ragino pradėti smurtinį sukilimą prieš Kiniją.

Pagal griežtą nacionalinio saugumo įstatymą, kurį Pekinas primetė miestui, siekdamas nuslopinti nepasitenkinimą po prieš trejus metus vykusių didžiulių ir kartais smurtinių demokratinių protestų, nepilnamečiams buvo pareikšti kaltinimai „sąmokslu kurstyti ardomąją veiklą“.

REKLAMA
REKLAMA

„Esame susirūpinę dėl to, kad šeštadienį pagal Nacionalinio saugumo įstatymą nuteisti dar penki žmonės, iš kurių keturi yra nepilnamečiai“, – žurnalistams Ženevoje sakė JT vyriausiojo žmogaus teisių komisaro biuro atstovė spaudai Ravina Shamdasani.

REKLAMA

Biuras ir kelios JT žmogaus teisių struktūros jau ne kartą reiškė susirūpinimą dėl neigiamo įstatymo poveikio pagrindinėms teisėms ir laisvėms Honkonge.

JT Žmogaus teisių komitetas liepos mėnesį paragino valdžią imtis konkrečių veiksmų, kad Nacionalinio saugumo įstatymas būtų panaikintas, o kol kas susilaikyti nuo jo taikymo.

„Apgailestaujame, kad, nepaisant aiškių Žmogaus teisių komiteto rekomendacijų, Nacionalinio saugumo įstatymas toliau taikomas, taip pat ir prieš vaikus“, – sakė R. Shamdasani.

„Raginame valdžios institucijas užtikrinti, kad Honkongo SAR (specialiojo administracinio regiono) teisės aktai ir praktika visiškai atitiktų tarptautinius įsipareigojimus žmogaus teisių srityje“, – teigė ji.

REKLAMA
REKLAMA

Visi penki kaltinamieji buvo nuteisti iki trejų metų laisvės atėmimo bausme mokymo centre – į reabilitaciją orientuotoje įkalinimo įstaigoje, į kurią gali būti siunčiami 14–20 metų asmenys.

Kadaise populiarus Honkongo demokratinis judėjimas buvo sužlugdytas ir saugumo įstatymu, ir prokurorams pritaikius maišto įstatymą.

Pagal šį įstatymą buvo suimta daugiau kaip 210 žmonių ir beveik 130 iš jų buvo pareikšti oficialūs kaltinimai, daugiausia dėl politinių pažiūrų ir pasisakymų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų