JT į juodąjį sąrašą įtraukė dešimtis laivų, bendrovių

Jungtinių Tautų (JT) Saugumo Taryba penktadienį už pagalbą Šiaurės Korėjai apeiti sankcijas į juoduosius sąrašus įtraukė 27 laivus, 21 bendrovę ir vieną verslininką, taip didindama spaudimą Pchenjanui, nors šalis neseniai paskelbė norą derėtis, pranešė diplomatas.

Jungtinių Valstijų prašymu JT Saugumo Tarybos komitetas patvirtino didžiausią visų laikų sankcijų paketą Šiaurės Korėjai, teigė neįvardytu norėjęs likti diplomatas.

Šis žingsnis – dalis pasaulinės bendruomenės pastangų pažaboti Šiaurės Korėjos prekių kontrabandą, pažeidžiančią JT sankcijas, paskelbtas Pchenjanui už branduolinių užtaisų ir balistinių raketų bandymus.

Atsižvelgiant, kad Pchenjanui buvo padedama kontrabanda gabenti uždraustas prekes, naftą ir kurą, 13 Šiaurės Korėjos tanklaivių ir krovininių laivų, taip pat 12 kitų laivų uždrausta įplaukti į visus pasaulio uostus, sakoma naujienų agentūros AFP gautame JT dokumente.

Dar dviem Šiaurės Korėjos laivams visame pasaulyje bus taikomas aktyvų įšaldymas, bet jiems nebus draudžiama įplaukti į uostus.

REKLAMA

Taip pat įšaldytas 21 laivybos ir prekybos bendrovės turtas. Trys šių bendrovių įsikūrusios Honkonge, įskaitant „Huaxin Shipping“, kuri praėjusį spalį į Vietnamą atgabeno Šiaurės Korėjos anglių.

Dokumente teigiama, kad į sąrašus įtrauktos 12 Šiaurės Korėjos įmonių valdo laivus, neteisėtai gabenusius naftą ir kurą.

Dar dvi bendrovės – taip pat Kinijoje veikiančios „Shanghai Dongfeng Shipping“ ir „Weihai World Shipping Freight“ - į sąrašą įtrauktos už tai, kad savo laivais gabeno Šiaurės Korėjos anglis.

Likusios bendrovės įsikūrusios Singapūre, Samoa, Maršalo Salose ir Panamoje.

Tuo metu verslininkui Tsang Yung Yanui (Can Jung Janui) uždrausta keliauti ir įšaldytas turtas už neteisėtą Šiaurės Korėjos anglių gabenimą laivais pagal susitarimą su vienu Šiaurės Korėjos prekybos tarpininku Rusijoje.

Šios sankcijos patvirtintos, Jungtinėms Valstijoms siekiant pradėti derybas su Šiaurės Korėja dėl jos branduolinės programos. Iki gegužės pabaigos gali būti surengtas JAV prezidento Donaldo Trumpo (Donaldo Trampo) ir Šiaurės Korėjos lyderio Kim Jong Uno (Kim Čen Uno) aukščiausio lygio susitikimas.

Nepaisant diplomatinių pastangų, Jungtinės Valstijos pareiškė tęsiančios spaudimą Pchenjanui, kad šis pakeistų kryptį.

Šiaurės Korėja sankcijų nepaiso

Saugumo Taryba pernai priėmė virtinę rezoliucijų, uždraudžiančių prekių eksportą iš Šiaurės Korėjos, kad branduolinį ginklą turinčios šalies karinės programos negalėtų būti finansuojamos iš šios veiklos gaunamomis pajamomis.

Šios priemonės smarkiai apribojo naftos ir perdirbtos naftos produktų tiekimą į Šiaurės Korėją, tačiau sankcijų stebėtojai pranešė, kad Pchenjanas šių apribojimų iš dalies pavykdavo išvengti, slapta gabenant draudžiamas prekes laivais.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų